مجمع عمومی 74-برهم صالح: خواستار جنگ جدید در منطقه نیستیم

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهور عراق در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که عراقی ها پیروز به شکست و نابودی داعش شدند و از این طریق خطر تروریسم را از جهانیان دور کردند.

مجمع عمومی 74-برهم صالح: خواستار جنگ جدید در منطقه نیستیم

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، برهم صالح رئیس جمهور عراق در هفتا و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل خواستار مقابله با چالش های منطقه در راس آن تروریسم شد.

برهم صالح گفت که تاریخ ثبت خواهد که عراقی ها پیروز شدند طرح تکفیری داعش را نابود و از جهانیان در برابر شرارت آن دفاع نمایند.

وی با بیان اینکه تروریسم از شکاف های سیاسی و امنیتی سوء استفاده می نماید، تاکید نمود که پیروزی نظامی علیه داعش مهم است، اما این گروه تروریستی کوشش می نماید به وسیله هسته های خود صف آرایی کند.

رئیس جمهور عراق در ادامه سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به بحران سوریه اشاره نمود و خواستار حل سیاسی بحران این کشور شد.

وی در بخش دیگر از اظهارات خود گفت که هدف قرار دادن امنیت خلیج (فارس) و عربستان، امر خطرناکی است.

رئیس جمهور عراق شرح داد، امنیت منطقه بستگی به روابط خوب عراق با کشورهای همسایه چه با کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) و چه با کشورهای ایران و ترکیه دارد.

صالح گفت که امنیت عراق، امنیت خلیج فارس است و ثبات عراق به نفع همه است و عدم ثبات این کشور باعث ایجاد تنش در منطقه می گردد.

رئیس جمهور عراق تاکید نمود که خواستار جنگ جدید در منطقه نیستیم. عراق بخشی از هیچ محوری علیه هیچ کشوری و محل حمله به همسایگان نخواهد بود.

وی همچنین درباره اختلافات اربیل و بغداد در مورد مسایل مختلف اشاره نمود و گفت که باید مسائل دو طرف مورد آنالیز قرار بگیرند و از راه گفت وگو حل شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مجمع عمومی 74-برهم صالح: خواستار جنگ جدید در منطقه نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع عمومی 74-برهم صالح: خواستار جنگ جدید در منطقه نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید