چهار کتاب از درام نویسان مهم جهان منتشر شد

به گزارش مجله کامپیوتر ، به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، کتاب های هراس نوشته فالک ریشتر با ترجمه محمود حسینی زاد، نمایشنامه های فراموش شده نوشته فرانتس کافکا، روبر پنژه، تادئوش روژه ویچ، آرتور آدامف و اورسون ولز با ترجمه علی شمس، میدان مجلس نوشته جیمز فریتز با ترجمه حسین جمالی و مهرانگیز قهرمانی و قصه های برزخی و سفر در تاریکی نوشته لن جنکین با ترجمه علی حاجی ملاعلی و فاطمه سیادتی از مجموعه نمایشنامه های خارجی نشر نیماژ موسوم به تئاترِ آنسو منتشر و به کتاب فروشی ها آمده است.

چهار کتاب از درام نویسان مهم جهان منتشر شد

نمایشنامه های فراموش شده: شش متن ترجمه نشده از پنج نویسنده مطرح

مجموعه نمایشنامه هاى فراموش شده آثارى را شامل مى شود که مخاطب ایرانى پیشتر شناختى از آن نداشته است. شش نمایشنامه از پنج نویسنده ى مطرح. نگهبان مقبره از فرانتس کافکا، معماران از روبر پَنژه، پفرایند و یک زوج ایده آل هر دو از تادئوش روژه ویچ، یک زن شیرین از آرتور آدامف و روز کلمبوس از اورسون ولز نمایشنامه هاى ترجمه شده در این کتاب اند. آثارى کمتردیده شده یا گم شده در قیاس با سایر آثارى که از نویسندگان نامبرده تا به امروز به فارسى خوانده ایم. هر شش نمایشنامه براى نخستین بار به فارسى ترجمه شده اند و ازین رو بهترین عنوان براى هم نشینى این آثار در کنار یکدیگر همین نامِ نمایشنامه هاى فراموش شده مى توانست باشد.

این کتاب در 162 صفحه و با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت 55000 تومان به بازار نشر عرضه شده است.

هراس: برگردان حسینی زاد از متن آلمانی

نمایشنامه هراس فالک ریشتر که از طریق محمود حسینی زاد از متن آلمانی به فارسی برگردانده شده، عکس العمل سریع و قاطعی به شروع فعالیت و توسعه گروه های دست راستی و بنیادگرایان مسیحی در آلمان است که اکتبر 2015 در برلین به صحنه رفت. اجرای این نمایش در برلین با جاروجنجال همراه شد. از ایجاد اختلال در حین اجرا تا دیوارنویسی و تلفن های تهدید به مرگ و تهدید به آتش زدن سالن تئاتر.

درخواست حزب دست راستی برای پایین کشیدن نمایش از صحنه با مخالفت سوسیال دموکرات ها و سبزهای آلمان روبه رو شد.

این کتاب در 122 صفحه و با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت 40000 تومان راهی بازار شده است.

میدان مجلس: آرزویی دور برای تغییر دنیا

نمایشنامه میدان مجلس را جیمز فریتز علیه روزمرگی نوشته است، با اینکه نویسنده این اثر در انگلستان زندگی می کند اما موضوعی را دستمایه نگارش قرار داده که در این دوران بیشتر مردم دنیا درگیر آن هستند. با وجود جنگ ها، سلطه گری ها و عدم آگاهی مردمان، دنیا هر روز تاریک تر می شود. انسان هایی هستند که می خواهند این فرایند مهلک را تغییر دهند و آینده ای بهتر به وجود آورند.

داستان این نمایشنامه درباره کسی یا کسانی است که می خواهند کاری کنند اما هنوز نمی دانند چه چیز درست و چه چیز اشتباه است، آنچه برای ما به جای مانده تلاش برای نجات زندگی انسان در آینده دور و نزدیک است. زیرا انسان نمی تواند زندگی و شکنجه اش را تاب بیاورد. زبان، شخصیت ها و موقعیت های روزآمد این نمایشنامه در جریان اجرا می تواند موجب تجربه ای اندیشه برانگیز شود.

کتاب میدان مجلس در 112 صفحه و با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت 40000 تومان به کتابفروشی ها عرضه شده است.

قصه های برزخی و سفر در تاریکی: اپیزودیک با تئاتریکالیته بالا

لن جنکین؛ نمایشنامه نویس، رمان نویس، فیلمنامه نویس و کارگردان تئاتر آمریکایی و برنده سه جایزه ادبی ست. نمایشنامه قصه های برزخی سال 1980 دو جایزه نویسندگی و کارگردانی دریافت کرده و همچنین برنده جایزه امی بوده است. ویژگی های سبکی لن جنکین را به خوبی می توان در دو نمایشنامه قصه های برزخی و سفر در تاریکی مشاهده کرد. عناصری از قبیل ساختار اپیزودیک، چندآوایی، زبان محوری، تئاتریکالیته و پرفورماتیو بودن و همچنین تداخل و ترکیب سبک ها و ژانرهای مختلف.

قصه های برزخی شامل سه اپیزود با عناوین بزرگراه، میان پرده و هتل است. سفر در تاریکی نیز درامی ابزورد است که خواننده/تماشاگر را به یک سفر متافیزیکی خارق العاده و مفرح می برد. عموسامِ من یکی دیگر از نمایشنامه های جنکین است که پیش از این به فارسی ترجمه شده است.

این کتاب در 132 صفحه و با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت 40000 تومان به بازار نشر عرضه شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "چهار کتاب از درام نویسان مهم جهان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار کتاب از درام نویسان مهم جهان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید