نیروی دریایی آمریکا در سواحل گوام کروز دریایی آزمایش کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، نیروی دریایی آمریکا در اقدامی جهت تقویت رزمناوهای خود در تقابل با چین، یک موشک کروز دریایی آزمایش کرد.

نیروی دریایی آمریکا در سواحل گوام کروز دریایی آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، به دنبال نمایش قدرت نظامی چین در روزهای گذشته، نیروی دریایی آمریکا نیز جدیدترین موشک کروز دریایی خود را در اقیانوس آرام آزمایش کرد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری سی ان ان، کشتی موشک انداز یو اس اس گابریل گیفورد نزدیک سواحل گوام یک موشک دریایی ضد کشتی که ردیابی آن توسط رادارها سخت است را با موفقیت شلیک نموده است.

مقامات نظامی آمریکا می گویند که این اولین کشتی نیروی دریایی این کشور است که به این نوع موشک مجهز شده و تحلیلگران مدعی هستند که این امر به توازن قوا در اقیانوس آرام، مکانی که چین از نظر کیفیت و کمیت زرادخانه موشکی خود را افزایش داده، یاری می نماید.

کارل شوستر از مقام های سابق نیروی دریایی ایالات متحده گفت: چین اکنون از یک رجحان سه بر یک بر آمریکا در زمینه موشک های کروز بهره می برد، اما این موشک کروز قادر است در نهایت وضعیت را تغییر دهد.

ارتش جمهوری خلق چین سه شنبه گذشته گوشه ای از تجهیزات جدید خود از جمله موشک های بالستیک بین قاره ای و پهپادهای زیردریایی را به نمایش گذاشت.

این بزرگترین رژه ای بود که تاکنون در تاریخ چین برگزار شده و بسیاری از تجهیزات حاضر در آن برای اولین بار به صورت عمومی به نمایش درآمدند. انواع موشک های دوربرد دارای توان حمل کلاهک اتمی، پهپادهای عظیم الجثه DR-8 و شمشیر تیز، یگان های زرهی و انواع تانک های ارتش چین در این رژه حضور داشتند. (جزئیات بیشتر)

رسانه های بین المللی نیز متعاقب این رویداد در تحلیل هایی نوشتند که موشک های بالستیک جدید فرا صوت چین نه تنها سامانه های دفاعی آمریکا را به چالش می کشند، بلکه می توانند با دقت به اهداف نظامی دیگری در منطقه اصابت نمایند.

به گفته تحلیلگران نظامی، موشک های سرنده فوق فراصوت دانگ فنگ-17 در قیاس با موشک های بالستیک معمولی، می توانند با سرعتی بسیار بیشتر، در ارتفاعی پایین تر و مسیرهای کمتر قابل ردیابی حرکت نمایند.

آنتونی وونگ دونگ تحلیلگر نظامی مستقر در ماکائو در این زمینه گفت، موشک های جدید چین می توانند سامانه ضد موشکی آمریکا موسوم به تاد را نابود نمایند. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروی دریایی آمریکا در سواحل گوام کروز دریایی آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی دریایی آمریکا در سواحل گوام کروز دریایی آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید