اخبار سیاسی

آتش سوزی عرصه های طبیعی یک تهدید دائمی در کشور است

بهار سال گذشته با آتش سوزی های گسترده ای در رویشگاه های زاگرس روبرو شدیم که علاوه بر آسیب های فراوانی که به پوشش گیاهی و حیات جانوری وارد کرد، جان چندتن از هموطنان مان را نیز گرفت اما آتش سوزی های گسترده تنها به منطقه زاگرس ختم نشد و در فصول مختلف در نقاط...

26 فروردین 1400

دومین شکایت از ترامپ در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا خبرنگاران

یک قانون گذار دموکرات دومین پرونده شکایت علیه رئیس جمهور سابق آمریکا به اتهام تحریک حمله به کنگره این کشور را تنظیم و به دادگاه تحویل داد.

26 فروردین 1400

ابراز نگرانی از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان

تهران (پانا) -صادق خان نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان و تهدیدات آن برای صلح و امنیت منطقه ابراز نگرانی کردند.

14 فروردین 1400

هشدار گروسی درباره عدم توافق ایران و طرف های برجامی

به گزارش خبرنگاران، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در مصاحبه با ان اچ کی ژاپن گفت: اگر ایران و کشورهای غربی از جمله آمریکا درباره برنامه هسته ای جمهوری اسلامی به توافق نرسند، جامعه جهانی با شرایط کاملاً جدیدی روبرو می گردد.

12 فروردین 1400

خبرنگاران تبعات مالی و سیاسی کودتای میانمار

تهران-خبرنگاران-نظامیان میانماری که اول فوریه /13 بهمن با ادعای تقلب در انتخابات سراسری با کودتای نظامی قدرت را در این کشور بدست گرفتند، با تبعات سیاسی و مالی بسیاری در سطح داخلی و بین المللی روبرو شده اند.

7 فروردین 1400

رونمایی از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی مصاف

همزمان با سیزدهمین جشنواره جوان سرباز نیرو های مسلح به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح؛ امیر سرتیپ حاتمی از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی مصاف و چند سلاح ورزشی رونمایی کرد.

6 فروردین 1400

مقام آمریکایی: کرونای انگلیسی مرگبارتر است

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا یکشنبه در مصاحبه ای هشدار داد که اطلاعات جدید نشان می دهد که کرونای انگلیسی مرگبارتر است.

26 اسفند 1399

ضرورت توجه به نقش زیست بوم تخت جمشید برای توسعه گردشگری

حمید فدایی، مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با اشاره به این که زیست بوم و ظرفیت های طبیعی دشت مرودشت به عنوان بخشی از منظر تخت جمشید، از مهمترین عوامل ایجاد و توسعه تمدنی چند هزارساله این منطقه بوده است، گفت: به همین دلیل شاهد حضور لایه های مختلف استقراری...

24 اسفند 1399

چرا خاک و کیفیت آن مهم است؟

خاک همه جا هست، در پارک ها، باغچه ها، کشتزارها، زیر پاهایمان و زیر پیاده روها. اما خیلی وقت ها به این ماده فوق العاده و ارزشمند بی توجهی می گردد و کثیف تلقی می گردد.

18 اسفند 1399

آمریکا فروش سلاح به عربستان به ارزش 768 میلیون دلار را تعلیق کرد

در پی تصمیم آمریکا برای سرانجام دادن به حمایت نظامی از جنگ یمن، این کشور دو معامله فروش مهمات نظامی به عربستان به ارزش 768 میلیون دلار را تعلیق کرد.

16 اسفند 1399

حمایت مردم یمن از جنبش انصارالله در برابر تصمیم خصمانه دولت ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سبأ، ساکنان شهرهای مختلف استان تعز روز گذشته تجمعات اعتراض آمیزی علیه اقدام آمریکا در تروریست نامیدن جنبش انصارالله برگزار کردند.

3 اسفند 1399

معرفی بهترین تفریحات جزیره کیش

کیش یکی از جزایر زیبای جنوبی ایران است که جز مراکز مهم برای گردشگری ایرانیان محسوب میشود. در این جزیره امکانات فراوانی برای تفریح وجود دارد که شما به همراه خانواده خود می توانید از آن لذت ببرید. در این مطالب بطور خلاصه به تمام تفریحات جزیره...

28 بهمن 1399

ترکیه آماده بهبود روابط با مصر و امارات است

وزیر خارجه ترکیه گفت که این کشور آماده بهبود روابط با مصر و امارات بر مبنای احترام متقابل است.

27 بهمن 1399

ایجاد رشته های روانشناسی اینترنت و ژورنالیست پزشکی

تهران (پانا) - در چهل و ششمین نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاسیس یک انستیتو، سه مرکز تحقیقاتی و 17 رشته جدید موافقت شد.

26 بهمن 1399

مراتب ثبت ملی آیین پخت آش بزباش شهرستان خوسف ابلاغ شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به استاندار خراسان جنوبی مراتب ثبت ملی آیین پخت آش بزباش شهرستان خوسف و هشت اثر دیگر میراث فرهنگی ناملموس را ابلاغ و بر اقدامات موثر بر حفظ و احیای این میراث، تاکید نمود.

22 بهمن 1399

خنثی سازی طرح توطئه علیه مجلس ونزوئلا

وزیر کشور و دادگستری ونزوئلا از خنثی سازی طرح توطئه علیه مجلس این کشور اطلاع داد.

18 بهمن 1399

ارتباط ساعات سرانجام کار صنوف و ترافیک در روزهای کرونایی

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران عظیم از تمامی ادارات و صاحبان صنوف خواست که برای پیشگیری از ترافیک سنگین در ساعات منتهی به منع تردد شبانه به زمان اعلام شده برای خاتمه فعالیت صنوف توجه داشته باشند.

16 بهمن 1399

بحرین، افزایش بازداشت و اعدام بچه ها

رژیم بحرین رویا های ده ها کودک این کشور را از آن ها گرفت و آن ها را سرکوب کرد و به قتل رساند.

10 بهمن 1399

اگر از ما خواسته گردد حاضریم حفاظت بنادر عربستان را به عهده بگیریم

به گزارش خبرنگاران، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن یک پست توئیتری کنایه آمیز در مورد انتشار خبر حمله به یک نفتکش در بندر جده عربستان منتشر کرد.

1 بهمن 1399

نامه رزمحسینی به دژپسند، گمرک اطلاعات تجارت خارجی را به سازمان توسعه تجارت ارائه بدهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار ارائه آمار و اطلاعات کامل تجارت خارجی از سوی گمرک ایران به سازمان توسعه تجارت شد.

29 دی 1399
تعداد: (159)