22 مقصد گردشگری دریایی شگفت انگیز

به گزارش مجله کامپیوتر، گشت وگذار با کشتی های تفریحی برای گردشگری، از جمله شگفت انگیزترین و خاطره انگیزترین سفرها است. در این مقاله با 22 مقصد گردشگری دریایی فوق العاده آشنا خواهیم شد. در ادامه همراه خبرنگاران باشید.

22 مقصد گردشگری دریایی شگفت انگیز

تقریبا همه شما درمورد مقاصد گردشگری دریایی پرطرفدار دنیا مانند کارائیب، جزایر باهاما، گرند کیمن، مکزیک یا آلاسکا تعاریفی شنیده اید. حتی بعضی از ما به این گونه سفرها نیز رفته ایم. اما چرا به سفرهایی کمی بهتر و منحصر به فردتر از موارد گفته شده نرویم؟ این روزها کشتی های تفریحی جدیدی وجود دارند که مقاصد شگفت انگیزی برای تعطیلات شما در نظر گرفته اند؛ مقاصدی که ممکن است بعضی از ما حتی از وجودشان نیز بی خبر باشیم. در ادامه 22 مورد از این مقاصد گردشگری زیبا را برایتان معرفی خواهیم کرد.

کانال سوئز و خاورمیانه

سفر دریایی در کانال سوئز و اکتشاف خاورمیانه، فرصت بازدید از بعضی از مهم ترین شهرهای تاریخی دنیا را برای شما فراهم خواهد نمود. شهرهایی که سرآغاز تمدن تاریخ بشریت بوده اند. در راستا این سفر، با اماکن مذهبی بسیار زیبا و نیز سواحل بی کران و چشم نواز آن آشنا خواهید شد. با کشتی های تفریحی P&O Cruises، می توانید زیبایی های خلیج فارس را درنوردید، معماری های نوین دبی را نظاره گر باشید، دره پادشاهان مصر را ببینید، به شهر باستانی پترا بروید و هنگام عبور از کانال سوئز، غرق در زیبایی های راستا 160 کیلومتری آن که تلفیقی از صحرا و دریا است شوید.

بریتیش کلمبیا، راستا آبی داخلی کانادا

راستا آبی داخلی یکی از راستاهای دریایی معروف کانادا است که کشتی های زیادی از آن به سمت آلاسکا حرکت می نمایند، اما راه دیگری برای لذت بردن از زیبایی های این مکان وجود دارد.

می توانید سوار کشتی تفریحی MV Parry شوید تا تجربه ای بسیار لذت بخش تر و ماجراجویانه تر در آبدره هایی که اطرافش پوشیده از کوهستان، کوه یخ و جنگل های همواره سبز است، داشته باشید. MV Parry، یک کشتی یدک کش به جای مانده از سال 1941 با ظرفیت 12 نفر برای سفرهای دریایی است. حیات وحش این منطقه بسیار متنوع است. می توانید هنگام ناهار خوردن به دیدنی بازی وال ها و دلفین ها بنشینید و موقع استراحت، عقاب های زیبا را ببینید که در آسمان به پرواز در می آیند. سفرهای تفریحی این کشتی که در روز صورت می گیرند، شامل قدم زنی در طبیعت، بیرون کشیدن صدف از گودال های کنار ساحل و حتی دیدنی خرس ها می گردد.

شمالگان نروژ

سفر دریایی در دماغه شمالی نروژ، تجربه ای ابدی خواهد بود که فرصت دیدن خرس های قطبی را نیز برایتان فراهم می نماید. البته این منطقه، علی رغم چیزی که به نظر می رسد، آن قدر هم سرد نیست. دمای هوای این ناحیه طی فصول گردشگری یعنی از ژوئن تا اوت چیزی در حدود 10 تا 21 درجه سانتی گراد است. خورشید نیمه شب اینجا فرصت دیدن هزاران گونه پرنده دریایی مختلف، وال های بلوگا، فیل دریایی، گوزن شمالی و غیره را فراهم می نماید. البته از جمله شاخصه های اصلی این سفر دریایی، دیدنی طبیعت بی جان است که شامل کوه یخ های بسیار بزرگ و شگفت انگیز می گردد. سفر دریایی ده روزه با Polar Cruises از ترومسای نروژ به جزیره دور افتاده سوالبارد از جمله سفرهای دریایی خاطره انگیز است. سوالبارد یکی از نواحی خالی از سکنه اروپا است که دارای کوهستان های بسیار زیبا، آبدره های عمیق، کوه یخ های دیدنی و یخرفت های بسیار بزرگ است.

خلیج هالونگ

خلیج هالونگ، یکی از محسورنماینده ترین منطقه ها ویتنام است که می توانید به یاری کشتی های تفریحی Cruise Halong، به دیدن شکوه و عظمت مجمع الجزایر آن بروید. تنها افراد اندکی در دنیا قادر هستند به این سفر دریایی بروند. در سه هزار جزیره کوچک و بزرگی که در خلیج هالونگ پراکنده شده اند، گونه های گیاهی بسیار نادر و کمیابی وجود دارد که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شوند. نام بعضی از کشتی های تفریحی Cruise Halong، عبارت است از زنجبیل هالونگ (Halong Ginger)، یاسمن هالونگ (Halong Jasmine) و بنفشه هالونگ (Halong Violet) که در کنار بعضی دیگر از کشتی های طلایی رنگ این شرکت که به سبک آسیایی تزئین شده اند، تناسب و تجانس خاصی با محیط اطراف این خلیج دارد. هنگام طلوع آفتاب می توانید از خواب برخاسته و جزایر پنهان در مه صبحگاهی را دیدن کنید؛ شکی نیست که این صحنه، یکی از زیباترین منظره ها موجود در جنوب شرق آسیا است.

جزایر کوک

جزایر کوک شاید در مقایسه با جزایر تاهیتی یا فیجی شناخته شده نباشند اما پس از ساخت یک برنامه مستند تلویزیونی در این مکان، این منطقه کمی معروفیت پیدا نموده و معروف شد. بعضی از کشتی های تفریحی مانند Paul Gaugain Cruises، اکنون در جزیره بسیار زیبای آیتوتاکی جزایر کوک توقف می نمایند. با یک سفر دریایی 11 روزه فرصت گشت وگذار در این نقطه منحصر به فرد دنیا را خواهید داشت. سطح آیتوتاکی به قدری مسطح است که تقریبا از تمامی نقاط این جزیره می توانید اقیانوس را ببینید. در این سفر بعلاوه می توانید جزایر انجمن را ببینید که شامل جزایر بورا بورا، تاها، مورا و پاپیت نیز می گردد.

اوشوآیا: شهری واقع در دورترین نقطه جنوب

اوشوآیا، مرکز استان تیرا دل فوئگوی آرژانتین که در نوک آمریکای جنوب واقع شده، از جمله شهرهای نزدیک به قطب جنوب است. اوشوآیا محصور در رشته کوه های آند و کانال بیگل است که اطرافش پر از جنگل، کوه یخ، دریاچه و خلیج های متعدد است. سفر به این شهر که دارای جاذبه های گردشگری مانند کوه یخ های در حال حرکت، پیاده روی در منطقه ها دیدنی و اسب سواری است، خاطره ای به یادماندنی خواهد بود. مسافرانی که به این شهر می آیند، فرصت سفری کوتاه به کانال بیگل، دیدنی قطار تاریخی انتهای دنیا و پارک ملی تیرا دل فوئگو را نیز خواهند داشت. شرکت مسافربری دریایی Australis، کشتی های زیادی برای سفر به این مکان در اختیار گردشگران قرار داده است.

جزایر مین

کشتی های تفریحی Maine Windjammer، این فرصت را به گردشگران می دهند تا با قایق های بادبانی و کشتی های مسافربری به وسیله راه قدیمی، به جزایر پوشیده از درخت صنوبر مین بروند. ملوانان قایق های این شرکت درست مانند 100 سال گذشته، با استفاده از باد و بادبان و بدون نیروی موتور، به سفر می پردازند. سفرهای تفریحی به مین در قالب گردشگری سه تا شش روزه در دسترس هستند که طی آن، سفری در اطراف خلیج ها و جزایر کوچک این مکان صورت می گیرد. هیچ یک از سفرهای این منطقه شبیه به هم نبوده و هر یک از مسافران، برنامه سفری مختص خود را برای گشت وگذار در منطقه و ثبت خاطراتشان را دارند. یکی از ویژگی های سفر پنج روزه، خوردن غذای دریایی بسیار لذیذ در یکی از جزایر خالی از سکنه این منطقه است که روی آتش و در کنار ساحل تهیه می گردد.

عبور از رود نیل

سفر دریایی در رود نیل با استفاده از کشتی ها Viking River Cruises، این فرصت را به گردشگران می دهد تا علاوه بر اکتشاف دنیای باستان مصر، اطلاعاتی نیز از مصرشناسان درمورد رازها و اسطوره های این سرزمین کسب نمایند. در قاهره می توانید تلاقی تاریخ باستان و جامعه نوین را ببینید، از معبد هورس در شهر ادفو بازدید کنید و از رود نیل به سمت شهر کوم امبو سفر کنید. در کوم امبو به یک تور گردشگری به همراه یک راهنما در معابد باستانی خواهید رفت که سوبک در آنجا قرار گرفته است. به عقیده مصریان باستان، سوبک الهه خالق دنیا بوده است.

سفر دریایی از رودخانه آمازون به پرو

اگر قصد سفر در رودخانه آمازون را دارید، بهتر است کشتی های کوچک تر را برای این کار انتخاب کنید، چراکه کشتی های بزرگ تر تنها قادر هستند تنها تا شهر مانائوس برزیل پیش بروند. این در حالی است که کشتی های قدیمی و کوچک تر می توانند تا انتهای رودخانه آمازون و نزدیکی کشور پرو نیز جلوتر بروند. کشتی های کوچک مسافربری Aqua Expeditions می توانند شما را تا اعماق این منطقه برده و حیات وحش زیبای آمازون را مقابل دیدگان شما قرار دهند. در آمازون می توانید موجوداتی مانند توکان منقار لوله ای، خزمیمون، لاک پشت های خال خالی آمازون، دلفین صورتی آمازون، تنبل سه انگشتی و اگر خیلی خوش شانس باشید، ممکن است جگوار سیاه را نیز ببینید.

مجمع الجزایر اندونزی

سفر به مجمع الجزایر اندونزی، این فرصت را برایتان به ارمغان می آورد تا بزرگترین مارمولک های دنیا و اژدهای کومودو را در زیستگاه طبیعی شان ببینید. سفری پنج روزه با کشتی های سفارشی Amanikan، از هتل و تفریحگاه Amanwana Resort در جزیره مویو شما را به پارک ملی کومودو خواهد برد که می توانید در آن، اسب های وحشی بوفالوها را ببینید و در آب های زلال و شفاف سواحل جزیره سوندای غربی به شنا و غواصی بپردازید. این پارک آبی حفاظت شده، عمدتا به علت صخره های زیبا و حیات وحش دریایی غنی اش معروف است.

قطب شمال

سفر دریایی به قطب شمال می تواند در نوع خود، تجربه ای منحصر به فرد و بسیار جالب باشد. قطب شمال این شرایط را برای شما فراهم می نماید تا در بالاترین نقطه دنیا بایستید؛ یعنی جایی که تمامی راستاها به سمت جنوب ختم می شوند! در این مکان می توانید بعضی از شگفت انگیزترین جلوه های حیات وحش دنیا را نظاره گر باشید؛ صحنه هایی شامل فک ها، فیل های دریایی و خرس های قطبی که زیر آفتاب نیمه شب قطب روی یخ ها بازی می نمایند. شرکت توریستی و گردشگری Quark Expeditions، سفری 14 روزه به قطب شمال دارد که با یک هواپیمای چارتر از شهر هلسینکی فنلاند به سمت بندر مورمانسک روسیه آغاز شده و با کشتی به سمت آب های قطب شمال منتهی می گردد.

سواحل آفریقای غربی

آفریقا مدت ها است که مکانی ایدئال برای گردشگری محسوب می گردد و حتی اکنون نیز با وجود فرهنگ گوناگون مردم، منظره ها و حیات وحش گسترده اش یکی از محسور نماینده ترین و مرموزترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می رود. به وسیله سفرهای دریایی می توان به بیشتر کشورهای آفریقایی رسید که این سفرها عمدتا از غرب این قاره، بسیار شگفت انگیزتر هستند. با استفاده از کشتی های مسافربری شرکت Silversea Africa Cruises، می توانید سفری 18 روزه در آفریقا داشته باشید که از کیپ تاون آفریقای جنوبی آغاز شده و در راستای سواحل غربی این ناحیه به جزایر قناری منتهی می گردد و قبل از رسیدن به لاس پالماس و گران کاناریا، در بنادر و خلیج های کشورهای نامیبیا، غنا، سنگال و کیپ ورد توقف های کوتاهی می نماید. در کیپ تاون این فرصت را خواهید داشت که به کوه تیبل رفته و منظره ها باشکوه شهر و سواحل آن را دیدن کنید. هنگامی که به شهر بندری تاکورادی در سواحل جنوبی غنا رسیدید، می توانید به تپه میمون ها یا همان مانکی هیل بروید. این ناحیه، مکانی استوایی و جنگلی در قلب شهر تاکورادی است که سکونتگاه میمون ها است.

سواحل کیمبرلی، استرالیا

کیمبرلی منطقه ای در شمال غربی استرالیا است که یکی از زیباترین و فوق العاده ترین سواحل دنیا را در اختیار دارد. صخره های سرخ و شن های سفید سواحل کیمبرلی زیبایی خاصی به آن بخشیده است. این ناحیه از شمال با اقیانوس هند و دریای تیمور و از جنوب با صحرای سندی و صحرای تانامی مجاور است. کشتی های مسافربری North Star Cruises، سفری 13 روزه به این مکان دارد که طی آن می توانید آبشارهای 100 متری زیبا را ببینید، کروکودیل های خشمگین دریا را دیدن کنید، ماسه سنگ هایی که قدمتشان به میلیاردها سال می رسد را از نزدیک دیده و به جزایر دورافتاده ای بروید که سکونتگاه گونه خاصی از پرندگان و لاک پشت ها است. حتی می توانید با استفاده از هلیکوپتر بر فراز رودخانه خروشان ایگل فالز نیز پرواز کنید و در آب های آرام آن به شنا بپردازید.

استرالیا به میکرونزی

شرکت مسافربری Orion Expeditions، سفری 19 روزه از کنز استرالیا به پالائو در میکرونزی دارد که طی آن می توانید از زیبایی های شگفت انگیز دیواره بزرگ مرجانی بازدید کنید، سواحل زیبای شهر رابائول که به پومپی اقیانوس آرام معروف است را ببینید، در میان صدها عروس دریایی بی خطر و بدون زهر آب های پالائو غواصی کنید، با فرهنگ های گوناگون نواحی جنوبی اقیانوس آرام آشنا شده و حتی خود را با صنایع سنتی اهالی این منطقه مانند پارچه بافی و تهیه طناب سرگرم کنید.

کرالا، هند

با کشتی های مسافربری Oberoi Motor Vessel Vrinda می توانید طی سفری سه روزه در آب های آرام استان کرالای هند، غرق در زیبایی های منظره ها آن شده و با عبور از دریاچه ها و کانال های دیدنی این مکان مانند دریاچه ومباناد و کانال آلپی نهایت لذت را ببرید. میهمانان و گردشگرانی که به این مکان می آیند، می توانند با ماهیگیران محلی آشنا شده، سفر دریایی کوتاهی در آن داشته باشند و مراسم سنتی آنان را دیدن نمایند.

اسکاتلند و ایرلند

Hebridean Princess یک کشتی تفریحی و مسافربری لوکس و کوچک است که سفرهایی بین آبراه های ایرلند و اسکاتلند برای گردشگران تدارک دیده است. طی یک سفر هفت روزه با این کشتی می توانید به کشورهای اسکاتلند، ایرلند شمالی و جزیره من بروید. اگرچه این سه منطقه دارای تاریخ و پیشینه ای مشترک هستند، اما تفاوت های گوناگونی با یکدیگر دارند. سفر این کشتی از شهر اوبان که مرکز خوراک و غذای اسکاتلند است آغاز می گردد، سپس به جزیره ایسلی، بلفست ایرلند شمالی رفته و در نهایت به جزیره من، تینوالد و کررا می رسد.

مسکو به سن پترزبورگ، روسیه

شرکت مسافربری Uniworld، با کشتی Imperial Waterways of Russia خود، سفری 15 روزه از مسکو به سمت سن پترزبورگ دارد. گردشگران می توانند طی این سفر از رودخانه های ولگا، نیوا و سویر عبور نموده و به شهرهای گوریتسی و یاروسلاوی رفته و موزه ها، کلیساها، کاخ ها و قصرهای مربوط به قرون پانزده و هفدهم میلادی را مشاهده نمایند. روسیه علاوه بر موارد ذکر شده، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که می توانید به آن ها نیز سری بزنید.

نیوفاندلند، کانادا

کشتی Wanderbird که متعلق به یک خانواده است، سفرهایی اکتشافی و تحقیقاتی به سمت گرینلند، نیوفاندلند و لابرادور دارد. گردشگران می توانند طی سفری 10 روزه، از جزیره فرانسوی سن پیر به بنادر کوچک سواحل زیبای نیوفاندلند سفر نمایند. در این سفر دریایی می توانید بعضی از شگفت انگیزترین آبدره های آمریکای شمالی را ببینید که کشتی ها می توانند به راحتی از آن ها عبور نمایند. بعلاوه در این نواحی می توانید به دیدن جزایر دورافتاده ای بروید که دسترسی به آن ها، تنها به وسیله دریا امکان پذیر است.

میانمار

با کشتی های مسافربری Pandaw River Cruise Expeditions، می توانید طی سفری 14 روزه، در میانمار، از یانگون به شهرهای پروم، کاتا و رود ایراوادی بروید. البته توقف هایی در پادشاهی پاگان که به یادبودهای 3000 ساله اش معروف است نیز وجود دارد. از دیگر منطقه های که می توانید در این سفر 14 روزه به آن ها بروید می توان به ماندالی با قصرهای سلطنتی اش، شهر زیبای چیندوینث، بازارهای محلی تایتمیو، صومعه های سیل و تمدن باستانی پیو اشاره نمود.

توشهاون، جزایر فارو

توشهاون مرکز و نیز بزرگترین شهر جزایر فارو است. جزایر فارو از جمله منطقه ها خودگردان و خودمختار دانمارک محسوب می گردد. توشهاون در نزدیکی دانمارک واقع نشده است، بلکه در مکانی مابین ایسلند و نروژ قرار گرفته است. این شهر در حدود هزار سال قدمت دارد که به وسیله وایکینگ ها کشف شده و به افتخار افسانه اسکاندیناوی، یعنی ثور (Thor) نام گذاری شد. توشهاون در انگلیسی به صورت Thorshavn نوشته می گردد که Thor سیلاب اول آن را تشکیل می دهد. این شهر تنها 17 هزار نفر جمعیت دارد. از جمله ویژگی های جالب توجه توشهاون می توان به خانه های رنگارنگ، سواحل زیبا و آبدره های چشم نواز آن اشاره نمود. چندین شرکت مسافربری دریایی از جمله Norwegian Cruise Line وIceland and Faroe Islands cruise وجود دارند که مسافران را طی سفرهای چند روزه به این مکان می آورند. شرکت مسافربری Norwegian Cruise Line از نروژ مسافران خود را سوار نموده و شرکت Iceland and Faroe Islands cruise نیز از کپنهاگ دانمارک سفر خود را آغاز می نماید.

بورنئو

با یاری کشتی Orion II می توانید به قلب جزایر مالایا رفته و سواحل بورنئو که سومین جزیره بزرگ دنیا نیز است را درنوردید. میمون های اورانگوتان از جمله جاذبه های گردشگری شاخص این جزیره هستند. بعلاوه می توانید در جنگل ها و پارک های ملی این مکان به قدم زنی بروید و در Camp Leaky به گشت وگذار بپردازید. جزیره بورنئو یکی از متنوع ترین اکوسیستم های دنیا را در خود جای داده است که به گردشگران اجازه می دهد بعضی از جالب ترین گونه های پرندگان و جانوران را مشاهده نموده و در اعماق جنگل های باستانی آن به گردش بروند. بعلاوه می توانید در سواحل زیبای این جزیره شنا نموده و از دیدن دیواره های مرجانی رنگارنگ آن شگفت زده شوید.

مجمع الجزایر هیبرید، اسکاتلند

مجمع الجزایر هیبرید یکی از منحصر به فردترین و مجذوب کننده ترین مقاصد گردشگری دریایی در کل اروپا هستند. حیات وحش اینجا بسیار گسترده تر و بیشتر از جمعیت انسانی آن است. دریاچه ها، قلعه ها، کوهستان های بلند، آبشارها و آب های آرام این جزیره تنها بخشی از جاذبه های گردشگری آن است. شرکت مسافربری Hebrides Cruises با کشتی Skye and the Small Isles Odyssey خود طی سفری شش روزه، مسافران را به بعضی از زیباترین، دورافتاده ترین و غیرقابل دسترس ترین منطقه ها دنیا می برد. در طول راه خود ممکن است به وال های مینک، گرازماهی، دلفین، فک دریایی و شاید گاوماهی و وال های گوژپشت نیز برخورد کنید.

منبع: کجارو / tripstodiscover.com

به "22 مقصد گردشگری دریایی شگفت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 مقصد گردشگری دریایی شگفت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید