اعتراض پزشکان پاکستانی به کمبود تجهیزات

به گزارش مجله کامپیوتر، افزایش موارد ابتلا به ویروس کووید-19 در میان ماموران سلامت و پزشکان در مناطق مختلف پاکستان به دلیل عدم تامین تجهیزات حفاظتی کرونا، باعث شد تا پزشکان و پرستاران این کشور باردیگر دست به تحصن بزنند.

اعتراض پزشکان پاکستانی به کمبود تجهیزات

گزارش روز یکشنبه رسانه های پاکستانی، حاکی از تحصن پزشکان در ایالت پنجاب و اعتصاب غذای نمادین آنان در اعتراض به آنچه بی کفایتی دولت در تامین تجهیزات حفاظتی دربرابر ویروس کرونا خوانده شده، است.

شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب که این روزها بیشترین موارد ابتلا به کرونا در پاکستان در این ایالت به ثبت می رسد، بار دیگر شاهد تجمع پزشکان و پرستارانی است که ادامه فعالیت در بیمارستان ها و نقاهتگاه های بیماران کرونایی را خطر جدی برای زندگی خود می دانند.

دکتر سلمان حسیب رییس ائتلاف عظیم پزشکان ایالت پنجاب که تحصن و اعتصاب غذا را راهنمایی می نماید، به رسانه ها گفت که عدم تامین تجهیزات حفاظتی کرونا باعث ابتلای صدها پرستار و پزشک به این ویروس در سراسر پاکستان شده است و تا زمانی که دولت اقدام روشن و عملی انجام ندهد، اعتراض و تحصن آنان نیز ادامه خواهد یافت.

دکتر خضر حیات رییس انجمن پزشکان جوان در ایالت پنجاب پاکستان نیز می گوید: هدف ما اغتشاش و ایجاد هرج و مرج نیست بلکه ما تنها به دنبال تامین نیازهای مشروع ماموران سلامت و تضمین امنیت جانی آنان در حین مراقبت از بیماران کرونایی هستیم.

ادامه اعتراض جامعه پزشکی و کادر درمانی در پاکستان نسبت به شرایط شیوع کرونا و کمبود تجهیزات حفاظتی درحالی است که دولت این کشور تاکید نموده که نیازهای ماموران سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا در هر مرحله تامین شده و علاوه بر اختصاص بسته های حمایتی، این افراد تحت پوشش بیمه نیز قرار می گیرند.

روز گذشته (شنبه) ابتلا به ویروس کرونا در شهر پیشاور پاکستان منجر به فوت دکتر محمد جاوید یکی از متخصصان معروف در این شهر شد؛ جایی که آزمایش کرونای ده ها پزشک و پرستار دیگر نیز طی روزهای اخیر مثبت اعلام شده است.

نگرانی ها نسبت به سرعت ابتلا به کرونا در پاکستان

دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان بیم آن دارد که در صورت عدم پایبندی مردم به فاصله گذاری اجتماعی شمار بیماران کرونایی به ده ها هزار نفر افزایش یابد.

وزارت بهداشت پاکستان ماه گذشته به اطلاع دیوان عالی این کشور رساند که پیش بینی می گردد شمار بیماران کرونایی تا آخر ماه آوریل (11 اردیبهشت) به 50 هزار نفر برسد.

در این گزارش آمده است: محتمل است حدود 24000 بیمار کرونایی در شرایط بحرانی قرار بگیرند و بیش از 41 هزار نفر نیز به عفونت خفیف آلوده شوند.

همزمان با هشدار جدی وزارت بهداشت پاکستان نسبت به افزایش بیماران کرونایی طی هفته های آینده، دولت اسلام آباد روز آدینه گذشته طرح محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی و همچنین تعطیلی شهرها را با هدف مهار ویروس کووید-19 برای چهارمین مرتبه تمدید کرد.

شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان از 12 هزار و 700 نفر عبور نموده و تا به امروز 269 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. بیشتر شهرهای پاکستان درگیر شیوع ویروس کووید-19 بوده و با گذشت هر چند ساعت، موارد جدید ابتلا به این ویروس ثبت می گردد.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "اعتراض پزشکان پاکستانی به کمبود تجهیزات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض پزشکان پاکستانی به کمبود تجهیزات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید