آیین گرامیداشت روز شهرستان خاتم در استان یزد برگزار شد

به گزارش مجله کامپیوتر، در هفتمین روز از بهار 98 که به نام روز خاتم نامگذاری شده است، مراسم روز این شهرستان با حضور مدیرکل امورروستایی استانداری، معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان، فرماندارشهرستان، بخشدارمرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردمی و مهمانان نوروزی برگزارشد.

آیین گرامیداشت روز شهرستان خاتم در استان یزد برگزار شد

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، عباس قدیریان سرپرست میراث فرهنگی شهرستان خاتم در این خصوص گفت: امروز جشن نوروزگاه یکی در محل گنبد طلا و دیگری در محل سرچشمه نهر مسیح که ویترینی از مجموعه ای از توانمندی های شهرستان خاتم است برگزار گشت.

قدیریان اضافه کرد: برگزاری جشن نوروزگاه فرصتی مناسبی برای معرفی هرچه بهتر آئین های نوروزی است که از قرن های گذشته تا به امروز در میان مردم مرسوم بوده و همیشه از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: در این نوروزگاه ها بازی های بومی محلی، صنایع دستی، منابع طبیعی، غذا های سنتی، لبنیات، پخت نان محلی وآواها ونوا های محلی به نمایش گذاشته شد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خاتم در خاتمه گفت: شهرستان خاتم یکی از غنی ترین شهرستان ها از لحاظ گردشگری، موقعیت جغرافیایی و آثار و ابنیه تاریخی است.

افتتاح خانه بوم گردی مروست، بازدید از بافت و قلعه تاریخی مروست، حضور در مراسم سنتی گنبد طلای اهالی روستای ترکان و هرابرجان، رونمایی از کتاب چهل چینه خشت به نویسندگی خانم سعیده اکبری وعباس قدیریان، بازدید از غرفه صنایع دستی شهرستان، اجرای آواها و نواهای سنتی و پخت غذاهای سنتی از برنامه های جشن روز شهرستان خاتم بود.

منبع: میراث آریا

به "آیین گرامیداشت روز شهرستان خاتم در استان یزد برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین گرامیداشت روز شهرستان خاتم در استان یزد برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید