رژیم عربستان یک نوجوان شیعه را اعدام کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، منابع سعودی از اجرای حکم اعدام یک نوجوان شیعه در این کشور خبر دادند.

رژیم عربستان یک نوجوان شیعه را اعدام کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر به نقل از پایگاه خبری العهد، رژیم سعودی روز گذشته حکم اعدام مصطفی بن هاشم بن عیسی آل درویش نوجوان شیعه را اجرا کرد.

با وجود دستور سلطنتی عربستان برای جلوگیری از اعدام بچه ها، مقامات سعودی مصطفی آل درویش نوجوان شیعه را به اتهامات واهی از جمله شورش مسلحانه، تهدید امنیت ملی و تشکیل هسته هایی برای کشتن نیروهای امنیتی اعدام کردند، این در حالی است که مصطفی آل درویش نوجوانی بیش نبوده و این اتهامات با شرایط وی سازگاری نداشته است.

بعلاوه اطلاعات موثق نشان می دهد که مصطفی آل درویش هنگام بازداشت و متهم شدن به این موارد 17 سال بیشتر نداشته است.

دکتر ابراهیم فؤاد، معارض برجسته سعودی در حساب توییتری خود نوشت، این نوجوان سعودی در جریان راهپیمایی های مسالمت آمیز در سال 2011 به وسیله نیروهای سعودی بازداشت شد.

وی تأکید کرد که این تصویر سیاه از رژیم عربستان با اعدام بچه ها همچنان باقی خواهد ماند و اگر به مقدار همه کره خاکی طلا برای صیقل دادن چهره منفور رژیم آل سعود استفاده گردد باز هم این چهره سیاه پاک نخواهد شد. سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از زمان نشستن بر تخت پادشاهی این کشور تا به امروز 844 نفر را اعدام نموده است.

این درحالی است که چندی پیش بعضی نهادهای حقوق بشری اتهامات علیه مصطفی آل درویش را ساختگی و سیاسی خوانده و خواهان لغو حکم اعدام وی شده بودند.

بعضی منابع حقوقی می گویند که مدارک و دلایل کافی برای تبرئه مصطفی وجود داشته است اما حکم صادره در حق او بیشتر سیاسی بوده و سرویس قضایی عربستان به هیچ وجه حاضر به تغییر آن نشده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رژیم عربستان یک نوجوان شیعه را اعدام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم عربستان یک نوجوان شیعه را اعدام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید