زمان خروج از موج چهارم کرونا، بیماران گرفتار کدام نوع ویروس بودند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران : معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از موج چهارم کرونا به عنوان عظیم ترین و طولانی ترین موج بیماری کووید 19 در کشور نام برد.

زمان خروج از موج چهارم کرونا، بیماران گرفتار کدام نوع ویروس بودند؟

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از مهر، نادر توکلی، با عنوان این مطلب که هنوز در موج چهارم کرونا به سر می بریم، گفت: اینکه وارد موج پنجم کرونا می شویم یا خیر، به عملکرد سینوسی ویروس بستگی دارد و همچنین رفتار مردم در قبال رعایت پروتکل های بهداشتی و…، که معین می نماید وارد موج پنجم بیماری خواهیم شد یا خیر.

وی با عنوان این مطلب که موج چهارم کرونانسبت به موج های قبلی بیماری بسیار خطرناک تر بود، اضافه کرد: میزان مبتلایان و مرگ و میر نیز در این موج نسبت به موج های قبلی با افزایش بیشتری همراه بود.

توکلی در مورد اینکه آیا می توانیم بگوییم که موج چهارم به زودی به اتمام می رسد یا خیر، گفت: هنوز وارد فاز آرامش نشده ایم و شیب نزولی با کندی و تأخیر پیش می رود به همین دلیل نمی توان پیش بینی کرد چه موقع موج چهارم به اتمام می رسد یا اینکه بعد از آن وارد فاز پنجم می شویم یا خیر ولی آنچه می بینیم فرایند کُند موج چهارم است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران توضیح داد: نمی توان به طور دقیق پیش بینی کرد که چه زمانی از موج چهارم خارج می شویم اما با توجه به شرایط به نظر می رسد دو هفته دیگر و تا اواخر خرداد درگیر موج چهارم باشیم.

وی تأکید کرد: قطعاً مسافرت های پیش رو و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، تغییرات سینوسی در ویروس ایجاد می نماید و ممکن است مدت زمان بیشتری را گرفتار موج چهارم باشیم.

توکلی از موج چهارم کرونا به عنوان عظیم ترین و طولانی ترین موج بیماری در کشور نام برد و اضافه کرد: آنالیز ها نشان می دهد که ویروس جهش یافته انگلیسی در موج چهارم غالب است.

منبع: اقتصادنیوز

به "زمان خروج از موج چهارم کرونا، بیماران گرفتار کدام نوع ویروس بودند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان خروج از موج چهارم کرونا، بیماران گرفتار کدام نوع ویروس بودند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید