کرونا رکورد سارس را شکست، قربانیان ویروس به بیش از 800 نفر رسید

به گزارش مجله کامپیوتر، آمار مبتلایان به ویروس کرونا به حدود 37 هزار نفر رسیده و تعداد قربانیان این ویروس نیز از مرز 800 نفر گذشت.

کرونا رکورد سارس را شکست، قربانیان ویروس به بیش از 800 نفر رسید

ویروس کرونا رکورد ویروس سارس را شکست و دیروز مقامات چینی اعلام کردند آمار قربانیان این ویروس از مرز 800 نفر فراتر رفته است.

به گزارش مجله کامپیوتر، بر اساس اعلام دیروز مقامات بهداشتی چین آمار مبتلایان به ویروس کرونا به حدود 37 هزار نفر رسیده و تعداد قربانیان این ویروس نیز از مرز 800 نفر گذشت.

ویروس سارس در سال 2003 با گسترش به بیش از 24 کشور جهان جان 774 نفر را گرفته بود و حالا ویروس کرونا که تبدیل به یک مساله بهداشتی جهانی شده هم از منظر گسترش جهانی (28 کشور درگیر) و هم از نظر آمار قربانیان، (800 نفر تنها در چین) رکورد سارس را شکسته است.

تنها در استان هوبی چین که مرکز شیوع این ویروس است دیروز مقامات بهداشتی اعلام کردند در روز شنبه 81 نفر دیگر از مبتلایان به ویروس جان خود را از دست داده اند و در این استان آمار قربانیان به 780 مورد رسیده است. آمار قربانیان دیروز ویروس در چین از زمان آغاز قرنطینه شهر 11 میلیون نفر ووهان نیز یک رکورد محسوب می شود.

23 مورد دیگر نیز در بیرون این استان چین جان باخته اند که تنها 2 نفر از آنها (یکی در هنگ کنگ و دیگری در فیلیپین) در خارج از مرزهای سرزمینی چین بوده است.

نزدیک به 60 میلیون نفر از جمعیت چین از زمان شیوع این ویروس طی هفته های گذشته در قرنطینه هستند. دولت چین تدابیر سخت گیرانه و ویژه ای را برای مهار این ویروس به مورد اجرا گذاشته است.

سازمان بهداشت جهانی هم دیروز هشدار داد که شیوع اخبار نادرست و تئوری های توطئه درباره منشا این ویروس به مساله مبارزه جهانی با آن صدمه زده و همانند شیوع ویروس، خطرناک است.

مواردی از ابتلا به ویروس کرونا تا به امروز در 28 کشور جهان به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید:

چین؛ مرگ پزشک افشاگر کرونا / خشم عمومی از پنهان کاری مقامات

کرونا: ضربه یک ویروس به ایرباس، آدیداس، هیوندای و کشتی های کروز توریستی

منبع: عصر ایران

به "کرونا رکورد سارس را شکست، قربانیان ویروس به بیش از 800 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا رکورد سارس را شکست، قربانیان ویروس به بیش از 800 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید