عوارض اعمال تغییر رنگ و کاشت نگین در چشم

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون درمان بیمارستان چشم پزشکی فارابی با تاکید بر لزوم انجام تمام اعمال جراحی چشمی از طریق متخصصین، گفت: عوارض بسیاری از انجام این اعمال در اماکن نامتعارف برای افراد خطر دارد و عوارض جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

عوارض اعمال تغییر رنگ و کاشت نگین در چشم

دکتر سید محسن رفیع زاده در مصاحبه با ایسنا، درباره انجام اعمال جراحی زیبایی چشم همچون تغییر رنگ چشم یا کاشت نگین در چشم، تاکید کرد: این نوع اعمال جراحی چشمی توصیه نمی شوند. برای تغییر رنگ چشم به طور دائمی، نیاز است که از عنبیه مصنوعی استفاده شود و آن را به شکل دائمی داخل چشم بگذارند.

وی افزود: مدتی این عمل در دنیا و کشور ما هم انجام می شد، اما بعدا تعیین شد که این وسایلی که داخل چشم گذاشته می شود می تواند عوارضی مانند آب مروارید و یا آب سیاه در پی داشته باشد و پس از آن عملا انجام عمل تغییر رنگ چشم منسوخ شد. کار گذاشتن نگین های چشمی هم می تواند مشکلاتی برای بیمار به همراه داشته باشد که توصیه نمی شود.

او ادامه داد: در برخی از عمل های جراحی مانند بلفاروپلاستی که بیماران برای برداشتن پف پشت پلک مراجعه می کنند، در صورتی که بیمار قبل از جراحی، بطور کامل معاینه شود و خود عمل هم با تکنیک صحیح صورت پذیرد، توصیه به انجام آن می شود، اما در سال های اخیر موجی از تقاضا برای این عمل جراحی ایجاد شده است و حتی مشاهده کرده ایم که این عمل حتی در برخی مکان های نامتعارف غیر از اتاق عمل، مانند آرایشگاه ها نیز انجام می شود که اصلا توصیه نمی شود.

رفیع زاده با هشدار درباه خطرات انجام اعمال جراحی زیبایی در اماکن غیر متعارف و از طریق افراد غیر متخصص، تاکید کرد: عوارض بسیاری از انجام این اعمال در اماکن نامتعارف مشاهده شده است و برای افراد خطر دارد. افراد برای انجام عمل بلفاروپلاستی باید به پزشک مراجعه کرده و این عمل را در مرکز درمانی انجام دهند.

منبع: فرارو

به "عوارض اعمال تغییر رنگ و کاشت نگین در چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض اعمال تغییر رنگ و کاشت نگین در چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید