لیست گرانترین شهرهای توریستی جهان

به گزارش مجله کامپیوتر، گردشگری و دیدن دور دنیا گرچه از مفرح ترین کارهایی است که یک نفر می تواند در زندگی اش انجام دهد اما هزینه های آن از لذت این اتفاق کم می کند.

لیست گرانترین شهرهای توریستی جهان

هادی معیری نژاد. گرچه اینروزها با افزایش هزینه ها سفر های گردشگری بسیار مشکل و رویایی شده است اما برای مردم دنیا هنوز گردشگری بخش مهمی از زندگی محسوب می شود.

معمولا تصور می شود شهرهای پربازدید اروپایی جزو گرانترین ها هستند اما شهرهای یونان و اسپانیا این فرض را باطل کرده اند اما شهرهایی چون پاریس و مسکو همچنان بر این فرض پای می فشرند

شهر های زیر جزو گرانترین شهرهایی هستند که می توانند یک گردشگر بی خبر از همه جا را حسابی نقره داغ کنند.

1. پاریس، فرانسه

مرکز رویایی فرانسه با جاذبه ها و داستانهای فراوان قبله آمال بسیاری از گردشگران دنیاست اما از همه گرانتر هم هست در این شهر هزینه یک روز خوردن و آشامیدن و تاکسی سواری حدودا 66 دلار است و یک شب اقامت در هتل 362 دلار آب می خورد که جمعا حدود 428 دلار می شود.

2. زوریخ ، سوییس

زوریخ از پربازدید کننده ترین شهرهای قلب اروپاست و معمولا شهرهای سوییس هم از گرانترین شهرها هستند در زوریخ هزینه تاکسی برای 8 کیلومتر مسافت حدودا 40 دلار است در حالی که یک شب اقامت در هتل320 دلار هزینه در بر دارد کلا شبی 380 دلار در این شهرباید هزینه کنید.

3. لندن ، انگلیس

لندن پر جاذبه ترین شهر اروپا بعد از پاریس است و در چند سال اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای هم در آمار گردشگری داشته است در این شهر حدودا 74 دلار برای خوردن و آشامیدن و حمل و نقل و 300 دلار برای یک هتل چهار ستاره باید بپردازید که جمعا 374 دلار می شود.

4. توکیو، ژاپن

مرکز ژاپن یک کابوس جدی برای گردشگران است با 280 دلار هزینه هتل و 38 دلار برای هر 8 کیلومتر مسافت با تاکسی کلا توکیو حدود 372 دلار شبی خرج دارد.

5. نیویورک، آمریکا

پربازدیدکننده ترین شهر آمریکای شمالی گرانترین هم هست با 324 دلار هزینه هتل 4 ستاره و حدود 43 دلار هزینه خوردن وآشامیدن کلا هزینه یک شب اقامت در نیویورک 367 دلار می شود.

6. ریودوژانیرو

از پر بازدید ترین شهرهای برزیل که ارزان به نظر می رسد اما 310 دلار هتل چهار ستاره آن قیمت دارد و حدودا 7 دلار برای 8 کیلومتر مسافت هزینه تاکسی آن است.

7. مسکو،روسیه

شهری که هم به دلیل گرانی و هم به دلیل زیاد بودن باندهای دزدی برای جیب گردشگران یک بحران جدیست با 302 دلار هزینه هتل و 345 دلار هزینه کل

8. کیف ، اوکراین

این شهر هم مانند رفیق روس اش از گرانترین شهرهای اروپاست با 310 دلار هزینه هتل و 8 دلار کرایه تاکسی برای 8 کیلومتر مسافت کلا 332 دلار

9. آمستردام ، هلند

این شهر هلند به دلیل پاره ای از آزادی های غیر معمول مانند کافه های مواد مخدر معمولا شهر پر بازدید کننده ای است.هزینه هتل چهارستاره شبی 234 دلار و کل هزینه 312 دلار حدودا برای گردشگران آب می خورد.

10. استکهلم ، سوئد

ونیز شمال اروپا به داشتن گرانترین هتلهای دنیا معروف است .

گرچه هتل چهارستاره شبی 230 دلار است اما هتلهای لوکس در آنجا مخصوصا در گاملستان که شهر قدیم است سر به فلک می زند کلا استکهلم حدود 311 دلار خرج در بر دارد.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 دلیل برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو

به "لیست گرانترین شهرهای توریستی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست گرانترین شهرهای توریستی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید