تداوم درگیری ها در مأرب؛ 29 مزدور سعودی کشته شدند

به گزارش مجله کامپیوتر، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جریان درگیری با مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در مأرب، پیروز شدند بیش از 20 نفر از آنان را از پای درآورند.

تداوم درگیری ها در مأرب؛ 29 مزدور سعودی کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز سه شنبه به شدت با مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در مأرب درگیر شدند.

منابع نظامی به پایگاه خبری یمن نیوز گفتند که مزدوران دولت مستعفی و حزب اخوانی الاصلاح طی ساعات گذشته، تلفات سنگینی را متحمل شدند و نیروهای یمنی در جنوب مأرب پیشروی کردند.

به گفته این منابع، در جریان این درگیری، حدود 29 نفر از مزدوران دولت مستعفی از جمله چند سرنموده ارشد کشته شدند. از میان این سرنموده ها می توان به رضوان عبدالله بادر، صابر العامری، عبدربه قاسم البیضانی، امین صالح الشهاری، احمد ضیف النهمی، اسامة منصر نمران المرادی، انس عقلان الحمیری و شیر عبده الصبیحی اشاره نمود.

استان مأرب در یک ماه گذشته شاهد شدیدترین درگیری ها بوده است. پیشروی نیروهای مقاومت یمن به علت عوارض جغرافیایی منطقه و گسیل وسیع نیرو و تجهیزات از سوی ائتلاف سعودی دامه دارد و اخیرا نیز 53 سرنموده و عنصر وابسته به دولت مستعفی کشته شدند.

علی رغم حفاظت شدیدی که ارتش وابسته به دولت منصورهادی از فرماندهانش می نماید، اما نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دولت صنعاء توانسته به جمع فرماندهان و نشست های آن ها نفوذ نمایند. در این شرایط حتی گاهی

عملیات وسیع ارتش و انصارالله یمن از سال گذشته برای آزادسازی استان مأرب به عنوان مهم ترین منطقه تحت اشغال دولت هادی شروع شده است و در صورت آزادی این استان، باید کار دولت مستعفی را تمام شده دانست. هم اکنون نیروهای مقاومت یمن از سه جهت شمال، جنوب و غرب یمن دایره را بر عناصر ائتلاف سعودی تنگ نموده و به سمت شهر پیشروی می نمایند.

در این راستا هانس گروندبرگ فرستاده سازمان ملل به یمن، در مورد خطرات وقوع جنگ خیابانی در مأرب هشدار داده و تاکید نموده که درگیری میان نیروهای انصارالله و دولت مستعفی یمن به شدت افزایش یافته است.

موفقیت های میدانی نیروهای مقاومت یمن در حالی است که طرف مقابل به طور عمده به حملات هوایی جنگنده های سعودی دلخوش نموده و کوشش دارد با استفاده از فزونی هوایی پیشروی نیروهای دولت صنعاء را آهسته کند.، به طوریکه استان مأرب یمن این روزها شاهد بیشترین تعداد حملات هوایی در مقایسه با چند ماه پیش است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تداوم درگیری ها در مأرب؛ 29 مزدور سعودی کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم درگیری ها در مأرب؛ 29 مزدور سعودی کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید