قلعه های باشکوهی که در سفر به فنلاند باید ببینید

به گزارش مجله کامپیوتر، شاید هر وقت نام فنلاند به گوشتان می خورد، به یاد جنگل ، دریاچه یا کلبه های چوبی بیافتید. علاوه بر این زیبایی های طبیعی، در سفر به فنلاند شاهد قصرها و قلعه های زیبا و با شکوه هم خواهید بود. این قلعه ها که انگار از کتاب های افسانه ای بیرون آمده اند در تاریخ فنلاند نقش مهمی داشته اند. امروز در مجله خبرنگاران به معرفی زیباترین قلعه های فنلاند می پردازیم که در سفر به این کشور باید حتما ببینید.

قلعه های باشکوهی که در سفر به فنلاند باید ببینید

بازدید از قلعه اولاوینلینا در سفر به فنلاند

یکی از بهترین و بزرگ ترین قلعه های فنلاند که می تواند یکی از زیباترین روزهای سفر شما را رقم بزند، قلعه اولاوین لینا نام دارد. این قلعه بر روی دریاچه سایما قرار گرفته است. در ابتدا این قلعه در نزدیکی مرز روسیه ساخته شد تا از حملات روسیه به فنلاند دفاع کند. همین مسئله باعث شد داستان ها و افسانه های ترسناک زیادی درباره این قلعه به وجود بیاید. یکی از این داستان ها رومئو و ژولیت، داستان عشق یک دوشیزه فنلاندی و یک سرباز روسی است. حقایق جالب در مورد فنلاند

قلعه تورکو

قلعه تورکو که در جنوب غربی فنلاند واقع شده است، در قسمت خارجی خود دارای تعداد زیادی اتاق است که تاریخ صدها ساله فنلاند را نشان می دهند. قلعه تورکو که در سال 1280، تقریبا همان زمانی که شهر تورکو بنا شد، ساخته شد و در آن زمان بر روی یک جزیره قرار داشت، امروزه در کنار بندر واقع شده است. از این قلعه در قرون وسطی به نام دژ نظامی استفاده می شد و بعدها به محل زندگی خاندان سلطنتی تبدیل شد. عتیقه هایی که در این قلعه به جا مانده شکل قدیمی قلعه را حفظ کرده است. سوغات فنلاند

قلعه هامه

یکی دیگر از قلعه های زیبایی که در سفر به فنلاند باید از آن بازدید کنید، قلعه هامه نام دارد. این قلعه پس از گذشت سال ها به خوبی نگه داری شده است و آنچه این قلعه را از دیگر قلعه ها متمایز می سازد این است که به جای سنگ، از آجر برای ساخت آن استفاده شده است و به آن رنگی قرمز-قهوه ای بخشیده است. قلعه هامه در قرن هفدهم ساخته شد و به زودی شهری در اطراف آن به وجود آمد. از دهه 1920 این قلعه به نام دژ دفاعی هم استفاده می شده است.

قلعه رازبورگ

تاریخ ساخت قلعه رازبورگ به سال 1374 میلادی باز می گردد و امروزه خرابه های این قلعه به جای مانده است. قدمت این قلعه در نامش مشخص است. به جای استفاده از کلمه فنلاندی لینا به معنای قلعه از کلمه سوئدی بورگ استفاده شده است. این قلعه به نام مرکز نظارت جنوب غرب فنلاند در یک جهت مهم تجاری استفاده می شد. در دهه 1550 پادشاه گوستاواس اعلام نمود که این قلعه مناسب دفاع در برابر آتش دشمن نیست. به همین دلیل این قلعه به مکانی خالی از سکنه تبدیل شد. یکی از برج های این قلعه هنوز پا برجاست بنابراین می توانید ببینید که زمانی این قلعه چه شکلی داشته است.

قلعه کستل هولم

این قصر سفید و باشکوه که در جزیره آلند در مجمع الجزایر بالتیک واقع شده است در سال 1384 میلادی ساخته شد. این قلعه هم به نام دژ نظامی و دفاعی و هم به نام دیده بانی و گاهی هم به نام پایگاه مرزی سوئد و فنلاند استفاده می شد. ساکنین جزیره از اینکه نگهبان دژ سلطنتی از این فاصله نزدیک بر آنها حکومت کند ناراضی بودند به علاوه دفاع از این جزایر کار سختی بود و در عین حال این جزیره ها از لحاظ استراتژیک برای فنلاند بسیار اهمیت داشتند. کستل هولم در قرن هفدهم اهمیت خود را از دست داد زیرا برای دفاع در برابر آتش جنگی ساخته نشده بود. امروزه تنها خرابه هایی از این قلعه به جای مانده است.

برای خرید بلیت هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "قلعه های باشکوهی که در سفر به فنلاند باید ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه های باشکوهی که در سفر به فنلاند باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید