بایدن اتهام زنی ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهور آمریکا با ابراز تردید درباره همکاری دولت چین با تحقیقات سازمان دنیای بهداشت درباره منشأ شیوع ویروس کرونا، گفت، پکن درباره نقش خود برای یاری به دنیا فقط حرف می زند.

بایدن اتهام زنی ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کرد

به گزارش گروه بین الملل خبگرزاری فارس، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه (به وقت ژنو) اتهام زنی های مقامات دولت پیشین این کشور علیه چین درخصوص منشأ ویروس کووید19 را تکرار کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بایدن طی نشست خبری در ژنو گفت چین کوشش نموده خودش را یک کشور مسئول در مقابله با همه گیری کرونا نشان دهد اما هنوز تعیین نیست که پکن واقعا کوشش نموده منشأ شیوع این ویروس را پیدا کند یا خیر.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مانند دوستان قدیمی از شی جین پینگ رئیس جمهور چین می خواهد که تحقیقات سازمان دنیای بهداشت درخصوص ویروس کرونا را بپذیرد، گفت: ببینید، بگذارید یک چیز را صریح بگویم، ما همدیگر را به خوبی می شناسیم اما دوستان قدیمی نیستیم. فقط مسئله کاری در میان است.

رئیس جمهور آمریکا با ابراز تردید درباره همکاری کافی چین با تحقیقات سازمان دنیای بهداشت، گفت: چین کوشش می نماید خودش را یک کشور مسئول نشان دهد و درباره اینکه چقدر به دنیا برای مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون یاری نموده به شدت صحبت می نماید.

به نوشته رویترز، بایدن ادامه داد: ببینید، بعضی چیزها را نیازی نیست به دنیایان شرح بدهید، آنها خودشان نتایج را می بینند. آیا واقعا چین کوشش نموده که به واقعیت [منشأ شیوه ویروس کرونا] ببرد؟

این در حالی است که دولت چین پیشتر فضاسازی های اخیر دولت آمریکا درباره احتمال شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاه را توهم توطئه احمقانه توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

اخیراً یک رسانه آمریکایی در ادامه فضاسازی های رسانه ای درباره منشأ کرونا مدعی شده بود یک آزمایشگاه وابسته به دولت آمریکا در گزارشی به این جمع بندی رسیده که فرضیه نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین محتمل و نیازمند تحقیقات بیشتر است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بایدن اتهام زنی ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن اتهام زنی ها به چین درخصوص منشأ ویروس کرونا را تکرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید