مقالات گردشگری

بهترین آثار باستانی آمریکا ، بخش اول

در سراسر جهان، شهرها و کشورهایی وجود دارند که برای آثار باستانی خود معروفیت پیدا کرده اند. کشور آمریکا یکی از این موارد نیست اما باید گفت که در این کشور، آثار برجسته قابل توجهی وجود دارند.

22 مرداد 1401

می خواهید با دوستان به سفر بروید اما خانواده تان مخالف هستند؟

برای ما ایرانی ها این قضیه زیاد پیش می آید که بخواهیم کاری انجام دهیم و خانواده با ما مخالفت نمایند. یکی از این موارد سفر رفتن است. اگر می خواهید با اعصابی راحت و بدون درگیری با خانواده تان به سفر بروید، راه و چاه کنار آمدن با خانواده تان را یاد بگیرید.

21 مرداد 1401

اقامتگاه بوم گردی ماه بی بی اردکان

شهر اردکان یکی از شهرهای زیبا و معروف استان یزد محسوب می گردد. این شهر به ارده و حلوا ارده های خوشمزه خود معروف است و به همین دلیل بسیاری از مسافران یزد، ابتدا سری به این شهر می زنند تا از آن سوغات تهیه نمایند. اما حضور در اردکان تنها برای ارده های تازه...

14 مرداد 1401

پنج نکته کاربردی که باید درباره مالدیو بدانید

مالدیو یک بهشت کوچک است که با جزایر متعددش در راستای اقیانوس هند قرار گرفته است. این تمام چیزی است که هرکسی قبل از سفر به مالدیو درباره آن می داند؛ اما فقط این نیست! اگر دوست دارید برای تعطیلات به مالدیو بروید یا فقط کنجکاوید که درباره آن بیشتر بدانید،...

13 مرداد 1401

تنگه چیتابه کهگیلویه و بویراحمد

منطقه چیتابه از یک طرف در دامنه کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و مراتع سرسبز است و از سوی دیگر مشرف به رودخانه کبگیان با جلوه بسیار زیبا و دیدنی واقع شده است.

11 مرداد 1401

چرا مدیریت بازیافت و تفکیک زباله در شرکت ها اهمیت دارد و چگونه باید انجام گردد؟

بر اساس مطالعه اخیر Science Advance از زمان اختراع پلاستیک در سال 1907، 8.3 میلیارد تن پلاستیک بکر (غیر بازیافتی) فراوری شده است و 79 درصد آن در مراکز جمع آوری زباله انباشته شده است و از این میان فقط 9 درصد زباله ها بازیافت شده است. اگر فرایند فعلی فراوری زباله و مدیریت...

9 مرداد 1401

معرفی انواع یخچال فریزر برای یک خانه ایرانی

اگر خانه دنیای یک خانواده است، یخچال خورشید آن است که همه چیز حول محور آن می چرخد. همه ما از صبحانه، ناهار و شام سالم یا در یخچال دنبال خوردنی می گردیم یا برای صرف وعده های غذایی دور میز نشسته ایم. به همین علت تهیه یک یخچال تازه به نوعی کار بزرگی است. فاکتورهای...

8 مرداد 1401

قیمت فروش ویلا در گیلان و مازندران در آگهی های خبرنگاران (ابتدای شهریور 1400)

قیمت فروش ویلا در آگهی های خبرنگاران شهرهای شمالی، در فصول متنوع سال تفاوت هایی با هم دارد. در تابستان، بازار خرید و فروش ویلا تاحدی بهتر به نظر می رسد. از میان شهرهای شمالی هم شهرهای استان مازندران و گیلان، هواداران بیشتری در دسته خرید ویلا دارند. داده...

6 مرداد 1401

از مشاوره های شرکتهای دانش بنیان فعال برای باز کردن گره ها و ارائه راه چاره استفاده کرده ایم

میراث آریا/ براساس اخبار بدست آمده، از مشاوره های شرکتهای دانش بنیان فعال برای باز کردن گره ها و ارائه راه حل استفاده کرده ایم.

3 مرداد 1401

انتقال نسخه های اصلی مکتب اول و دوم نگارگری به موزه هنر مکتب تبریز تا شهریور

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، انتقال نسخه های اصلی مکتب اول و دوم نگارگری به موزه هنر مکتب تبریز تا شهریور صورت می گیرد.

29 تیر 1401

جنگل ابر شاهرود پیوند آسمان و زمین

جنگل های 40 میلیون ساله هیرکانی، مکانی رویایی برای یک ماجراجویی در طبیعت هستند و با زیبایی بی حد و حصرشان هر بیننده ای را شگفت زده می کنند.

27 تیر 1401

کیش نه، قطر بیشتر خوش می گذرد!

احتمالا به قطر برویم. هیچ تیمی نیست که با آن بازی کنیم. الان فیفادی شروع شده و 14 روز دیگر به باشگاه های مان برمی گردیم. اگر قرار است بازی محبت آمیز انجام ندهیم، همین تهران تمرین کنیم و بازی درون تیمی انجام دهیم. شخصیت تیم ملی هیچ وقت به این شکل نبوده است....

18 تیر 1401

برگزاری تور نمایشگاهی سیار تمبرهای نوروزی در نقاط مختلف کشور در نوروز

ایرنا/ براساس آخرین گزارش های بدست آمده، برگزاری تور نمایشگاهی سیار تمبرهای نوروزی در نقاط مختلف کشور در نوروز صورت می گیرد.

8 تیر 1401

10 راه برای گرفتن جایگاه بهتر در هواپیما

.با خبرنگاران همراه باشید تا با راه های گرفتن جایگاه بهتر در هواپیما آشنا شوید

6 تیر 1401

لغو ویزا گذرنامه های دیپلماتیک و خاص بین ایران و قطر

هیات دولت قطر با توافقنامه لغو ویزا گذرنامه های دیپلماتیک و خاص بین ایران و قطر موافقت کرد.

30 خرداد 1401

در صورت کنسلی بلیط هواپیما چه کار باید بکنیم؟

تصور کنید برنامه سفرتان را تعیین نموده اید و بی صبرانه منتظر آن هستید که سفر شروع گردد و ناگهان پیامی از سامانه فروش بلیط هواپیما دریافت می کنید که پرواز شما در تاریخ موردنظر کنسل شده است! بعد از شوکه شدن حتما این سوال به سراغتان می آید که پس از کنسلی بلیط...

22 خرداد 1401

محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی کویت

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می نمایند.

21 خرداد 1401

سفر به شهر کلوت های ایران؛ شهداد

در جایی کیلومترها دورتر از مرکز، کویری تماشایی وجود دارد که مثلش در جهان کم است. کویری که کلوت های تماشایی ای را در دلش جا داده و اسمش، کویر شهداد است.

17 خرداد 1401

ثبت ملی 5 خانه تاریخی استان تهران

خبرگزاری خبرنگاران-ثبت پنج خانه تاریخی استان تهران در فهرست میراث فرهنگی تاریخی ملی از طریق وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار تهران ابلاغ شد.

12 خرداد 1401

خطر نابودی تالاب های بابل؛ طبیعت بکر و ناشناخته

در حالی که تالاب های شهر بابل در معرض نابودی قرار دارند، می توان با مدیریت صحیح و سرمایه گذاری، آن ها را به مقاصد گردشگری تبدیل کرد.

9 خرداد 1401
تعداد: (228)