میمونی که با مغزش روی نمایشگر پینگ پنگ بازی می کند

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از انگجت، چندی قبل ایلان ماسک در آخرین گزارش خود از فعالیت های جدید شرکت نورالینک (شرکتی که مشغول توسعه فناوری اتصال مغز انسان به رایانه است) از نصب تراشه در مغز یک خوک خبر دارد.

میمونی که با مغزش روی نمایشگر پینگ پنگ بازی می کند

اکنون این شرکت در گزارشی از پیشرفت خود میمون ماکاکی به نام پیجر را نشان داده که یکی از تراشه های لینک در مغز آن نصب شده و مشغول بازی پینگ پنگ است. نخست نشان داده می شود این میمون با استفاده از یک ابزار مخصوص بازی رایانه ای مشغول بازی پینگ پنگ است اما طبق گزارش، میمون به تدریج از مغز خود به عنوان یک ارتباط بی سیم استفاده می کند.

این شرکت در یک پست وبلاگی همراه این گزارش اعلام می کند دستاورد امروز بر پایه چند دهه تحقیق است که به توسعه سیستم هایی منجر شد که چند صد الکترود را بهم متصل می کردند. این الکترودها برای اتصال دهنده فیزیکی از طریق پوست لازم بودند. این در حالی است که تراشه N1 Link این شرکت 1024 الکترود دارد.

طبق گزارش نورالینک هدف این شرکت ایجاد یک سیستم ایمن و تاثیرگذارBMI کلینیکی است که به طور بی سیم کار می کند و کاربرانی که این تراشه در بدن آنها ایمپلنت شده می توانند خود آن را به کار بیندازند و تعداد الکترودها را برای افزایش ظرفیت پذیرش اطلاعات ارتقا دهند.

ماسک مانند همیشه در توییت های خود کمی غلو کرده و نوشته: نخستین محصول نورالینک به فرد دچار فلج اجازه می دهد با استفاده از مغزش، سریع تر از یک فرد عادی که انگشتش را به کار می گیرد، از موبایلش استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "میمونی که با مغزش روی نمایشگر پینگ پنگ بازی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میمونی که با مغزش روی نمایشگر پینگ پنگ بازی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید