زیباترین بازی های PlayStation کدام است؟

به گزارش مجله کامپیوتر، بازی های کامپیوتری در طی این سالها تغییرات زیادی نموده اند از گرافیک چند ضلعی اولین بازی Metal Gear Solid گرفته تا بازی های بیش از حد واقع گرایانه مانند Detroit: Become Human که به تازگی معرفی شده است.

زیباترین بازی های PlayStation کدام است؟

اما واقع گرایانه بودن بازی همه چیز نیست - بعضی از زیباترین بازی هایی که تا به امروز عرضه شده اند ساخته بیش از 10 سال پیش هستند و به خاطر جنبه های هنری خود مورد توجه قرار گرفته اند.

از آنجا که دنیای بازی ها وسیع و متنوع است، در این مقاله منحصرا درباره بازی های پلی استیشن صحبت خواهیم کرد.

اینها زیباترین بازی های پلی استیشنی هستند که تا به حال ساخته شده.

20- The Unfinished Swan

The Unfinished Swan یک بازی فوق العاده زیباست که ترکیبی است از هنرهای زیبا و سرگرمی. بازی را در فضایی کاملا سفید آغاز می کنید - همینطور که در فضایی اطراف خود جوهر سیاه میریزید به مرور متوجه جزئیات منظره ای که اطرافتان را گرفته می شوید.

19- Kingdom Hearts 2

با اینکه Kingdom Hearts 2 از نظر فنی زیاد تاثیر گذار نیست اما شرکت Square Enix به خاطر قابلیتش در ترکیب Final Fantasy و دیزنی در یک دنیای زیبا قابل تجلیل است.

شماره سوم این بازی قرار است یک یا دو سال آینده برای پلی استیشن 4 عرضه شود و به نظر خیلی جذاب هم می آید اما تا آن زمان اجازه دهید از همین بازی های قدیمی لذت ببریم.

سیستم عامل: پلی استیشن 2، پلی استیشن 3

18- God of War III Remastered

سری بازی های God of War را به خاطر نبردهای خونین و باس فایت های بسیار جذابی که دارد می شناسیم. داستان بازی از اسطوره های یونانی گرفته شده است. شخصیت بازی با اینکه بی رحم است ولی دوست داشتنی است و عاملان بازی خیلی خوب توانسته اند چنین شخصیت سیاهی را بسازند.

با اینکه تمام شماره های این بازی فوق العاده هستند اما نسخه اخیر آن برجستگی بیشتری از نظر زیبایی دارد. البته این بازی تا زمانی در این لیست قرار خواهد داشت که نسخه جدید God of War که در E3 معرفی گردید عرضه شود. شاید رویای هر گیمری بازی کردن نسخه جدید این بازی باشد.

17- Final Fantasy X/X- 2 HD Remaster

سری بازی های Final Fantasy را همواره به خاطر تصاویر مبتکرانه اش می شناسیم و این ابتکار در آخرین نسخه این بازی بیشتر از همواره مشهود است. این نسخه به تازی برای پلی استیشن 4 عرضه شده.

نسخه جدید که Final Fantasy XV نام دارد هنوز عرضه نشده ولی از همین حالا معلوم است که شاهد یک شاهکار دیگر خواهیم بود.

سیستم عامل: پلی استیشن 4

16- Ico

با اینکه بازی ماجراجویانه و معمایی Ico 15 سال پیش عرضه شده است، همچنان یکی از خیره نماینده ترین بازی ها از نظر بصری برای پلی استیشن به شمار می رود. در بازی نقش پسر جوانی را دارید که یک دختر جادویی را اطراف قلعه ای راهنمایی می نماید، به رازهایش پی می برد و با شیاطین فراوانش مبارزه می نماید. زیبایی های این بازی همچنان به حدی است که خیلی از بازی ها هنوز نمی توانند با آن رقابت نمایند.

سیستم عامل: پلی استیشن 2، پلی استیشن3

15- Silent Hill

شاید این بازی الان زیاد به چشم نیاید ولی آن زمان که تازه عرضه شد برای همه حیرت آور بود. در Silent Hill شما نقش هری میسون را بازی می کنید، که در شهر عجیب Silent Hill به دنبال دختر گمشده اش می شود.

از آنجا که آن زمان رندر کردن مناظر سه بعدی خارج از توان پلی استیشن بود، سازندگان این بازی آن را طوری طراحی کردند که همه چیز خارج از دید مستقیم بازیکن باشد بنابراین همه چیز پنهان و به شدت مه آلود است. Silent Hill به جای اینکه محدود شود از این بحث استفاده کرد تا در بازی خود فضایی به شدت دلهره آور و وحشتناک بیافریند.

اگر از کسانی هستید که به داستان های عجیب و غریب با اتفاقات ناگهانی علاقه دارند مطمئنا عاشق Silent Hill خواهید شد.

سیستم عامل: پلی استیشن

14- Hohokum

Hohokum یک بازی معمایی با جلوه های بصری فوق العاده مبتکرانه و زیباست. این بازی واقع گرایانه نیست و بیشتر روی نوآوری و درخشش هنری محض تمرکز نموده است. در بازی نقش یک مار پرنده لاغر را بر عهده دارید که به ماجراجویی در دنیایی پر از راز و رمز و تعامل با ساکنان آن می پردازد.

سیستم عامل: پلی استیشن 4، پلی استیشن 3، پلی استیشن ویتا

13- Puppeteer

رک بگم، بازی Puppeteer عجیب و غریب است. نحوه بنمایش بازی به سبک سایداسکرولینگ است. وقتی Puppeteer را بازی می کنید متوجه می شوید سازندگان آن با ترکیب فضایی مانند آلیس در سرزمین عجایب و ساخت دنیایی با ظاهری دست ساز اثری خاص را خلق نموده اند.

سیستم عامل: پلی استیشن3

Flower

Flower به معنای واقعی کلمه یک بازی ویدئویی مرسوم و معمولی نیست. وارد بازی می شوید و با فشار دکمه ها در آن می چرخید، بیشتر مانند یک تجربه مدیتیشن یا چیزی شبیه آن است. Flower از آن بازی هایی است که سخت می توان توضیحش داد اما تجربه اش فوق العاده است.

سیستم عامل: پلی استیشن 4، پلی استیشن 3، پلی استیشن ویتا

11- The Witness

بله می دانم این بازی برای PC نیز عرضه شده. اما زیبایی محض The Witness واقعا در پلی استیشن چیز دیگری است.

سبک آن در واقع معمایی است و شما در نقش تنها ساکن آن هستید که به ماجراجویی در ساختمان های خالی آن می پردازید. در طول حل معماهای بازی از مناظر فوق العاده آن هم لذت خواهید برد.

سیستم عامل: پلی استیشن 4، PC

10- Little Big Planet 3

همچنان نوع بازی را به گونه ای نگه داشته که انگار همه چیز دست ساز است. بازی از نظر جلوه های بصری بسیار خاص است و همچنین شخصیت هایی بانمک خلق نموده که گویا واقعا از پارچه ساخته شده اند.

سیستم عامل: پلی استیشن 4

9-

Shadow of the Colossus

این بازی را همان تیمی ساخته که Ico را پدید آورده بودند. در Shadow of the Colossus نیز از همان جلوه های بصری استفاده شده و البته کمی بهبود نیز یافته. در این بازی نقش یک ماجراجوی جوان را بازی می کنید که باید با یک سری غول های عظیم الجثه مبارزه کند. اندازه فوق العاده عظیم این هیولا ها حیرت آور است. Shadow of the Colossus در زمانی که عرضه شد دنیای بازی را دگرگون کرد و همچنان تا به امروز نیز زیباست.

سیستم عامل: پلی استیشن 3، پلی استیشن2

8- Infamous Second Son

مجموعه بازی های Infamous از سال 2009 فضای پلی استیشن را تغییر داد. در این بازی ها شما نقش شخصیتی دارید با قدرت های فوق العاده جدید و همچنین قادرید آزادانه در یک شهر عظیم هرجا که دوست داشتید بروید.

آخرین بازی از این مجموعه که Infamous Second Son نام دارد جلوه های بصری فوق العاده ای را به نمایش گذاشته. دلسین رو شخصیت شما در این بازی نیروهای زیادی بدست می آورد اما پر جلوه ترین آنها شاید قدرت نئونش باشد که هنگام فعال کردنش نورهای براق زیبایی را شاهد هستید.

سیستم عامل: پلی استیشن4

7- Abzu

این بازی به تازگی برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه شده است اما واقعا حقش را دارد تا به عنوان یکی از زیباترین بازی هایی که تا به حال برای پلی استیشن ساخته شده شناخته شود.

در Abzu نقش یک غواص را بازی می کنید که هویت و هدفش تا حدود زیادی پوشیده و مرموز است. با این غواص اعماق زیبا و با شکوه دریا را کاوش خواهید کرد. در میان گونه های بی شماری از موجودات دریایی شنا می کنید راه خود را از میان راستا های سخت پیدا می کنید و بخش های آسیب دیده دریا را به زندگی باز می گردانید.

لحظه به لحظه بازی Abzu سرشار است از شگفتی و شکوه.

6- Bloodborne

شاید زیبا کلمه مناسبی برای توصیف بازی Bloodborne نباشد. می توان درباره آن از این کلمات استفاده کرد باشکوه و دلهره آور. Bloodborne در کارگردانی هنری یک موفقیت به حساب می آید نه فقط به خاطر محیط فوق العاده اش، بلکه به خاطر داشتن تعداد زیادی هیولای وحشتناک که هنگام عبور از کوچه های تاریک شهر با آنها روبرو می شوید. این بازی را نمی توان از دست داد اما نباید فراموش کنید چراغ ها روشن باشد!

سیستم عامل: پلی استیشن4

5- Resogun

Resogun وقتی کنسول پلی استیشن 4 به صورت رسمی در سال 2013 عرضه شد به همراه خیلی از کنسول ها ارسال می شد و خیلی زود تبدیل به یکی از زیباترین بازی هایی که تا به حال سیستم پلی استیشن ساخته تبدیل شد. این بازی مخلوطی بود از یک سبک هنری مربوط به آیند و رترو استایل وکسل. Resogun را می توان همان Galaga (بازی نوستالوژیک آتاری) دانست که برای قرن 21 ساخته شده.

سیستم عامل: پلی استیشن4

4- Ratchet and Clank

Ratchet and Clank مانند یک فیلم پیکسار است. بازی آنقدر زیباست و جلوه های چشم گیر دارد که واقعا فکر می کنید یک انیمیشن می بینید.

سیستم عامل: پلی استیشن 4

3- The Last of Us Remastered

The Last of Us زمانی که در سال 2013 و اواخر محبوبیت پلی استیشن 3 عرضه شد یک موفقیت فوق العاده در دنیای بازی به حساب آمد. اما همه چیز به پلی استیشن 3 ختم نشد این بازی برای پلی استیشن 4 ریمستر شد که به کلی بازی را به سطح دیگری از زیبایی فرستاد. The Last of Us تنها به خاطر جلوه های گرافیکی خیره نماینده اش محبوب نیست بلکه داستانی بسیار بسیار زیبا دارد چیزی که شاید مانندش را فقط بتوانید در فیلم های درجه یک و فاخر سینمایی ببینید.

سیستم عامل: پلی استیشن 4، پلی استیشن 3

2- Uncharted 4

به عنوان یک گیمر یکی از زیباترین بازی هایی که تا به حال بازی نموده ام Uncharted 4 است. درست مانند این است که فیلم ایندیانا جونز را به جای اینکه تماشا کنید خودتان بازی کنید.

Uncharted 4 توسط کمپانی Naughty Dog ساخته شده، همان کمپانی که پشت عنوان The Last of Us نیز بود پس جای تعجب نیست که این بازی هم در لیستمان قرار داشته باشد. سری بازی های Uncharted یکی از برترین عنوان های انحصاری پلی استیشن است که همواره با جلوه های بصری فوق العاده دنیای بازی را دگرگون می نماید.

سیستم عامل: پلی استیشن 4

1- Journey

Journey خیلی ساده یکی از بهترین بازی هایی است که تا به حال برای کنسول پلی استیشن ساخته شده. نقش یک شخصیت کاملا خاموش را بازی می کنید که بیابانی وسیع را کاوش می نماید و با موجودات و ساختارهای بسیاری که بر سر راهش قرار می گیرند تعامل می نماید.

درست مانند عنوان Flower که توسط همین کمپانی ساخته شده Journey فوق العاده آرامش بخش است، توصیه می کنم این بازی را به خاطر خودتان هم که شده تجربه کنید. هیچ شکی نیست که Journey زیباترین بازی پلی استیشن است که تا به حال ساخته شده.

سیستم عامل: پلی استیشن 4، پلی استیشن 3

منبع: زندگی روز

به "زیباترین بازی های PlayStation کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین بازی های PlayStation کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید