اعتبار 2300 میلیارد تومانی برای بیمه سلامت

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه دو هزار و 300 میلیارد تومان برای بیمه سلامت اعتبار پرداخت شده و اگر لازم باشد شخصاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

اعتبار 2300 میلیارد تومانی برای بیمه سلامت

به گزارش گروه سیاسی مجله کامپیوتر، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی، ضمن تبریک سال نو و عید مبعث پیامبر اکرم (ص) اظهار امیدواری کرد که ملت ایران و مردم استان خراسان رضوی سالی خوب و سرشار از سلامتی و موفقیت در پیش رو داشته باشند.

وی با اشاره به لغو برنامه سفر خود به برخی استان های درگیر کرونا گفت: متأسفانه امکان حضور در این استان ها را پیدا نکردم چرا که همه موظف هستیم به توصیه ها و دستورالعمل های مسئولین بهداشت و درمان کشور عمل کنیم و تردد ها و سفر های خود را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نقش تاریخی و پراهمیت استان خراسان رضوی و مشهد مقدس شرح داد: استان خراسان رضوی از هر نظر استانی پراهمیت برای کشور است و مشهد نیز پایگاه اصلی مذهبی، دینی و فرهنگی است و مسائل این استان در حقیقت مسائل ایران است.

وی با یادآوری اینکه مردم ایران همواره علاقمند هستند آغاز سال جدید را در مشهد مقدس و در جوار حرم نورانی امام رضا (ع) باشند، گفت: متأسفانه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا مردم این امکان را پیدا نکردند و نتوانستند به مشهد سفر کنند که باید از همکاری مردم در این زمینه قدردانی کنیم.

جهانگیری همچنین از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی سراسر کشور و به خصوص پرسنل بیمارستان های خراسان رضوی قدردانی کرد و با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رئیس بیمارستان امام رضا (ع)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور و پزشکان و پرستاران این مراکز درمانی که از طریق ویدئو کنفرانس دغدغه های خود را مطرح کردند، گفت: از زحمات تک تک این افراد قدردانی می کنم و دست همه آن ها را می بوسم.

وی همچنین استاندار خراسان رضوی را از مدیران پرتلاش، با تجربه و با انگیزه توصیف کرد و اضافه نمود: بسکمک از تدابیری که برای مقابله با کرونا در استان خراسان رضوی اتخاذ شده است، نشان می دهد که مجموعه مدیریت این استان عملکرد خوب و به موقع داشته است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا منجر به آسیب به برخی مشاغل و کسب وکار های خرد در کشور شده است، گفت: بسکمک از این کسب و کار ها در مشهد مقدس در انتظار آغاز سال نو و حضور زائران بودند، اما متأسفانه بیماری کرونا باعث شد که کسب و کار این افراد آسیب ببیند که به آن ها اطمینان می دهیم مدیریت استان و مدیریت ملی کشور برنامه ریزی هایی انجام داده است و تا حد زیادی این ضرر و زیان را برطرف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کرونا مسأله ای پیچیده است که حتی کشور های بزرگ و مدعی حل مسائل را نیز درگیر کرده است، اضافه نمود: به لطف خدا و با تلاش مدیران و همراهی مردم توفیقات خوبی در زمینه مقابله با کرونا داشته ایم البته باید به این موضوع توجه کنیم که هرگاه سیاستگذاری های ما نیاز به اصلاح داشته باشد، باید به سرعت در این زمینه عمل کنیم.

جهانگیری با اشاره به پیشنهادات خوب استانداران که کنندگان عالی دولت در استان ها هستند، از استاندار خراسان رضوی خواست اگر مدیریت استان نیازمند اعمال محدودیت ها و ممنوعیت های بیشتر برای مقابله با کرونا است، پیشنهادات روشن خود را به رئیس جمهور و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارائه دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که با وجود تحریم های شدید بانکی و نفتی با این بیماری مقابله می کند، گفت: با وجود همه فشار ها تلاش خواهیم کرد تا امکانات مورد نیاز بخش پزشکی و درمانی کشور تأمین شود. در روز های گذشته واردات خوبی در این بخش اجرا شده و امیدواریم کمبود های استان به زودی مرتفع شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه وزیر امور اقتصاد و دارایی به عنوان مشخص استان خراسان رضوی مشخص شده است اظهار کرد: مباحث و موضوعات مطرح شده در این جلسه از سوی وی پیگیری خواهد شد و با هماهنگی همه دستگاه ها تلاش خواهد شد تا موضوع تأمین اعتبارات به ویژه پرداخت کارانه بخش پزشکی و پرستاری انجام شود.

جهانگیری ادامه داد: امروز بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه دو هزار و 300 میلیارد تومان برای بیمه سلامت اعتبار پرداخت شده و اگر لازم باشد شخصاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد تا پرستاران و پزشکان کشور انگیزه لازم در ادامه مسئولیت خود را داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به محدودیت های اعمال شده برای سفر به مشهد گفت: وزیر راه و شهرسازی آمادگی خود را برای اجرای درخواست های دیگر مسئولان استان در این زمینه را اعلام کرده است. خوشبختانه تسهیلات لازم برای انتقال اتباع خارجی و به ویژه برادران افغان به کشورشان فراهم شده است.

جهانگیری با اشاره به اینکه تصمیمات نهایی در مقابله با ویروس کرونا را ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اتخاذ می کند، گفت: تنها مرجع اخبار در این زمینه رئیس جمهور و یا وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی هستند و نباید به منابع دیگر خبری اعتنا کرد.

معاون اول رئیس جمهور در خاتمه با درخواست مجدد از مردم برای ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال بیماری گفت: حتماً برای افراد غیرمسئول که به این موضوع کم توجهی می کنند باید تدبیری اندیشیده شود و دولت به دنبال راه حل است و حتماً در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.

اعمال محدودیت های جدی در ورودی های استان

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان غذا و دارو، معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و کننده سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند، استاندار خراسان رضوی از طریق ویدئوکنفرانس گزارشی از برنامه ریزی ها و اقدامات این استان برای مقابله با کرونا ارائه کرد و گفت: به محض آنکه خبر احتمال ورود ویروس کرونا به کشور اعلام شد ستادی برای برنامه ریزی و مقابله در این استان تشکیل شد.

رزم حسینی اضافه نمود: تا پانزدهم اسفند ماه تمام آزمایشات تست کرونا به تهران ارسال می شد که دریافت نتیجه آن مستلزم زمان بود، اما از پانزده اسفند به بعد آزمایشگاه مشهد این امکان را پیدا کرد که تست کرونا در آن انجام شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین با اشاره به اینکه منبع اصلی انتشار بیماری اجتماعات و حضور افراد در جامعه است، گفت: از طریق مصاحبه با علما و روحانیت تصمیمات خوبی در مشهد مقدس برای تعطیلی اجتماعات مذهبی و نیز حرم مقدس رضوی اتخاذ شد و با این تدبیر از فاجعه احتمالی پیشگیری شد.

وی همچنین از اعمال محدودیت های جدی در ورودی های استان خبر داد و به تشریح گزارشی از اقدامات اجرا شده برای افزایش تولید اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی پرداخت و گفت: خوشبختانه حدود 25 هزار تخت نقاهتگاه در سطح استان تدارک دیده شده تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

وی تشکیل ستاد پشتیبانی مردمی را از دیگر اقدامات استان برای مقابله با کرونا گفت و گفت: این ستاد پشتیبانی ضمن جمع آوری کمک های مردمی اقدامات رسانه ای و آموزشی به مردم استان را نیز در دستور کار خود دارد.

استاندار خراسان رضوی از کاهش جدی پرواز های فرودگاهی مشهد و نیز کاهش رفت و آمد قطار و ناوگان حمل و نقل در این استان خبر داد و با اشاره به اینکه شهر مشهد و اطراف حرم کاملاً خلوت شده است از همکاری مردم در این زمینه قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رئیس بیمارستان امام رضا (ع)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، شهردار مشهد، رئیس کنندگان مجمع استان خراسان رضوی و نیز تعدادی از مدیران بخش پرستاری و پزشکان نیز در این ارتباط زنده تلویزیونی گزارشی از آخرین تعداد مبتلایان، بهبود یافتگان و جانباختگان ارائه نمودند و ضمن اشاره به نیاز ها و ضرورت های بیمارستان های مشهد مقدس، پیشنهادات خود را برای بهبود فرایند مدیریت و مقابله با کرونا ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتبار 2300 میلیارد تومانی برای بیمه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار 2300 میلیارد تومانی برای بیمه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید