احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در اسپانیا

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از رویترز، در پی اعتراضات ضد دولتی در اسپانیا، پدرو سانچژ نخست وزیر این کشور گزینه برگزاری انتخابات زودهنگام را آنالیز می نماید.

احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در اسپانیا

یک منبع ناشناس با اعلام این مطلب به رویترز عنوان داشت که 14 آوریل تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد بود.

به گزارش مجله کامپیوتر، حدود 50 هزار نفر از حامیان احزاب راست و راست افراطی اسپانیا روز یکشنبه در مادرید در اعتراض به سیاست های دولت سوسیالیست پدرو سانچز در ارتباط با کاتولونیا دست به راهپیمایی زدند.

معترضان دولت سانچز را به خیانت متهم می نمایند چرا که از نظر آنها وی با استقلال طلبان کاتولونیا همدل است و میخواهد درباره مطالباتشان با آنها مصاحبه کند. معترضان خواهان استعفای پدرو سانچز هستند و می گویند رئیس دولت در مذاکره با استقلال طلبان کاتالونیا بسیار کوتاه آمده است به این امید که بتواند در انتخابات پیش رو جایگاهش را در سیاست اسپانیا حفظ کند.

معترضان می گویند که رئیس دولت 21 مطالبه استقلال طلبان کاتالونیا را پذیرفته است با این حال دولت سوسیالیست اسپانیا تاکنون اجازه برگزاری رسمی رفراندوم استقلال به کاتالونیایی ها نداده است.

از جمله شعارهای معترضان در این راهپیمایی شعار یک اسپانیای متحد، انتخابات همین الان بود. این راهپیمایی توسط حزب مردم اسپانیا که حزبی راستگراست و حزب سیودادانوس که حزب لیبرال است سازماندهی شده و حزب راستگرای افراطی وکس Vox هم از آن حمایت نموده بود. رهبران این احزاب در راهپیمایی روز یکشنبه در کنار یکدیگر عکس یادگاری گرفتند.

این در حالی است که روز سه شنبه قرار است دادگاه 12 نفر از رهبران استقلال طلب کاتالونیا در مادرید برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید