اخبار اقتصادی

سرنوشت سنسورهای پایش نبض زمین در هاله ای از ابهام!

در حالی که محققان پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله با همکاری بخش خصوصی اقدام به طراحی و ساخت حسگرهای شتاب نگار کردند و تا به امروز علاوه بر آنکه زلزله ها را رکورد کرده و چند ایستگاه نیز به این سنسور مجهز شده است، ولی اکنون این محصول از لیست حمایت از...

27 دی 1400

صدور مجوز مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی 3 روزه شد

با دستور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: صدور مجوز مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی حداکثر 3 روزه شد.

23 دی 1400

ابلاغ اصل تاسیس صندوق شورای عالی عتف برای اجرا

خبرگزاری خبرنگاران-رییس جمهور، ماده واحده اصل تأسیس صندوق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) را برای اجرا ابلاغ کرد.

20 دی 1400

توزیع 91 هزار تن شکر در خراسان رضوی از ابتدای امسال

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از توزیع 91 هزار تن شکر سفید تنظیم بازار در استان از ابتدای امسال اطلاع داد.

17 دی 1400

تسهیلات ویژه مرکز ملی ذخایر ژنتیکی برای اهداکنندگان نمونه های زیستی

مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران (وابسته به جهاد دانشگاهی) به منظور دسترسی جامعه علمی کشور به نمونه های زیستی برای انجام تحقیقات و بعلاوه ارائه خدمات به محققان و مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور و یاری به رشد و توسعه بیوتکنولوژی و حفظ تنوع زیستی در کشور،...

14 دی 1400

خشونت و درگیری در جریان اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در بروکسل

در جریان اعتراضات گسترده ضد محدودیت های تازه کرونایی در بروکسل خشونت ها و آشوب هایی گزارش شده و پلیس علیه معترضان ازماشین آب پاش و گاز اشک آور استفاده نموده است.

6 دی 1400

معاون اول رئیس جمهور: کالا های اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد

جلسه کارگروه تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس جمهور در یکی از میادین میوه و تره بار سطح شهر تهران برگزار شد.

13 آذر 1400

فراخوان حمایت از پژوهش های حوزه بازی و اسباب بازی منتشر شد

فراخوان حمایت از پژوهش های حوزه بازی و اسباب بازی، از سوی شورای نظارت بر طراحی، تولید، واردات و توزیع اسباب بازی منتشر شد.

12 آذر 1400

آخرین شرایط همسان سازی حقوق بازنشستگان

خبرنگاران- رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران گفت: انتظار ما از مدیریت فعلی این است که متناسب سازی سال 99 و 1400 جزو حقوق بازنشستگان محسوب می گردد و باید استمرار داشته باشد در پی آن باید افزایش حقوق بازنشستگان را داشته باشیم.

9 آذر 1400

صالحی: در بعضی منطقه ها چشمه بار داریم ریل نداریم در جای دیگر ریل هست بار نیست

مدیرعامل راه آهن از کوشش برای فعال سازی کریدور های ترانزیتی ریلی راه آهن اطلاع داد و گفت: در بعضی منطقه ها چشمه بار داریم، اما ریل نداریم و در جای دیگر ریل هست، اما بار نداریم.

28 آبان 1400

تأثیر وفاق اجتماعی بر اقتصاد جامعه

مقتضیات انسانی نیز مانند شرایط غیرانسانی بر ما و امیال دلخواه ما، که به نوعی می توان آن را سلامت تعریف کرد، اثر می گذارد.

26 آبان 1400

10 نکته مهم هنگام خرید اسباب بازی که حتما باید آن را بدانید!10 نکته ای که هنگام خرید تاب و سرسره کودک، خرید کالسکه نوزاد و اسباب بازی باید در نظر داشته باشید

10 نکته ای که هنگام خرید تاب و سرسره کودک، خرید کالسکه نوزاد و اسباب بازی باید در نظر داشته باشیدمحققان زیادی ثابت نموده اند که بازی روی شکل گیری شخصیت کودک نقش به سزایی دارد. امروزه به بازی تنها به چشم یک سرگرمی نگاه نمی گردد. بلکه بازی ابزاری برای رشد...

23 آبان 1400

معرفی غذاهای سالم و مقرون به صرفه

اگر دوست دارید غذاهای سالم و مقوی بخورید، ولی در حال حاضر شرایط مالی مناسبی ندارید با ما همراه باشید. غذاهای سالم همواره گران نیستند، با این 15 خوراکی مقوی آشنا شوید و درباره آن ها بیشتر بدانید.

17 آبان 1400

فال ابجد امروز ، 25 مهر ماه

خبرنگاران : فال ابجد امروز را شما عزیزان براساس ماه تولدتان می توانید در خبرنگاران مطالعه کنید.

14 آبان 1400

جدیدترین گزارش بانک جهانی از پیش بینی رشد مالی ایران

خبرنگاران- بانک جهانی در جدیدترین گزارش، پیش بینی خود از نرخ رشد مالی ایران در سال 2021 را اظهار داشت.

6 آبان 1400

حل مشکل آب نخلستان های بوشهر در اولویت است

رئیس جمهور در بازدید از نخلستان های شهرستان اهرَم استان بوشهر در آلاچیق کشاورزان حضور یافت و از نزدیک با آنان به گفتگو نشست.

1 آبان 1400

انسان ها چگونه محیط زیست را تحت تأثیر قرار می دهند

تغییرات آب و هوا ، انقراض گونه ها و آلودگی تبدیل به مسئله ای نگران کننده برای همه ملت ها در سرتاسر دنیا شده اند. آگاهی از چگونگی تحت تأثیر قرار گرفتن محیط زیست به وسیله انسان ها به ما برای درک بهتر مشکل یاری خواهد نمود.

26 مهر 1400

کفشی که نکوست، از کجایش پیداست؟

هزاران سال پیش، انسان های نخستین با پیچیدن برگ درختان یا پوست حیوانات به دور پاهایشان، برای خود کفش درست می کردند.هرچند امروزه با ساخت انواع کفش با جنس های مختلف از چرم گاو گرفته تا پوست کروکودیل و راه اندازی نمایش های مختلف مدهای نو کفش، در انتخاب...

17 مهر 1400

پیش بینی بورس 4 مهر ، بازار این هفته مثبت خواهد بود؟

به گزارش خبرنگاران، امروز بازار سرمایه با صعود شاخص کل بورس همراه شد و در سرانجام بازار با 2.57 درصد رشد و 35 هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 422 هزار واحد نهاده شد فرایند بازار فردا به چه صورت است؟

12 مهر 1400

رئیسی راهی تاجیکستان شد

رئیس جمهور به دعوت رسمی رئیس جمهور تاجیکستان و به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای راهی دوشنبه، مرکز این کشور شد.

29 شهریور 1400
تعداد: (239)