چین و آزمایش پهپادهای انتحاری برای حمله به اهداف مختلف

به گزارش مجله کامپیوتر، منابع ناشناس به South China Morning Post اعلام کرده اند که این پهپادها و همچنین کامیون بخشی از استراتژی ارتش چین محسوب می شوند.

چین و آزمایش پهپادهای انتحاری برای حمله به اهداف مختلف

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از دیجیاتو، آکادمی الکترونیک و فناوری اطلاعات چین (CAEIT) اخیرا ویدیویی منتشر کرده که در آن شاهد پرتاب پهپادهای انتحاری از پشت کامیون و هلی کوپتر هستیم.

در این ویدیو پهپادهای انتحاری از راه دور از طریق دستگاهی شبیه به تبلت کنترل می شوند. منابع ناشناس به South China Morning Post اعلام کرده اند که این پهپادها و همچنین کامیون بخشی از استراتژی ارتش چین محسوب می شوند.

یکی از این منابع اعلام کرده:

این کامیون و پهپادها در مراحل اولیه توسعه قرار دارند و مسائل فنی هنوز برطرف نشده اند. یکی از نگرانی های اصلی درباره آن ها مربوط به سیستم های ارتباطی و نحوه جلوگیری از بروز مسائل برای پهپادهای انتحاری محسوب می شود. ارتش به این موضوع پی بده که هوش مصنوعی مورد استفاده در این پهپادها واکنش کندی از خود نشان می دهد.

در گزارش دیگری به این موضوع اشاره شده که این پهپادها برای هدف قرار دادن سربازها، تانک ها و دیگر وسایل نظامی توسعه پیدا کرده اند و این اولین باری نیست که CAEIT دست به چنین آزمایش هایی می زند.

در نوامبر 2017 این موسسه تحقیقات آزمایش های مشابهی را انجام داد که به باور بسیاری، بزرگترین آزمایش در نوع خود محسوب می شد. در این آزمایش ها شاهد وجود 200 هواپیمای کوچک با بال ثابت بودیم.

به نظر می رسد پهپادهای موجود در ویدیوی اخیر شبیه به CH-901 هستند که اولین پهپاد حمله تاکتیکی چین محسوب می شود. این پهپاد 1.2 طول دارد و وزن آن به 9 کیلوگرم می رسد. ابعاد کوچک و وزن کم، باعث عملکرد پایین آن نمی شوند و این پهپاد می تواند با سرعت 150 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

این پهپادها نه تنها سرعت بالایی دارند، بلکه می توانند تا 2 ساعت پیش از انفجار هم پرواز کنند که آن ها را تبدیل به وسایل ترسناکی می کنند. در حال حاضر اطلاعات کاملی درباره پهپادهای نو وجود ندارد، اما با توجه به اینکه می توانند سیستم های دفاع هوایی را به چالش بشکند، باعث نگرانی کشورها خواهند شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "چین و آزمایش پهپادهای انتحاری برای حمله به اهداف مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و آزمایش پهپادهای انتحاری برای حمله به اهداف مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید