شومر: اجازه کارشکنی به جمهوریخواهان در استیضاح ترامپ را نمی دهیم

به گزارش مجله کامپیوتر، رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا بر این باور است که محاکمه استیضاح رئیس جمهور پیشین این کشور نسبتا سریع خواهد بود و نیازی به شهود زیاد نخواهد داشت.

شومر: اجازه کارشکنی به جمهوریخواهان در استیضاح ترامپ را نمی دهیم

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، چارلز شومر رهبر اکثریت سنای آمریکا دوشنبه شب در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی گفت: محاکمه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا نسبتا سریع خواهد بود و احتیاجی به شهود زیاد نخواهد داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی مجله کامپیوتر بخوانید. (کلیک کنید)

شومر اضافه کرد: محاکمه به روش منصفانه ای ولی نسبتا سریع انجام خواهد شد. تصور نمی کنم احتیاجی به شهود زیادی باشد. محاکمه منصفانه خواهد بود ولی دموکرات ها اجازه تاخیر و کارشکنی به جمهوریخواهان نخواهند داد.

وی گفت: هنوز هیچ تصمیمی درباره حضور شهود در جلسه استیضاح ترامپ اتخاذ نشده است. در جلسه اسیتضاح 2020 دموکرات ها خواهان شهود بیشتری شدند ولی این درخواست با مخالفت جمهوریخواهان روبرو شد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه طرح استیضاح ترامپ رئیس جمهور پیشین این کشور را به خاطر سخنرانی تحریک آمیز برای طرفدارانش پیش از حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره را به مجلس سنا فرستاده است.

نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در رای گیری 13 ژانویه به دموکرات ها پیوستند و به استیضاح ترامپ رای دادند ولی دموکرات های مجلس سنا به حمایت حداقل 17 سناتور جمهوریخواه احتیاج دارند تا رسما ترامپ را محکوم نمایند.

جلسه رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای آنالیز دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور پیش از این برگزار شده و با اکثریت آراء به تصویب رسید، تا او به اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل گردد که در دوره حضورش در کاخ سفید، دو بار استیضاح می گردد.

در حالی که کنگره آمریکا 6 ژانویه برای شمارش آرا کالج الکترال و تایید نهایی نتایج انتخابات جنجالی 3 نوامبر تشکیل جلسه داده بود، ترامپ از هوادارانش خواست تا تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار نمایند ولی این اعتراضات در نهایت منجر به حمله آنها به ساختمان کنگره شد.

چاک شومر رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی گفته است که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده روز 8 فوریه یعنی 20 بهمن ماه شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شومر: اجازه کارشکنی به جمهوریخواهان در استیضاح ترامپ را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شومر: اجازه کارشکنی به جمهوریخواهان در استیضاح ترامپ را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید