اورواچ یک سال هیچ محتوای جدیدی نمی دهد، 10 میلیون بازیکن اضافه می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، اورواچ، اکشن اول شخص عظیم بلیزارد، هنوز هم یکی از عظیمترین بازی های چند نفره آنلاین دنیاست. با این حال، زمان زیادی است که چیزی از این بازی نشنیده ایم. در حالی که تصور می کردیم تعداد بازی کننده های اورواچ رو به کاهش باشد، بلیزارد اطمینان خاطر نموده است که بازی روندی رو به رشد را طی می نماید. اورواچ در طول یکی دو سال گذشته چندان محتوای جدیدی نداشته، اما طبق گفته کارگردان جدید بازی، آن ها در یک سال گذشته 10 میلیون به تعداد کلی بازی کننده های خود اضافه کردند.

اورواچ یک سال هیچ محتوای جدیدی نمی دهد، 10 میلیون بازیکن اضافه می نماید

توقف عرضه محتوای جدید برای اورواچ با هدف کار روی دنباله این بازی اجرا شده است. شرکت بازی سازی بلیزارد کار روی دنباله عظیم بازی به نام اورواچ 2 را شروع نموده و تا زمان عرضه این بازی، قرار نیست محتوای جدیدی برای اورواچ عرضه گردد. اکو آخرین شخصیت جدیدی بود که یک سال و اندی پیش به اورواچ اضافه شد. بلیزارد هم رسما اطلاع داد که هیچ شخصیت یا محتوای عظیم جدیدی برای اورواچ ساخته نخواهد شد و همه تمرکز آن ها روی ساخت اورواچ 2 معطوف شده است. در طول یکی دو سال گذشته، هیچ چیز به غیر از تعدادی لباس برای شخصیت ها به بازی اضافه نشده و رویدادهای مناسبتی بازی یکی پس از دیگری، بدون تغییری تکرار می شوند.

البته که واضح است فرایند ساخت اورواچ 2 در بلیزارد به خوبی پیش نمی رود. کاری به این موضوع نداریم که کارگردان اورواچ یعنی جف کپلن از همان ابتدای کار با ساخت اورواچ 2 مخالف بوده و ریشه این تصمیم چیزی نیست مگر فشارهای اکتیویژن برای عرضه شماره دوم بازی. دو سه هفته پیش بود که جف کپلن، به عنوان یکی از طراحان باسابقه بلیزارد و کارگردان اورواچ، پس از 20 سال فعالیت در این شرکت بازی سازی، طی بیانیه ای نه چندان تر و تمیز استعفای خود را اظهار داشت و از بلیزارد خارج شد.

با تمام این اوصاف، بلیزارد می خواهد به هواداران اطمینان خاطر دهد که مسئله ای برای این بازی عظیم پیش نیامده است و اورواچ حتی قدرتمندتر از گذشته به کار خود ادامه می دهد. آرون کلر، کارگردان جدید سری بازی های اورواچ که به جای جف کپلن منصوب شده، به تازگی درباره رشد اورواچ و برنامه های آینده اشان صحبت نموده است. طی مصاحبه ای با وب سایت گیم اسپات، کارگردان تازه اورواچ گفته که تعداد بازی کننده های اورواچ با افزایشی ده میلیون طی یک سال گذشته، در سال 2021 به بیش از 60 میلیون نفر رسیده است.

آرون کلر به گیم اسپات گفته است: در حال حاضر 60 میلیون بازی کننده داریم که به بخش رقابتی بازی علاقه ای بسیار دارند. می دنیم که در آینده باید برای هر چه بهتر کردن این بازی تیراندازی گروهی کوشش کنیم و بهترین نسخه آن را بسازیم.

شاید رقم 60 میلیون بازی کننده در مقایسه با آمار و ارقام بازی کننده های کل آو دیوتی وارزون یا ایپکس لجندز که از مرز 100 میلیون عبور نموده اند، کم به نظر برسند، آن هم برای اورواچ که چند سالی از هر دوی این بازی ها قدیمی تر است، ولی یک نکته را هرگز نباید فراموش کرد: اورواچ بازی رایگان نیست. برخلاف بازی های رایگانی مثل کال آو دیوتی وارزون یا فورتنایت یا ایپکس لجندز، اورواچ نه تنها یک بازی رایگان نیست، بلکه حتی به ندرت با تخفیف عرضه شده است. حتی آن چند باری هم که بازی با تخفیف به فروش رسیده، درصد تخفیف های بازی هم بسیار کم بوده اند. می توان میزان رشد اورواچ را با رینبو سیکس مقایسه کرد که بیشتر اوقات با تخفیفی بسیار بالا به فروش می رسد و تعداد بازی کننده هایش به تازگی به 70 میلیون نفر رسیده است. البته شاید بد نباشد اضافه کنیم که بر خلاف اورواچ، رینبو سیکس به شکلی منظم و مرتب محتوای جدید و تازه ای اضافه می نماید.

بدون شک یکی از دلایل اصلی رشد تعداد بازی کننده های اورواچ در طول یک سال گذشته، بحران جهانی فعلی و قرنطینه های متعدد ناشی از آن بوده است. صنعت بازی در طول یک سال گذشته رشدی بی سابقه داشت و نه فقط اورواچ و بلکه تمام بازی های آنلاین حال حاضر با رشد عظیمی در تعداد بازی کننده ها روبه رو شدند. در طرف مقابل، تأثیر منفی قرنطینه ها روی توسعه بازی ها مانع عرضه بازی های متعدد از جمله اورواچ 2 شده است. قرار نیست اورواچ با هیچ محتوای جدیدی آپدیت گردد، اما هیچ تاریخ یا زمان مشخصی هم برای عرضه اورواچ 2 در نظر گرفته نشده است.

فعلا که شرکت بازی سازی اکتیویژن سفت و سخت مشغول به کار گیری تمام استودیوهای زیر مجموعه خود برای به خاتمه رساندن پروژه کال آو دیوتی سال جاری است. چه بسا استودیوی سازنده اورواچ که تخصصی بالا در ساخت اکشن های اول شخص دارد هم به همین سرنوشت دچار شده باشد و یکی از دلایل خروج جف کپلن هم همین موضوع باشد.

منبع: PC Gamer

منبع: دیجیکالا مگ

به "اورواچ یک سال هیچ محتوای جدیدی نمی دهد، 10 میلیون بازیکن اضافه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اورواچ یک سال هیچ محتوای جدیدی نمی دهد، 10 میلیون بازیکن اضافه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید