اخبار اقتصادی

خبرنگاران پیش بینی رشد 8 درصدی اقتصاد جهانی در سال 2021

تهران- خبرنگاران- سازمان تجارت دنیای در تازه ترین گزارش، رشد اقتصاد دنیای در امسال میلادی را هشت درصد پیش بینی و خاطرنشان کرد که این میزان رقم از سال 2010 تا به امروز بیشترین مقدار رشد اقتصاد در سطح دنیا به حساب می آید.

28 فروردین 1400

تشخیص سرطان ها در 10 دقیقه

با روش هایی جدید و نوین در عصر جدید علم پزشکی می توان انواع سرطان را در 10 دقیقه شناسایی کرد.

24 فروردین 1400

بسته شدن کانال سوئز: عذرخواهی مالک ژاپنی کشتی، 150 کشتی منتظرند

این حادثه در تاریخ 150 ساله کانال سوئز بی سابقه خوانده شده است.

22 فروردین 1400

خبرنگاران تبعات مالی و سیاسی کودتای میانمار

تهران-خبرنگاران-نظامیان میانماری که اول فوریه /13 بهمن با ادعای تقلب در انتخابات سراسری با کودتای نظامی قدرت را در این کشور بدست گرفتند، با تبعات سیاسی و مالی بسیاری در سطح داخلی و بین المللی روبرو شده اند.

7 فروردین 1400

مطابقت مدافع تیم ملی فوتبال ایران با DNA باشگاه اندرلخت

به گزارش خبرنگاران، سایت voetbalnieuws بلژیک عملکرد سیدمجید حسینی مدافع ایرانی تیم فوتبال ترابوزان اسپور ترکیه را زیر ذره بین برده است. مجید حسینی یکی از بازیکنان مدنظر باشگاه اندرلخت بلژیک است و این سایت در گزارش خود ضمن تمجید از توانایی های مدافع ایرانی،...

4 فروردین 1400

سهم ایران از استخراج رمزارز چقدر است؟

بر اساس گزارش های وزارت صمت استخراج جهانی سالیانه بیت کوین 324 هزار بیت کوین معادل 11 هزار میلیون دلار است که برآورد می گردد استخراج فعلی این رمز ارز به صورت غیر رسمی در ایران سالیانه حدود 4 تا 6 درصد فراوری جهانی، یعنی حدود 19 هزار و 500 بیت کوین، معادل 660 میلیون...

3 فروردین 1400

راه های کاهش مصرف سوخت خودرو

برای کاهش مصرف سوخت خودرو راه های ساده اما مهمی وجود دارد که می تواند به اقتصاد خانوارها کمک کند. در ادامه به این روش ها اشاره می شود.

30 اسفند 1399

شرایط کرونا در دولت ترامپ وخیم تر از چیزی بود که فکر می کردیم

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه اخیر خود گفت، وضع مدیریت بحران کرونا در دولت سابق، وخیم تر از چیزی بود که او و اطرافیانش گمان می کردند.

24 اسفند 1399

چرا خاک و کیفیت آن مهم است؟

خاک همه جا هست، در پارک ها، باغچه ها، کشتزارها، زیر پاهایمان و زیر پیاده روها. اما خیلی وقت ها به این ماده فوق العاده و ارزشمند بی توجهی می گردد و کثیف تلقی می گردد.

18 اسفند 1399

تعبیر خواب گاو - معنای دیدن گاو در خواب چیست؟

تعبیر خواب گاو از دیدگاه امام صادق (ع) و ابن سیرین بزرگی و ثروت است. دیدن گاو در خواب و رویا از دیدگاه معبرین غربی اطاعت بی، چون و چرا از دیگران و واکنش های غریزی درون بیننده خواب است.

9 اسفند 1399

برنامه و بودجه، ایران برای چهارمین بار رییس شورای حکام اپدیم شد

خبرنگاران - پنجمین اجلاس شورای حکام مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا(اپدیم) وابسته به (اسکاپ) با حضور دکتر آرمیدا آلیسجابانا معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی اسکاپ و نمایندگان کشور های عضو به صورت مجازی برگزار گردید.

7 اسفند 1399

2.6 میلیون دارنده سهام عدالت فوت کردند

محمدرضا پوررضایی گفت: دو میلیون و 600 هزار دارنده سهام عدالت فوت شده اند که وراث این افراد می توانند برای مشخص تکلیف اقدام نمایند و به زودی امکان الکترونیکی شدن انتقال سهام عدالت فراهم می گردد.

3 اسفند 1399

اختلاف حساب بین مدیر جنجالی پرسپولیس و باشگاه چند میلیارد است؟

ماجرای اختلافات رسول پناه با باشگاه پرسپولیس هر روز وارد فاز جدیدی می شود و سرپرست سابق سرخپوشان با وجود تمام اختلافات و درگیری های پیش آمده با کادر فنی، همچنان به عنوان عضو هیئت مدیره به کار خود در این باشگاه ادامه می دهد.

1 اسفند 1399

افشای جنایت در خندق!

جوان 28 ساله ای که معروف ترین شرور مشهد را در کوچه خندق تیرباران کرده بود، شب یک شنبه گذشته در مخفیگاهش دستگیر شد و راز این جنایت هولناک را فاش کرد.

29 بهمن 1399

خنثی سازی طرح توطئه علیه مجلس ونزوئلا

وزیر کشور و دادگستری ونزوئلا از خنثی سازی طرح توطئه علیه مجلس این کشور اطلاع داد.

18 بهمن 1399

عضوگیری مجدد انجمن خرمای خوزستان تا انتها سال

خبرنگاران/خوزستان رئیس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به تشکیل هیات رئیسه موقت انجمن خرمای استان خوزستان از عضوگیری این انجمن تا سه ماه دیگر خبر داد.

15 بهمن 1399

کاروان تروریست های آمریکایی در عراق هدف قرار گرفت

یک کاروان نظامی متعلق به تروریست های آمریکایی در جاده بین المللی ناصریه عراق هدف قرار گرفت.

8 بهمن 1399

همه چیز درباره دیدنی های اهواز

خوزستان یکی از استان های تاریخی و پر بازدید گردشگری است.

2 بهمن 1399

نامه رزمحسینی به دژپسند، گمرک اطلاعات تجارت خارجی را به سازمان توسعه تجارت ارائه بدهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار ارائه آمار و اطلاعات کامل تجارت خارجی از سوی گمرک ایران به سازمان توسعه تجارت شد.

29 دی 1399

آداب مرسوم جلسه خواستگاری

از آداب خواستگاری می توان به گذاشتن قرار قبلی، همراهی بزرگترها و رعایت صداقت در گفتار و رفتار دختر و پسر و خانواده هایشان اشاره نمود.

27 دی 1399
تعداد: (189)