سندرم قلب شاد چیست و چطور باعث مرگ می گردد؟

به گزارش مجله کامپیوتر، دانشمندان آلمانی در تحقیقات تازه خود اعلام نموده اند که انسان ها علاوه بر غم و ناراحتی زیاد، بر اثر خوشحالی بیش از مقدار و نوعی عارضه به نام سندرم قلب شاد نیز ممکن است بمیرند.

سندرم قلب شاد چیست و چطور باعث مرگ می گردد؟

به گزارش باشگاه مجله کامپیوتر، دکتر هیکارو ساتو و همکارانش در بیمارستان شهر هیروشیما، سال 2002 در تحقیقات خود برای اولین بار به مرگ بر اثر قلب شکسته اشاره نمودند و نام این بیماری در آن موقع کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو (Takotsubo Cardiomyopathy) اعلام شد.

سپس این عارضه سندرم قلب شکسته لقب گرفت. حالا دانشمندان ادعا نموده اند انسان هایی که بسیار شاد هستند نیز ممکن است به این بیماری دچار شوند و با عارضه ای تحت عنوان سندرم قلب شاد جان خود را از دست بدهند.

پیش از هرچیز باید اشاره نمود که بیماری کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو به ندرت باعث مرگ می گردد و مانند سایر کاردیومیوپاتی ها (بیماری های ماهیچه قلب)، بیشتر افراد مبتلا در عرض چند ماه بهبود پیدا می نمایند. این بیماری ماهیچه قلب را ضعیف می نماید و بر توانایی آن در پمپاژ خون تاثیرگذار است.

سندرم قلب شاد

محققان آلمانی در تحقیق خود بیماران مبتلا به سندرم تاکوتسوبو را کشف نموده اند که این بیماری در آن ها در پی رویداد های شاد مانند عروسی، تولد فرزند و برنده شدن جایزه ایجاد شده است.

به طور دقیق از 910 فردی که این بیماری در آن ها تشخیص داده شده، محققان اعلام کردند 37 نفر مبتلا به سندرم قلب شاد و 873 نفر مبتلا به سندرم قلب شکسته بودند. سندرم قلب شاد بیشتر در مردان مشاهده شده است.

مطالعه دیگری که روی حدود 135 هزار شهروند ایالات متحده اجرا شده، نشان می دهد تعداد افرادی که با این بیماری تشخیص داده شده اند، طی 11 سال (2006 تا 2017) به طور پیوسته افزایش پیدا نموده است. نکته جالب اینکه برخلاف سندرم قلب شاد که عمدتا در مردان دیده شده بود، سندرم قلب شکسته بیشتر در زنان (88 درصد) و افراد 50 سال و بالاتر دیده شده است.

احتمالا در آینده موارد بیشتری از این بیماری پیدا گردد، زیرا آگاهی بهتری نسبت به آن ایجاد شده، انسان ها بیشتر عمر می نمایند و ابزار های تشخیصی پیشرفته تری وجود دارد.

با این حال، محققان اعلام نموده اند که مرگ ومیر و عوارض ناشی از این دو سندرم تقریبا یکسان و نادر است و احتیاج زیادی وجود ندارد که انسان ها نگران خندیدن بیش از مقدار یا احساساتی شدن خود شوند.

منبع: فرارو

به "سندرم قلب شاد چیست و چطور باعث مرگ می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرم قلب شاد چیست و چطور باعث مرگ می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید