یک سکه تاریخی روسی به قیمت بیش از دو میلیون دلار فروخته شد

به گزارش مجله کامپیوتر، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، یک سکه تاریخی روسی به قیمت بیش از دو میلیون دلار فروخته شد.

یک سکه تاریخی روسی به قیمت بیش از دو میلیون دلار فروخته شد

قضیه چیست؟

یک سکه نادر روبل کنستانتین که به سال 1825 میلادی تعلق دارد، در حراجی آمریکایی استک بورز و پونتریو به قیمت چشمگیر 2.64 میلیون دلار فروخته شد.

این سکه تاریخی یکی از هشت سکه ای است که در آن موقع ضرب شده است. پنج مورد از این سکه ها با لبه های حکاکی شده و سه مورد با لبه های ساده ضرب شدند که این سکه 2.64 میلیون دلاری یکی از همین سه مورد سکه های ساده بشمار می رود.

آخرین باری که خبری از یکی از این سکه ها منتشر شد به سال 2004، زمانیکه یکی از آنها در یک حراجی به قیمت 525 هزار دلار فروخته شد باز می گردد. در آن موقع آن سکه به گرانترین سکه غیرآمریکایی فروخته شده تبدیل شد.

با این حال این رکورد مدت طولانی به جای نماند و اکنون این سکه 2.64 میلیون دلاری به عنوان گرانترین سکه غیرآمریکایی که توسط یک حراجی آمریکایی فروش رفته است، شناخته می گردد.

این سکه که برای امپراتور آینده یعنی کنستانتین پاولوویچ طراحی شده بود، به عنوان سکه ای شناخته می گردد که برای امپراتوری ضرب شده که هرگز بوجود نیامد.

کنستانتین دومین پسر امپراتور پاول یکم بود. پس از به خاتمه رسیدن زندگی پاول یکم، الکساندر پسر اولش صاحب تاج و تخت شد. با مرگ ناگهانی السکاندر یکم و با توجه به اینکه او هیچ وارثی نداشت مسئولیت پادشاهی به کنستانتین رسید. در آن موقع مسئولان ضرب سکه به سرعت فرایند فراوری نمونه های اولیه سکه های جدید را شروع کردند. با این حال او بعد از چند هفته تصمیم گرفت از پادشاهی کناره گیری نمایند و تاج و تخت را برای برادر کوچکترش نیکلاس باقی بگذارد. در چشم به هم زدنی یک سلطنت پیش از آنکه شروع گردد به خاتمه رسید. اما چه بر سر سکه های ضرب شده آمد؟ هشت سکه ضرب شده برای کنستانتین که پنج مورد از آنها با لبه های حکاکی شده سه مورد با لبه های ساده بودند، نگهداری شدند و دوباره ذوب نشدند.

منبع: همگردی

به "یک سکه تاریخی روسی به قیمت بیش از دو میلیون دلار فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سکه تاریخی روسی به قیمت بیش از دو میلیون دلار فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید