سند دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام آنها نیست

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران - گروه ورزش: انجام بعضی اقدامات در رابطه با واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خیلی از واقعیت ها پیرامون این دو باشگاه را عیان می نماید و از جمله وضعیت آنها نسبت به دارایی هایی که در اختیار دارند.

سند دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام آنها نیست

به طور طبیعی معین شدن وضعیت دارایی های سرخابی های پایتخت یکی از اقداماتی بود که باید برای معین وضعیت دقیق آنها در جهت خصوصی سازی انجام می شد؛ انجام آن هم جزو حدود و اختیارات معین شده برای وزارت ورزش بود که به پایان هم رسیده آنهم با این نتیجه کلی که سند دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام خودشان ثبت نشده است

البته که باشگاه های پرسپولیس و استقلال با وجود محبوبیت و تأثیرگذاری بالایی که در فوتبال کشور دارند، از دارایی عمده زیادی برخوردار نیستند. طوریکه دفتر محل استقرار مدیریت و دیگر عوامل دو باشگاه در کنار استادیوم هایی که سه سال پیش در اختیارشان گذاشته شد، عمده دارایی قابل توجه و استناد آنها به حساب بیاید آنهم بدون سندِ به نام.

افشین داوری مدیرکل امور باشگاه های وزارت ورزش در مصاحبه با مجله کامپیوتر این خبر را تأیید کرد. وی گفت: دارایی های دو باشگاه پرسپولیس و استقلال معین و واضح است. موضوع پنهانی از این حیث وجود ندارد فقط اینکه سند دارایی های موجود به نام خودِ سرخابی ها نیست.

وی تاکید نمود: قاعدتاً ممکن است هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال دارایی هایِ خرد زیادی داشته باشند مانند خودرو اما دارایی عمده هر یک از آنها همان دفتر محل کارشان و استادیوم هایی که در اختیار دارند، به حساب می آید.

این موضوع و اینکه دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام آنها ثبت سند نشده است در روند واگذاری خللی وارد نمی کند؟، مدیرکل امور باشگاه های وزارت ورزش در پاسخ به این پرسش گفت: سازمان خصوصی سازی قوانین و تبصره هایی در این زمینه دارد. بر این اساس بعد از اینکه برند دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در جریان واگذاری، در اختیار متقاضی آنها نهاده شد، تدابیری اندیشیده خواهد شد تا اینگونه دارایی های باشگاه های نیز در اختیار او (خریدار برند) قرار بگیرد.

داوری همچنین در خصوص اینکه چرا تاکنون سند دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام خودشان ثبت نشده است؟، گفت: این موضوع مربوط به گذشته دو باشگاه می گردد. به طور مثال در خصوص استادیوم های شهید کاظمی و امام رضا (ع) که به ترتیب متعلق به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است، ظاهراً ابتدا باید انتقال سند به دولت انجام گردد تا زمینه ثبت آن به نام دو باشگاه فراهم گردد. اینها پروسه هایی است که به وقتش باید طی گردد.

به گزارش مجله کامپیوتر، سند دو استادیوم شهید کاظمی و امام رضا (ع) درحالی به نام پرسپولیس و استقلال ثبت نشده که این دو استادیوم با سروصدای زیاد از طرف شهرداری تهران و شورای شهر در اختیار این دو باشگاه نهاده شدند.

دی ماه سال 94 در نشستی که با حضور اعضای هیأت مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در محل دفتر معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش برگزار گردید و بر اساس قرعه کشی اجرا شده، استادیوم شهید کاظمی در اختیار پرسپولیس قرارگرفت و استادیوم امام رضا (ع) هم از آنِ استقلال شد در حالیکه پیش از آن دو باشگاه بر سر در اختیار داشتن استادیوم شهید کاظمی که از چمن طبیعی برخوردار بود، چالش زیادی داشتند.

بعد از معین وضعیت سرخابی ها برای در اختیار داشتن استادیوم های مناطق 18 و 19 تهران هم قرار بود نشستی در سازمان ورزش شهرداری تهران برگزار گردد تا در خصوص نحوه واگذاری و بهره برداری تصمیم گیری لازم به عمل آید اما ظاهراً در این نشست و جلسات قبل و بعد از آن هر صحبتی مطرح شده غیر از انتقال سند.

دیگر اینکه ساختمان های محل استقرار عوامل مدیریتی پرسپولیس و استقلال در سعادت آباد و میدان پیروزان هم از سال 84 در اختیار این دو باشگاه است. این ساختمان ها از طرف محمد دادگان رئیس وقت فدراسیون فوتبال به عنوان دفتر محل کار در اختیار مدیران پرسپولیس و استقلال گرفت و تا امروز تمام اقدامات مدیریتی دو باشگاه در این ساختمان ها اجرا شده است در حالیکه فاقد سند به نام هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سند دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام آنها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند دارایی های پرسپولیس و استقلال به نام آنها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید