سومالی، افزایش شمار قربانیان انفجار موگادیشو به 100 نفر

به گزارش مجله کامپیوتر، شمار تلفات انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در پایتخت سومالی، که صبح امروز به وقوع پیوست، دست کم به 100 کشته افزایش یافته است.

سومالی، افزایش شمار قربانیان انفجار موگادیشو به 100 نفر

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر به نقل از رویترز، یک نهاد بین المللی فعال در سومالی اعلام نمود که شمار کشته شده های حادثه انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در جنوب غربی موگادیشو به دست کم 100 نفر افزایش یافته است.

وزارت اطلاع رسانی سومالی نیز اعلام نمود: بمب گذاری خودرویی در نزدیکی یک مقر ایست و بازرسی پلیس در بزرگراه منتهی به شهرک آفگویه در موگادیشو، به کشته شدن بیش از 100 نفر از جمله 17 پلیس، 4 تبعه خارجی و بسیاری از دانش آموزان در حال تردد از این جهت منجر شد.

پیش از این، عبدالقادر عبدالرحمن مدیر خدمات اورژانس در موگادیشو اعلام نموده بود که در نتیجه انفجار یک کامیون در موگادیشو دست کم 76 تن کشته و بیش از 50 تن دیگر زخمی شده اند.

بعضی مسئولان در سومالی اعلام نمودند که کامیون بمب گذاری شده، صبح امروز نزدیکی یک ایست و بازرسی شلوغ در پایتخت منفجر شد که در نتیجه آن، ده ها تن از جمله زنان و بچه هایی کشته یا زخمی شدند.

منابع امنیتی نیز اعلام نمودند که در میان قربانیان این حادثه، 4 تبعه تُرک وجود دارد.

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته است، ولی معمولاً گروه تروریستی الشباب، که با القاعده در ارتباط است، دست به چنین عملیات هایی می زند؛ این گروه تندرو سال هاست که از پایتخت سومالی بیرون رانده شده است، ولی عناصر آن به حملات های شان به مناطقی معین از جمله مراکز ایست و بازرسی و هتل ها در این شهر ساحلی ادامه می دهند.

حادثه تروریستی امروز بار دیگر به نگرانی ها درباره میزان آمادگی نیروهای سومالی برای به عهده دریافت مسئولیت تأمین امنیت این کشور طی ماه های آینده دامن زده است.

این دومین حادثه تروریستی در موگادیشو طی چند روز اخیر محسوب می گردد. هفته گذشته نیز طی انفجاری نزدیکی مقر ریاست جمهوری در پایتخت، که الشباب مسئولیت آن را بر عهده گرفت، دست کم 10 نفر جانشان را از دست دادند و 11 نفر دیگر مجروح شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سومالی، افزایش شمار قربانیان انفجار موگادیشو به 100 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومالی، افزایش شمار قربانیان انفجار موگادیشو به 100 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید