سه کشتی جنگی آمریکایی آب های منطقه را ترک کردند

به گزارش مجله کامپیوتر، سه فروند کشتی موشک انداز نیروی دریایی آمریکا پس از هفت ماه استقرار در دریای عرب، با ترک آب های منطقه راهی پایگاه خود در نورفولک در آمریکا شدند.

سه کشتی جنگی آمریکایی آب های منطقه را ترک کردند

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از فارس، رسانه های خبری از خروج سه ناوچه موشک انداز نیروی دریایی آمریکا از آب های غرب آسیا و عزیمت به این کشور خبر دادند.

به نوشته وبگاه نیوی تایمز ناوچه های بین بریج، میسن و نیتز پس از اتمام ماموریت خود سه شنبه گذشته با خروج از دریای عرب به سمت نورفولک در آمریکا حرکت کردند.

این کشتی های جنگی اشاره شده از یکم آوریل (دوشنبه 11 فروردین) همراه با ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن با هدف اعمال فشار بر ایران و ادعای تامین امنیت منطقه راهی خاورمیانه شدند. گفته می گردد که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن کماکان در مسافتی دورتر از خلیج فارس در منطقه حضور خواهد داشت.

مقام های ارشد نظامی آمریکا چندی قبل از تمدید ماموریت ناو یواس اس لینکلن در غرب آسیا خبر دادند. دریاسالار رابرت بورک از مقام های ارشد نیروی دریایی آمریکا در این زمینه گفت، ما آنجا مانده و وظیفه خود را تا بهبود اوضاع انجام می دهیم. والتر اسلاتر فرمانده این رزمناو بدون شرح در خصوص دلیل تمدید ماموریت ناو گروه یواس اس لینکلن در در صفحه فیسبوک خود نوشت، ماموریت ما مجددا تمدید شده و مجبوریم برای مدتی طولانی تر اینجا باشیم. (جزئیات بیشتر)

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در دریای عمان، شمال دریای عرب تردد دارد و تاکنون هرگز وارد خلیج فارس نشده است.

چندی قبل منابع آگاه نظامی از بروز حادثه برای تعدادی از جنگنده ها و هواپیماهای آمریکا مستقر در ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن حاضر در آب های منطقه خبر دادند.

به نوشته وبگاه میلیتری چهار فروند جنگنده اف-18 سوپرهورنت نیروی دریایی آمریکا حین فرود یک هواپیمای دیگر بر ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن مستقر در دریای عرب آسیب دیدند. میزان خسارت وارده در این حادثه از نوع ای به ارزش 2 میلیون دلار یا بیشتر برآورد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سه کشتی جنگی آمریکایی آب های منطقه را ترک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه کشتی جنگی آمریکایی آب های منطقه را ترک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید