8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

به گزارش مجله کامپیوتر، نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری

با وجود آنکه زرق و برق هتل ها چشم هر بیننده ای را معطوف خود می سازد، انتها راحتی و آسایش خانه خودمان پیروز میدان می گردد و درمی یابیم: هیچ کجای جهان خانه خود آدم نمی گردد! با این حال، گرایش بسیاری از افراد رو به دکوراسیون لاکچری است. اما چگونه می توان راحتی خانه و لاکچری بودن هتل 5 ستاره را یکجا به ارمغان آورد؟

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

ما در این مقاله قصد داریم نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری را مطرح کنیم تا به شکوه و عظمت خانه راحتتان بیافزایید.

  • با طرح باز آغاز کنید

همه خانه ها عظیم نیستند اما عظیم جلوه دادن فضا یکی از ضرورات اساسی دکوراسیون لاکچری است. بنابراین، طرح باز را با طراحی یک ورودی مجلل و یا اتاق نشیمن وسیع که حدالامکان با سایر جاهای خانه در ارتباط است آغاز کنید.

از نور زیاد غافل نشوید و با استفاده از پنجره های عظیم و درهای کشویی ارتباط داخل و خارج را میسر کنید.

  • به فکر کفپوش مرمر باشید

هیچ کفپوشی به مقدار سنگ مرمر در لاکچری بودن دیزاین دخیل نیست. کفپوش مرمر آینه ای زرق و برق دار با رنگدانه های طبیعی یکی از عناصر مهم دکوراسیون لاکچری به تعداد می رود.

شما می توانید از استاواوری هندی، بوتیچینو یا کارارای ایتالیایی و کرم مارفیل اسپانیایی برای کفپوشتان استفاده نمائید. منتها سعی کنید رنگ کفپوشتان با سایر اثاثیه هماهنگ باشد. سنگ مرمر با طرح های مرکب طلاکوب جزء گزینه های ایده آل برای ورودیه و لابی به تعداد می رود که از حداکثر تاثیر بصری هم برخوردار است. و خبر خوش این است که تمیزکاری این کفپوش ها هر 5 تا 7 سال یکبار انجام می شود.

  • پارچه رومبلی سنگین بهره ببرید

تجمل دکوراسیون لاکچریتان را با به کارگیری پارچه های رومبلی اعم از ابریشم، زربفت، ژاکارد و مخمل ارتقاء بدهید. در ادامه از رنگ های عمیق نظیر آبی فیروزه ای، سرخابی، زرشکی، سبز زمردی، طلایی و یا پارچه های براق استفاده نمائید.

حال نوبت به قالیچه ها یا فرش های ابریشم می رسد و پس از آن پرده ها را با والان، منگوله و هرگونه تزئین دیگر بیاویزید.

نکته: پرده کوتاه را فراموش کنید. پرده ای بیاویزید که تا کف برسد. پرده های بلند خانه را مرتفع تر نشان می دهند.

  • چند تکه مبل راحتی بگذارید

چند دست مبل راحتی و باسلیقه انتخاب کنید تا جلوه هماهنگ دکوراسیون لاکچریتان را افزایش دهید. یک دست مبلمان چوبی دست ساز یا استیل طلایی، نیمکت راحتی و یا جایگاه دسته دار جزء انتخاب های ایده آل به تعداد می فرایند که باید در چیدمانشان به تناسب با دکوراسیون کلی هم دقت نمود.

  • لوستر بیاویزید

لوسترها راهی فوق العاده برای چیدمان دکوراسیون لاکچری به نظر می رسند. آن ها تشعشع گر شعله تشریفات، تمول و شکوه می باشند که حتی در سالن ها و اتاق های کوچک هم کارایی دارند. آویختن لوستر شیوه ای سریع برای تبدیل فضایی عادی به فضایی تجملاتی است.

نکته: لوسترهای کریستال نیازمند نگهداری بالا می باشند. شما باید لوسترها را به طور روزانه با گردگیر دستی تمیز کنید و هر 6 ماه یکبار آن ها را در محلول (1 واحد الکل ایزوپریل و 3 واحد آب مقطر) بشوئید و با پارچه نرم خشک کنید.

  • به چشمه آبگرم مجهز شوید

هیچ چیز شیک تر و لوکس تر از یک چشمه آبگرم در حمام دکوراسیون لاکچری نیست! اگر حمامتان به مثابه تصویر رو به فضای خارج و سنگفرش است می تواند با یک پارتیشن و به طرزی هوشمندانه تفکیک شود و لذتی شگرف به همراه آورد.

نکته: اگر قادر به تفکیک فضا و ساخت چشمه آبگرم نیستید، فضای حمام را با لوازم آرایشی بهداشتی باکیفیت، شمع های معطر و گیاهان آپارتمانی تزئین کنید و دیوار حمام را به هنر دست مزین نمائید.

  • دکور فلزی به کار ببرید

بعضی لوازم دکوری فلزی اعم از قاب عکس های طلایی و نقره ای قادرند زرق و برق تجملات دکوراسیون لاکچری را بیشتر نمایند. اگر به تصویر فوق نگاه بیاندازید، متوجه خواهید شد که ترکیب قاب عکس طلایی به همراه آباژور کوتاه برنجی چشمگیر است. شما می توانید حتی از لوازم دکوری کوچک تر طلایی استفاده نمائید تا انعکاس غیرمستقیم نور زرق و برق بدیهی پدید آورد.

  • از هنر مشبک کاری غافل نشوید

مشبک کاری یکی از هنرهای زیباست که در زمینه نرده و پنجره سازی مطرح شده است. همانطور که در تصویر مشاهده می فرمائید، نرده ها و پنجره های مشبک کاری شده جزء لوکس ترین طراحی های دکوراسیون لاکچری محسوب می شود. اگر قصد دارید به تجملات کنونی خود بیافزائید، چنین هنری را با کفپوش های مرمر براق ترکیب کنید. انعکاس تصویر هنر مشبک روی سنگ های مرمر آینه ای می تواند از لحاظ بصری جذابیت فوق العاده ای پدید آورد.

منبع: اتاق

به "8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید