مرخصی کاری ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گفته محققان، دوره زمانی مرخصی و تعطیلی کاری می تواند موجب کاهش علائم متابولیکی شده و در نتیجه ریسک بیماری قلبی-عروقی کاهش یابد.

مرخصی کاری ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج یک مطالعه نشان می دهد رفتن به سفر در طول مرخصی و تعطیلی در اوج برنامه های کاری پرمشغله نه تنها به کاهش استرس کمک می کند بلکه موجب کاهش ریسک بیماری های قلبی-عروقی نیز می شود.

برایس هروسکا، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سیراکوس آمریکا، در این باره می گوید: ما دریافتیم افرادی که در طول 12 ماه گذشته به طور مرتب به مرخصی رفته باشند با کاهش ریسک ابتلا به سندروم متابولیک و علائم متابولیکی روبرو هستند.

وی در ادامه می افزاید: سندروم متابولیک مجموعه ای از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی-عروقی است. اگر دارای تعداد بیشتری از این علائم باشید در معرض ریسک بالاتر بیماری قلبی-عروقی هستید.

در این مطالعه، محققان 63 کارمند را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان تحت آزمایش خون قرار گرفته و پرسشنامه ای در رابطه با مرخصی شان در طول 12 ماه گذشته تکمیل کردند.

یافته ها نشان داد به ازای هر مرخصی اضافی گرفته شده توسط شرکت کنندگان، ریسک سندروم متابولیک تا حدود یک چهارم کاهش می یابد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مرخصی کاری ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرخصی کاری ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید