ملاقات وزرای امور خارجه ازبکستان و استونی

به گزارش مجله کامپیوتر، وزیر امور خارجه ازبکستان در حاشیه پنجمین نشست بین المللی در خصوص مسایل ژئوپلیتیکی و ژئواکونومی در دهلی نو با وزیر امور خارجه استونی ملاقات و گفت وگو کرد.

ملاقات وزرای امور خارجه ازبکستان و استونی

به گزارش خبرنگار مجله کامپیوتر در تاشکند، عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان در حاشیه پنجمین نشست بین المللی در خصوص مسایل ژئوپلیتیکی و ژئواکونومی در شهر دهلی نو با اورماس رینسالو وزیر امور خارجه استونی ملاقات و گفت وگو کرد.

در این ملاقات وزرای امور خارجه 2 کشور درباره گسترش بیش از پیش همکاری های ازبکستان و استونی در زمینه های سیاسی، مالی و بازرگانی، سرمایه گذاری، فرنگی و انسانی و دیگر حوزه ها گفتگو کردند.

طرفین برای گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل بین وزارتخانه های امور خارجه 2 کشور از جمله به وسیله ادامه رایزنی های سیاسی منظم بین وزارتخانه ها اعلام آمادگی کردند.

در این ملاقات همچنین پیشنهاد شد که یک سازمان مشترک برای هماهنگی همکاری های مالی که امکان گسترش همکاری های متقابل بین بازرگانان 2 کشور را فراهم و به تحکیم بیش از پیش روابط مالی و بازرگانی و سرمایه گذاری یاری می نماید، ایجاد گردد.

طرفین علاقمندی خود را برای اجرای طرح های مشترک در زمینه گردشگری ابراز نمودند.

در این ملاقات تاکید شد که اجرایی رژیم لغو ویزا به مدت 30 روز برای شهروندان 45 کشور از جمله استونی توسط ازبکستان از اول فوریه سال 2020 میلادی به گسترش بیش از پیش همکاری ها در این زمینه یاری می نماید.

طرفین برای توسعه پایه قراردادی- حقوقی روابط دوجانبه توجه خاصی مبذول داشتند.

وزرای امور خارجه ازبکستان و استونی همچنین بعضی موضوعات بین المللی و منطقه ای را نیز آنالیز کردند.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، استونی استقلال این کشور را در تاریخ 20 فوریه سال 1992 میلادی به رسمیت شناخت و در تاریخ 25 اکتبر سال 1994 میلادی روابط سیاسی خود را با اربکستان برقرار کرد.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ملاقات وزرای امور خارجه ازبکستان و استونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات وزرای امور خارجه ازبکستان و استونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید