تردد خودروهای سنگین از زیر پل تاریخی محمد حسن خان بابل متوقف شد

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، تردد خودروهای سنگین از زیر پل تاریخی محمد حسن خان بابل متوقف شد.

تردد خودروهای سنگین از زیر پل تاریخی محمد حسن خان بابل متوقف شد

تردد خودروهای سنگین از زیر این پل طی چند سال گذشته سبب ساییدگی بخشی از طاق و دیواره آن شده بود و اعتراض و هشدار دوستداران میراث بابل را نسبت به فروپاشی احتاقتصادی در پی داشت.

اگرچه قرار بود از سال 95 و با بهره برداری از پل جایگزین، پل محمدحسن خان کاربری گردشگری یافته و هیچگونه ترددی از رو و زیر آن صورت نگیرد، ولی نبود مصوبه قانونی لازم الاجرا سبب شد تا تردد خودروها از جمله خودروهای سنگین از زیر این پل ادامه یابد و ممنوعیت تردد تنها از روی پل اعمال گردد.

قربانعلی ولیزاده بورا اضافه نمود: شورای ترافیک شهرستان بابل در راستای حفظ سازه تاریخی 300 ساله پل محمدحسن خان در تاریخ سیزدهم ماه جاری با تشکیل جلسه اضطراری تصویب کرد که در گام نخست تردد خودروهای سنگین و فوق سنگین با ایجاد مانع از سوی شهرداری از زیر این پل ممنوع گردد که خوشبختانه این اتفاق از امروز اجرایی شده است.

وی با قدردانی از شهروندان و دوستداران میراث فرهنگی و کارشناسان شهرستان بابل بابت پیگیری دغدغه اشان برای حفاظت از این پل تاریخی گفت: طبق مصوبه شورای ترافیک از دو لاین موجود تردد در زیر پل تاریخی محمد حسن خان یک لاین با نیوجرسی بصورت کامل بسته شده است و از لاین دیگر هم در حال حاضر فقط تردد خودروهای سبک امکان پذیر است.

ولی زاده اضافه نمود: بزودی با احداث رمپ خروجی بین دو پل دیگر موجود در محدوده پل تاریخی محمدحسن خان به شکل کامل تردد از زیر این پل تاریخی قطع خواهد شد و خودروهای سبک هم اجازه تردد از این راستا را نخواهند داشت.

فرماندار بابل گفت: بنای تاریخی 300 ساله با این قدمت و زیبایی در بابل و مازندران بی نظیر است و همه باید در حفظ و نگهداری این بنا همکاری داشته باشند.

وی اضافه نمود: اگر برای نجات و حفظ این بنای تاریخی که مایه افتخار بابل است هزینه اقتصادی برای شهرستان داشته باشد این امر یک سرمایه گذاری ارزشمندی است که آیندگان از ما به نیکی یاد خواهند کرد.

منبع: همگردی

به "تردد خودروهای سنگین از زیر پل تاریخی محمد حسن خان بابل متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد خودروهای سنگین از زیر پل تاریخی محمد حسن خان بابل متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید