رونمایی از گزینه های عجیب نیمکت تیم ملی

به گزارش مجله کامپیوتر، با قطعی شدن برکناری دراگان اسکوچیچ از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان، گزینه های عجیب هدایت این تیم معین شدند.

رونمایی از گزینه های عجیب نیمکت تیم ملی

برکناری سرمربی کروات تیم ملی فوتبال کشورمان قطعی شده و فدراسیون فوتبال باید سرمربی نو تیم ملی را هر چه زودتر معرفی کند. از این رو چند گزینه داخلی و خارجی برای هدایت تیم ملی فوتبال مطرح شده که عنوان شدن نام برخی از آن ها بسیار عجیب به نظر می رسد.

گزینه خارجی

تنها گزینه خارجی مدنظر فدراسیون فوتبال برانکو ایوانکوویچ است که تجربه حضور در جام جهانی با تیم ملی فوتبال کشورمان را نیز در کارنامه خود دارد. این مربی کروات در حال حاضر سرمربی تیم ملی عمان است و جدایی او از این تیم کمی بعید به نظر می رسد. رضا چلنگر مترجم سابق برانکو در تیم ملی نیز روز گذشته در مصاحبه ای بیان کرد که هیچ پیشنهادی به این مربی کروات داده نشده و آمدن او به تیم ملی صحت ندارد. حال باید دید فدراسیون فوتبال به چه دلیلی این مربی را به عنوان گزینه هدایت تیم ملی دنبال می کند و چه راهکاری برای جذب او دارد.

به نظر می رسد تکذیب های اجرا شده برای کاهش حاشیه ها است و مذاکرات اولیه با این مربی انجام شده است.

کارلوس کی روش که در روز های اخیر به عنوان نزدیک ترین گزینه هدایت تیم ایران مطرح شده بود، هیچ جایی در پروژه تغییر سرمربی تیم ملی ندارد و مطرح شدن نام او یک بازی رسانه ای بود.

گزینه های ایرانی

گزینه اول هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان علی دایی است که او نیز سابقه هدایت این تیم را در کارنامه خود دارد. دایی که در حال حاضر فعالیتی در فوتبال ندارد، در مدت زمان حضور خود روی نیمکت تیم ملی عملکرد خیلی خوب نداشت و در نهایت بعد از شکست برابر عربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 از سمت خود برکنار شد. گفته می شود دایی پیشنهاد اولیه فدراسیون فوتبال را قبول نکرده و حضور او در تیم ملی منتفی است.

گزینه دوم ایرانی فدراسیون فوتبال امیر قلعه نویی سرمربی فعلی تیم گل گهر سیرجان است. او نیز مانند علی دایی یک دوره تجربه سرمربیگری ناموفق در تیم ملی فوتبال را در کارنامه خود دارد. قلعه نویی سال 2007 در جام ملت های فوتبال آسیا حاضر شد، اما نتوانست عنوان خوبی با تیم ملی بدست آورد.

گزینه آخر فدراسیون فوتبال جواد نکونام کاپیتان اسبق و رکورددار بازی در تیم ملی کشورمان است. او در حال حاضر سرمربی فولاد خوزستان است و چندی پیش نیز پیشنهاد هدایت استقلال را نیز رد کرد. این مربی سابقه حضور در کادرفنی کارلوس کی روش را نیز در کارنامه خود دارد. نکونام شانس کمی برای هدایت تیم ملی فوتبال را دارد، اما گفته می شود او به دلیل پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی هدایت استقلال را نپذیرفته است.

جلسه بررسی سرمربی تیم ملی فوتبال در حال برگزاری است و به نظر می رسد در روز های آینده خبر برکناری اسکوچیچ منتشر خواهد شد.

منبع: فرارو

به "رونمایی از گزینه های عجیب نیمکت تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از گزینه های عجیب نیمکت تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید