این کار آشپزخانه شما را گران و لوکس می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، چیدمان آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است که باید با استفاده از اصول دکوراسیون صورت گیرد.

این کار آشپزخانه شما را گران و لوکس می نماید

یک آشپزخانه مدرن و نو با یک طراحی اصولی و حرفه ای می تواند ارزش خانه شما را بالاتر ببرد. در این مطلب از مجله کامپیوتر به بیان اصول دکوراسیون مدرن در آشپزخانه می پردازیم.

اصول دکوراسیون مدرن در آشپزخانه

آشپزخانه مدرن چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه می توانیم آشپزخانه مدرن داشته باشیم؟ چیدمان آشپزخانه مدرن باید چگونه باید باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

استاندارد طراحی آشپزخانه مدرن

یکی از مهم ترین عوامل معین کننده در طراحی و بازسازی آشپزخانه ها، معین کردن فضاهای کاری است. سه بخش مهم کاری در آشپزخانه، محل پخت و پز (اجاق گاز)، یخچال و سینک ظرفشویی است. محل قرارگیری این سه بخش باید با توجه به جهت رفت و آمد و فعالیت راحت، معین گردد.

اگر خطوطی فرضی بین این سه قسمت رسم کنیم، یک مثلث به دست می آید که به آن مثلث کاری می گویند. برترین طول هر ضلع مثلث باید بین 1.5 تا 2.7 متر باشد. فاصله بین این بخش های کاری نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد.

پنتری از اصول دکوراسیون مدرن در آشپزخانه

یکی از امکانات خوبی که می توان در هر آشپزخانه بزرگی افزود، بخش ذخیره سازی مواد غذایی یا پنتری است. این بخش مانند یک انباری کوچک در آشپزخانه عمل می نماید. شما می توانید خریدهای کلی خود اعم از برنج، ماکارونی، حبوبات و غیره را در این بخش نگهداری کنید. پنتری، فضایی کوچک است و با قفسه هایی طبقه بندی شده طراحی می گردد.

طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه مدرن، با در و صفحاتی ساده و بدون تزیینات طراحی می گردد. کابینت های مدرن بدون دستگیره یا با دستگیره های ساده و بدون نقش هستند. کابینت آشپزخانه مدرن، تاج و ستون ندارد و رنگ های طلایی یا برنز معمولا در این کابینت استفاده نمی گردد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب برای همواره خانه شما منظم می گردد! سر بزنید.

نورپردازی و لوستر آشپزخانه

یک آشپزخانه مدرن می تواند فقط با یک لوستر یا چند هالوژن سقفی نورپردازی گردد. ولی مدل های نو مانند نورپردازی خطی با لاین های نوری هم گزینه ای مجذوب کننده است. چراغ های سقفی ریلی هم یکی دیگر از دسته چراغ های زیبا و مخصوص یک آشپزخانه مدرن است. علاوه بر این ها می توان از شلنگ ها یا نورهای خطی به صورت نور مخفی، زیر یا پایین کابینت ها هم استفاده کرد.

کاشی بین کابینتی از اصول دکوراسیون مدرن در آشپزخانه

یکی از بخش هایی که در هر آشپزخانه مدرن، خیلی به چشم می آید، کاشی بین کابینتی است. کاشی های آشپزخانه مدرن باید طرح و رنگ های مناسب این سبک را داشته باشند. مدل های نو کاشی بین کابینتی، کاشی طرح سنتی،کاشی استیل یا آلومینیومی، کاشی شیشه ای، کاشی ترکیب شیشه و استیل و کاشی مات هستند.

برای انتخاب رنگ کاشی بین کابینتی در آشپزخانه مدرن، از رنگی هماهنگ یا مکمل رنگ های آشپزخانه یاری بگیرید. رنگ های نو کابینت برای یک آشپزخانه مدرن و شیک، طوسی روشن و تیره، سفید، چوبی روشن، سبز پاستلی و آبی ناوی هستند.

کفپوش مناسب آشپزخانه

برای بازسازی کف آشپزخانه مدرن، می توانید از کفپوش پی وی سی تایلی، روی کف قبلی نصب کنید. این کفپوش شبیه لمینیت و به صورت پشت چسب دار است. این تایل های پی وی سی در کنار هم مانند قطعات لمینیت چسبانده می شوند. کفپوش پی وی سی روی سرامیک، سنگ یا لمینیت که سطح صافی داشته باشد، قابل اجرا است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گیاهان زیبایی بی نظیری به خانه شما می دهند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "این کار آشپزخانه شما را گران و لوکس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کار آشپزخانه شما را گران و لوکس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید