آمریکا نام یکی از عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر را اعلام می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از ان . بی . سی، دولت آمریکا در نظر دارد تا نام یکی از مهمترین عاملان حادثه 11 سپتامبر را که تا پیش از این محرمانه بود، به وضعیت غیرمحرمانه تغییر دهد.

آمریکا نام یکی از عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر را اعلام می نماید

با غیرمحرمانه شدن نام یکی از عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر، نام وی در اختیار خانواده قربانیان و شاکیان از عربستان سعودی قرار خواهد گرفت و این خانواده ها می توانند از او شکایت نمایند.

با این حال گفته شده همچنان نام فرد مذکور به عنوان یکی از عوامل اصلی 11 سپتامبر به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

پیش از این خانواده های قربانیان حادثه یازده سپتامبر خواهان افشای نام این فرد شده و گفته بودند که افشای نام او می تواند شکایت از عربستان سعودی را وارد فاز عملیاتی و اجرایی کند.

پلیس فدرال آمریکا اعلام نموده که فرد مذکور یکی از مقامات سعودی است و با غیرمحرمانه شدن نام او شکایت خانواده قربانیان را به نتایج روشن تری خواهد رساند.

نام این فرد پیش از این در اسناد منتشر شده در دادگاه درباره حادثه 11 سپتامبر حذف و سانسور شده بود و این برای نخستین بار است که نام این مقام دولت سعودی قرار است در دادگاه به صورت علنی مطرح گردد.

از سوی دیگر انتشار نام یکی از عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر که از سوی پلیس فدرال آمریکای یکی از مقامات سعودی عنوان شده، همزمان با بعضی فراز و نشیب هایی است که طی چند ماه گذشته در روابط آمریکا و عربستان شاهد بوده ایم از جمله انتقاداتی که از جنگ علیه یمن از سوی بعضی نمایندگان کنگره دنبال شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا نام یکی از عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر را اعلام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا نام یکی از عوامل اصلی حادثه 11 سپتامبر را اعلام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید