کنترل قند خون دیابتی ها با چشمک زدن

به گزارش مجله کامپیوتر، محققان کره ای نوعی لنزچشمی ساخته اند که می تواند قند خون را رصد کند و حتی دارو نیز به بدن انسان منتقل کند.

کنترل قند خون دیابتی ها با چشمک زدن

لنزهای چشمی هوشمندی ابداع شده که به افراد دیابتی اجازه می دهد فقط با چشمک زدن سطح گلوکز قند خون شان را کنترل نمایند. این لنز مایع موجود در چشم را رصد می نماید و گزارش های مربوط به آن را به طور بی سیم به اشتراک می گذارد.

محققان دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی این لنز را به عنوان جایگزینی برای تست قند خون ساخته اند. همچنین با یاری نسخه های آینده این لنزها که از راه دور کنترل می شوند و بی سیم هستند می توان داروها را به طور مستقیم به چشم منتقل کرد. این دستگاه مجهز به فناوری تراشه ای است که قند خون رگ های پشت پلک را رصد می نماید و در صورت اضطرار به کاربر هشدار می دهد. محققان ادعا می نمایند این فناوری جدید می تواند علائم ابتلا به دیابت را رصد و به درمان آن یاری کند.

این لنز روی خرگوش ها آزمایش شد و به شیوه ای غیر تهاجمی گلوکز خون آنها را رصد کرد. همچنین به طور کنترل شده و بی سیم دارویی نیز به بدن آنها رساند. دو هی کئوم محقق ارشد این پژوهش می گوید: این اختراع را می توان برای انتقال دارو به وسیله چشم و درمان رتینوپاتی دیابتی(diabetic retinopathy) استفاده کرد. این بیماری در نتیجه صدمه دیابت به رگ های خونی پشت چشم به وجود می آید.

او در این باره می افزاید: لنزهای هوشمند برای رصد مداوم گلوکز مناسب است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "کنترل قند خون دیابتی ها با چشمک زدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل قند خون دیابتی ها با چشمک زدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید