راه اندازی سامانه ای برای تشخیص پزشک از پزشک نما

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرگزاری خبرنگاران- سامانه ای برای جستجوی مشخصات تمام پزشکان کشور راه اندازی شده که امکان تشخیص پزشکان را از افراد پزشک نما و سودجو فراهم می کند.

راه اندازی سامانه ای برای تشخیص پزشک از پزشک نما

به گزارش خبرگزاری مجله کامپیوتر، دکتر حسین کرمانپور افزود: ما سامانه www.irimc.org را برای دسترسی عموم جامعه به اطلاعات پزشکان شامل، نام، نام خانوادگی، پروانه طبابت، تخصص و رشته تحصیلی، تاریخ اعتبار فعالیت و محل مطب و بیمارستان فعال پزشکان ایجاد کرده ایم.

وی گفت: افراد زیادی به روابط عمومی سازمان نظام پزشکی زنگ می زنند و از افرادی سؤال می کنند که ادعا می کنند پزشک هستند و به خواستگاری آن ها رفته اند و این موضوع بار ها تکرار شده است.

آقای دکتر کرمانپور با بیان این که به همین علت همکاران من پس از بررسی متوجه می شوند این افراد به هیچ عنوان پزشک نیستند و افزود: به ویژه پس از این که یک پزشک فوت می کند افراد سودجو از نام این پزشک استفاده و تابلو تقلبی خود را بالا می برند.

وی گفت: سازمان نظام پزشکی در راستای شفافیت فعالیت جامعه پزشکی و صیانت از جامعه پزشکی و اطلاع رسانی و حمایت از جامعه این سامانه را راه اندازی کرده که نه تنها برای همه در داخل کشور قابل دسترسی است بلکه برای کسانیکه در خارج از کشور هم باشند امکان دسترسی دارد.

آقای دکتر کرمانپور ادامه داد: همچنین قوه قضائیه نیز از این طریق دسترسی به اطلاعات پزشکان و شناسایی این پزشکان قلابی را راحت تر می تواند رصد و پیگیری کند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: با ورود به سامانه مذکور در بخش جستجوی پزشک می توان نام پزشک مربوطه را جستجو کرد و تمام اطلاعاتی که نیاز است توسط مردم دیده شود تا نسبت به فعالیت قانونی پزشکان مطلع شوند در این سامانه بارگذاری شده است.

وی با اشاره به این که علاوه بر کلاهبرداری با نام پزشک در خواستگاری ها عده ای به دنبال سوء استفاده از اعتبارات مالی است که به جامعه پزشکی داده می شود و افزود: بسکمک از بانک ها پس از مراجعه افرادی که مدعی پزشکی هستند با سازمان نظام پزشکی تماس می گیرند و پس از بررسی ها قبل از اعطای وام به این افراد متخلف معین می شود که آن ها پزشک نیستند بنابراین این سامانه از جنبه های مختلف به شفافیت کار جامعه پزشکی کمک می کند.

وی افزود: اگر ما و مردم سعی در اطلاع رسانی و مطلعی بخشی به یکدیگر داشته باشیم زمینه تخلف این افراد سودجو هم از بین می رود.

به گزارش خبرگزاری مجله کامپیوتر به نقل از صدا و سیما، آقای دکتر کرمانپور در سرانجام گفت: این افراد با یک فتوشاپ پروانه طبابت و کارت نظام پزشکی جعل کرده اند و بهترین راه برای شناسایی آن ها مراجعه به این سامانه سراسری است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "راه اندازی سامانه ای برای تشخیص پزشک از پزشک نما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه ای برای تشخیص پزشک از پزشک نما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید