ایجاد بیش از 23 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم

به گزارش مجله کامپیوتر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش سهم اشتغال روستایی به 23 درصد اطلاع داد و ابرازامیدواری کرد با انعقاد قرارداد عاملیت بانک توسعه تعاون وشرکت مهندسی آب و فاضلاب هدفگذاری ایجاد بیش از 23 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم محقق گردد.

ایجاد بیش از 23 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم

به گزارش مجله کامپیوتر، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره 18 بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوراظهارکرد: حرکت پول و سرمایه به سمت فعالیتهای زیربنایی همیشه به کندی صورت می گیرد ولی با استفاده از بسترهای آماده سازی دولت و به کارگیری بعضی مکانیسم ها در این عرصه می توان در جهت فعالیتهای مربوط به کاهش مصرف آب بدون درآمد و هدررفت منابع آبی، استفاده از کاهنده های مصرف آب و استقرار تانکرهای آب رسانی در روستاها اقدام کرد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی دربخش تجارت یکی از کارهای مهمی است که انجام می گردد و در حوزه زیربناها معمولا سخت است لذا باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق بدهیم تا هم اشتغال گسترده تر گردد و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری گردد.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی توضیح داد: به منظورتوسعه اشتغال از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای اعطای وامها و تسهیلات ارزان استفاده کردیم که موجب شد سهم اشتغال روستایی و بخش های زیر10 هزار نفردرسبد اشتغال از3 درصد گذشته امروز به 23 درصد افزایش یابد.

شریعتمداری استفاده از تبصره 18 قانون بودجه 98 را یکی دیگر از روشهای یاری به ایجاد اشتغال بیان کرد و گفت: ما با پرداخت وام و تسهیلات، یاری هزینه دستمزد، یاری هزینه بیمه فعالیتهای اشتغالزا در سطوح مختلف و یاری هزینه تخصیص یارانه و تسهیلات بانکی در بخشهای مختلف می توانیم بر این مشکل غلبه و در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر عمل کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در قالب انعقاد این قرارداد از ظرفیت بخشهای خصوصی و تعاونی بهره برداری لازم صورت گیرد و از این طریق لایه هایی از اشتغالزایی فتح گردد و با اشتغالزایی 23 هزار و 587 شغل مستقیم و غیرمستقیم در این قرارداد، گام مثبتی در جهت اشتغال در سال 98 برداریم.

در کنار هم نشستن وزرا، لزوما به معنای دولت نیست

به گزارش مجله کامپیوتر، اردکانیان - وزیر نیرو - هم در این مراسم با بیان این که یکی از پشتیبانان اصلی صنعت آب و برق در تنگناهای ناشی از تحریم ها، صندوق توسعه ملی بوده است، گفت: دولت با همین طرح ها و پروژه های بین بخشی است که تعریف می گردد و در کنار هم نشستن وزرا، لزوما به معنای دولت نیست، بلکه به میزان طرح ها و برنامه های بین بخشی است که تعریف می کنیم و پایبند اجرایش هستیم.

وی ادامه داد: آب یکی از منابع تجدیدپذیر است ولی آن مقداری از آب تحت عنوان آب شیرین که قابل دسترسی برای کره زمین است، کمتر از یک درصد کل منابع آب است. 97.5 درصد آب شور و 2.5 درصد شیرین است و 70 درصد آن در دسترس نیست و به شکل یخ و برف قطبی و 30 درصد آن معادل 1 درصد در اختیار مصرف کننده است.

اردکانیان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از آن که به مدیریت تامین آب توجه کنیم، بر مدیریت بهره برداری و مصرف متمرکز شده ایم. این که چگونه از سرمایه گذاری های اجرا شده بهتر استفاده گردد که آب با تلفات کمتر و کیفیت بهتر به دست مصرف کننده برسد و این که مصرف کننده چگونه مصرف کند که با حجم آب کمتر نیازهایش رفع گردد، هر دو حوزه تامین و مصرف را نشان می دهد.

وزیر نیرو از اجرای شش پروژه در قالب انعقاد قرارداد همکاری مشترک اطلاع داد و گفت: این شش پروژه ناظر بر مدیریت بهره برداری و مدیریت مصرف است و کشور ما شدیدا نیازمند پرداخت هرچه بیشتر به دو عرصه آب و انرژی است.

وی ابراز امیدواری کرد: اجرای چنین طرح هایی مقدمه اولویت بخش عمومی در برنامه ریزی مدیریت آب باشد و از این طریق 23 هزار و 600 شغل مستقیم و غیر مستقیم با سرانه هزینه ای که برای این اشتغال زایی صورت می گیرد، به وجود آید.

به گزارش مجله کامپیوتر، به موجب قرارداد مذکورکه میان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو به امضا رسید، شش طرح آبرسانی با تانکر، توسعه و ترویج استفاده از کاهنده های مصرف آب، پکیج های ارتقای کیفی (آب شیرین کن های مقیاس کوچک)، فعالیت های کاهش آب بدون درآمد و هدررفت آب، بهره برداری از امور آب و فاضلاب روستایی و بهره برداری از سامانه و تصفیه خانه های آب و فاضلاب کشور به اجرا درآمده و بانک توسعه تعاون از محل بند الف تبصره 19 قانون بودجه سال 98 عاملیت پرداخت تسهیلات به طرح های آب و فاضلاب کشور را با مجموع 1950 میلیارد تومان اعتبار از محل منابع داخلی بانک و صندوق توسعه ملی عهده دار شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایجاد بیش از 23 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد بیش از 23 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید