جزئیات طرح اصلاح قانون نظام وظیفه

به گزارش مجله کامپیوتر، شهریار حیدری با اشاره به اظهارات اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه با هماهنگی ستاد کل نیرو های مسلح در حال بررسی هستیم تا بتوانیم در مورد شیوه سربازی تجدیدنظر انجام دهیم، گفت: طرح اصلاح قانون نظام وظیفه در دستورکار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است و مطابق با آن ما در پی آن هستیم که در شیوه خدمت سربازی تجدیدنظر و تغییراتی ایجاد شود.

جزئیات طرح اصلاح قانون نظام وظیفه

به گزارش مهر؛ وی اظهار داشت: ما در پی آن هستیم که خدمت سربازی حرفه ای می شود و در بسیاری از کشور ها از این گونه است. اگر قرار باشد خدمت سربازی حرفه ای شود، افراد 5 سال تعهد می دهند، اما حقوق آنان مانند یک درجه دار خواهد بود و اگر در آن پنج سال اثبات کردند که شرایط یک فرد نظامی را دارند و خودشان هم تمایل به این موضوع داشته باشند، در صورت طی کردن مراحل لازم می توانند نیروی رسمی نظامی شوند و به کار خود ادامه دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعاً باید اصلاحاتی در شیوه خدمت سربازی انجام شود و ما به شرایط فعلی سربازی نقد داریم. از آنجایی که خدمت سربازی در کشور ما حرفه ای نیست، از آن به سربازی اجباری تعبیر می شود و، اما زمانی که سربازی حرفه ای شود، مشمولان با علاقه و رغبت خدمت سربازی را انجام می دهند، حقوق خوبی دریافت و تلاش می کنند که درجه دار و افسر موفقی شوند.

کننده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس طرحی که در حال بررسی در کمیسیون امنیت ملی مجلس است، ما در پی آن هستیم که سربازی حرفه ای شود و تغییراتی در حقوق سربازان هم اعمال شود. طرح اصلاح قانون نظام وظیفه الان در مرحله بررسی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است و تلاش می کنیم این موضوع در مجلس یازدهم بررسی شود و به خاتمه برسد.

منبع: فرارو

به "جزئیات طرح اصلاح قانون نظام وظیفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح اصلاح قانون نظام وظیفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید