وزیر علوم از مجلس 2 کارت زرد گرفت

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره دلیل تضعیف و ناکارآمدی موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها و عدم استفاده از سرمایه اعضای هیات علمی قانع نشدند.

وزیر علوم از مجلس 2 کارت زرد گرفت

در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح سوال روح الله عباس پور، نماینده بوئین زهرا و آوج از منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آنالیز شد که نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر علوم به سوال خود درباره علت تضعیف و ناکارآمدی موسسات آموزشی و دانشگاه ها در غیر از مراکز استان ها قانع نشد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام عدم قانع شدن عباس پور از سخنان وزیر علوم، خطاب به غلامی، گفت: به صورت شفاهی و کتبی درباره ساماندهی مراکز آموزش عالی و موسسات با شما صحبت نموده بودم و قرار بود این ساماندهی با مشورت صورت گیرد که انجام نشده است.

براساس این گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی پس از عدم قانع کردن نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر، توضیحات غلامی را به رأی گذاشت که نمایندگان مجلس با 52 رأی موافق، 153 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 253 نماینده حاضر در صحن علنی از توضیحات وزیر قانع نشدند و در نتیجه به وی کارت زرد دادند.

احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در تشریح سوال روح الله عباس پور از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: در اجرای ماده 207 آیین نامه داخلی مجلس سوال نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مورد اینکه چرا مواد 64، 65 و 66 برنامه ششم توسعه مربوط به وزارت علوم اجرایی نشده است؟ و اینکه چرا به بهانه اجرای طرح آمایش سرزمینی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی واقع در غیر از مراکز استان ها تضعیف و ناکارآمد شده به طوری که این موضوع موجب کاهش و افت فعالیت های علمی و تحصیلی شده است، در جلسه رسمی روز 24 آذرماه سال 99 این کمیسیون با حضور 16 عضو کمیسیون آموزش و نماینده سوال کننده و وزیر علوم مطرح و آنالیز شد.

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری پس از استماع اظهارات طرفین و عدم قانع کردن نماینده سوال کننده از توضیحات وزیر علوم، قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند 3 ماده 207 آیین نامه داخلی مجلس گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال شد.

نمایندگان همچنین در ادامه در جریان آنالیز سوال سیدمصطفی آقامیرسلیم و 9 نفر از نمایندگان از منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات درخصوص اینکه از سرمایه بزرگ علمی متشکل از هشتاد هزار عضو هیات علمی و بیش از سه و نیم میلیون دانشجو، چگونه برای ارایه پیشنهاد چاره جویی مسائل کشور استفاده شده و چه دستاورد ملموسی برای جامعه داشته است از توضیحات وزیر با 75 رأی موافق127 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 249 نماینده حاضر در صحن قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.

احمدحسین فلاحی در تشریح گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در اجرای ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس، سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ 24/ 9/ 1399 کمیسیون با حضور 16 نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده سؤال کننده و وزیر مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم قانع کردن نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزیر علوم از مجلس 2 کارت زرد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم از مجلس 2 کارت زرد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید