انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت الشعاع کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، کمیسیون انتخابات و مقام های دولتی سریلانکا امروز (دوشنبه) درباره راه های پیشگیری از وقوع بحران احتمالی قانون اساسی، در صورت عدم برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی پیش از ضرب الاجل مشخص شده دوم ژوئن بر اثر شیوع کروناویروس، رایزنی می نمایند.

انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت الشعاع کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این کمیسیون باید تصمیم بگیرد که آیا این انتخابات را که می تواند میزان شیوع ویروس مرگبار کرونا در میان مردم را افزایش دهد، برگزار نمایند یا اینکه این کشور درگیر دومین بحران قانون اساسی در کمتر از دو سال گردد.

سریلانکا امروز 24 مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش کرد که بیشترین میزان طی یک روز در این کشور به شمار می رود. در مجموع شمار موارد تایید شده به 295 تن رسیده است و هفت تن جان باخته و 96 تن بهبود یافته اند.

یکی از سه کمیسیونر انتخابات سریلانکا گفت: ما مسائل حقوقی و اینکه آیا این کار امن است، رایزنی می کنیم. گمان نکنم این حق را داشته باشیم که از مردم بخواهیم بیرون بروند و بدون نظر کارشناسی، خودشان را در معرض این ویروس قرار دهند.

همچنین روز دوشنبه دولت سریلانکا منع آمد و شد روزانه در بسیاری از مناطق این کشور را برداشت که این شامل مناطق پر خطر نمی شد و هدف از آن شروع دوباره فعالیت های مالی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت الشعاع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت الشعاع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید