افزایش 54 درصدی اسکان مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس

به گزارش مجله کامپیوتر، اسکان مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس نسبت به پارسال رشد پیدا نموده است.

افزایش 54 درصدی اسکان مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس

یوسف داداش زاده، قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس، روز شنبه گفت:

آمار اسکان منطقه آزاد ارس علاوه بر هتل ها، مهمان پذیرها و کاشانه مهمان ها، شامل خوابگاه های ادارات، مدارس، اسکان چادری و زائرسراها نیز می گردد.

او افزود:

از این تعداد مسافر نوروزی، 45 درصد در خوابگاها، زائرسراها و کمپ های چادری مجموعه های ورزشی اقامت داشته و مدارس نیز سهم 14 درصدی به خود اختصاص داده اند که با تحلیل این آمار و بسته تشویقی که برای سرمایه گذاران حوزه اقامت در نظر گرفته شده است، می توان سرمایه گذاری در حوزه های اقامتی را دارای توجیه مالی بالایی معرفی کرد.

وی افزود:

از 27 اسفند تا انتها 9 فروردین، تردد وسایل نقلیه در چهار محدوده منفصل منطقه آزاد ارس شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو معادل 643 هزار و 759 خودرو بوده است که این آمار نسبت به مدت مشابه پارسال، 27 درصد رشد دارد.

داداش زاده اعلام نمود:

در امسال، تعداد 6 مرکز اقامتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در ارس به بهره برداری خواهد رسید که در این راستا 2 هتل 5 ستاره نیز فعالیت خود را شروع خواهد نمود.

او ادامه داد:

از ابتدای امسال تا به امروز، 185 هزار و 307 نفر از آثار تاریخی و طبیعی منطقه ارس که امکان بلیت فروشی یا آمارگیری داشته اند، بازدید نموده اند. این در حالی است که بسیاری از اماکن تاریخی، مذهبی و طبیعی ارس نیز که در آن ها امکان آمارگیری نداشتیم، با استقبال بسیار خوب گردشگران همراه بوده است.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس توضیح داد:

طبق آمار ارائه شده، 50 درصد خودروهای وارده به منطقه آزاد ارس با پلاک آذربایجان شرقی بوده است و استان های تهران و البرز با 21 درصد در رتبه دوم قرار گرفته و 17 درصد از مسافران نوروزی ارس نیز از آذربایجان غربی بوده اند و استان های اردبیل، کرمان، خوزستان، اصفهان و زنجان هم در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

او به آماری از شرایط خروجی اتباع ایرانی از مرز جلفا و نوردوز به جمهوری های نخجوان و ارمنستان اشاره نمود و یادآور شد:

آمار خروج ایرانیان از مرز نوردوز به سمت ارمنستان 5 درصد و آمار خروجی ایرانیان از مرز پل چوبی به سمت نخجوان نیز 26 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

منطقه آزاد ارس متشکل از چهار محدوده منفصل است که فاصله محدوده اول و دوم 60 کیلومتر و محدوده اول با محدوده چهارم بیش از 200 کیلومتر است.

این منطقه با دو استان و دو کشور مرز مشترک دارد و تنها مرز مشترک ایران و ارمنستان در منطقه آزاد ارس قرار گرفته است.

ارس شامل قسمت هایی از دو شهرستان جلفا و خداآفرین است که این دو شهرستان از شهرستان های با پتانسیل بسیار بالا در زمینه گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی است.

منبع: کجارو / ایرنا

به "افزایش 54 درصدی اسکان مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 54 درصدی اسکان مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید