توافق ریاض برای جنوب یمن هنوز امضا نشده است

به گزارش مجله کامپیوتر، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن با استقبال از کوشش دولت سعودی برای کنترل اوضاع استان های جنوبی یمن، گفت که هنوز هیچ توافقی با شورای انتقالی جنوب امضاء نشده است.

توافق ریاض برای جنوب یمن هنوز امضا نشده است

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن، شب گذشته (یکشنبه) در اولین واکنش به توافق با شورای انتقالی جنوب، مدعی شد که این توافق موجب خاتمه سرکشی ها در شهر عدن و دیگر استان های جنوبی یمن می گردد.

به نوشته وبگاه المشهد الیمنی، او با بیان اینکه توافق مورد نظر کماکان در حد یک طرح است، گفت که هنوز هیچ یک از طرفین آن را امضاء نکرده اند.

منصورهادی با تمجید از کوشش های دولت سعودی گفت که ریاض کوشش دارد با خاتمه دادن به سرکشی ها در جنوب یمن، توان نیروها را علیه انصارالله و ایران تجمیع کند.

او همچنین از بازاستقرار نیروهای ائتلاف سعودی به رهبری ریاض در شهر عدن استقبال و بر شروع فعالیت نهادهای دولتی و خدمات دهی به شهروندان تأکید کرد و گفت که نباید هیچ سلاحی خارج از کنترل حکومت باشد.

منابع سعودی بامداد روز آدینه گذشته اعلام نمودند که با نظارت دولت ریاض، دولت مستعفی منصور هادی و شورای انتقالی جنوب (مورد حمایت امارات) انتها به توافق دست یافته اند.

در این راستا فرماندهی ائتلاف سعودی روز یکشنبه (دیروز) اعلام نمود که استقرار مجدد نیروها در عدن به نحوی که تحت کنترل ریاض باشند، به خاتمه رسیده است. (جزئیات بیشتر)

درگیری ها میان عناصر دولت منصور هادی و شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب (حامی امارات) از ماه آگوست گذشته شدت یافت؛ زمانی که درگیری های شدید میان نیروهای اماراتی و دولت مستعفی در استان های جنوبی یمن رخ داد و در نهایت نیروهای وابسته به امارات کنترل عدن را در دست گرفتند.

بیش از یک ماه است که عربستان سعودی میزبان مذاکرات غیرمستقیم میان دولت مستعفی و نیروهای وابسته به امارات برای رسیدن به توافق در این زمینه است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "توافق ریاض برای جنوب یمن هنوز امضا نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ریاض برای جنوب یمن هنوز امضا نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید