با ویزای انگلیس به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

به گزارش مجله کامپیوتر، با ویزای انگلیس یک مدرک معتبر در دست دارید. مدرکی که نه فقط شما را به انگلستان بلکه به مقصدهای هیجان انگیز دیگر هم می رساند. می خواهید بدانید با دریافت یکی از معتبرترین ویزاهای جهان به کدام کشورها می توانید سفر کنید؟

با ویزای انگلیس به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

را که دریافت کنید امکان سفر به چند کشور دیگر هم برایتان فراهم می شود. چرا که این ویزا از معتبرترین ویزاهای دنیا بوده و امکانات بسیاری را در اختیار دارندگانش قرار می دهد. از این رو مطلب را به این موضوع اختصاص داده و در ادامه به شما خواهیم گفت که با ویزای انگلیس به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

با ویز ای انگلیس به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

.

انواع ویز ای انگلیس

ویز ای انگلیس به انواع ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای خانوادگی، ویزای تحصیلی و ویزای پزشکی تقسیم می شود. هر کدام از انواع ویزا شرایط و مدارک ویژه خود را دارند. با این حال با دریافت انواع ویزا انگلیس (به غیر از ویزای پزشکی) علاوه بر خاک بریتانیا می توانید به 5 الی 10 کشور دیگر سفر کنید. در پاراگراف های بعدی به معرفی این مقاصد خواهیم پرداخت. اما در ادامه نگاهی کوتاه به بعضی از انواع ویزا انگلیس می اندازیم.

ویزای توریستی انگلیس: ویزای توریستی از رایج ترین انواع ویزای انگلیس است و برای افرادی صادر می شود که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری می خواهند به این کشور سفر نمایند. این نوع ویزا در اولین درخواست به صورت 6 ماهه و در دفعات بعدی به صورت 2 یا 5 ساله صادر می شود.

ویزای کاری انگلیس: ویزای کاری از دیگر انواع ویزای انگلیس است افرادی که تقاضای کار در زمینه سرمایه گذاری، افراد با مهارت های ویژه، صاحبان تجارت، افراد با مهارت های تخصصی، فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان و افرادی که از طرف یک شرکت بریتانیایی دعوت به همکاری شده اند می توانند برای دریافت ویزای کار انگلیس اقدام نمایند.

لیست کشورهایی که با ویز ای انگلیس می توان به آن ها سفر کرد؟

ویزای انگلیس در کنار ویزای کانادا، ویزای شینگن و … از معتبرترین ویزاهای دنیا به شمار رفته و رتبه 4 را در سطح دنیا دارد. دارندگان ویزا علاوه بر بریتانیا می توانند به چندین کشور دیگر نیز سفر نمایند.

مکزیک: مکزیک از کشورهای آمریکای شاقتصادیست که ساکنانش به زبان اسپانیایی صحبت می نمایند. ایرانی ها با داشتن ویزای انگلستان می توانند به این کشور سفر نمایند.

پاناما: پاناما از دیگر مقاصدی ست که ویزا انگلیس امکان سفر به آن را فراهم نموده است. این کشور با پایتختی پاناما سیتی در آمریکای مرکزی قرار گرفته است.

بلاروس: بلاروس با نام رسمی جمهوری بلاروس از کشورهای اروپای شرقی به شمار رفته و در همسایگی روسیه، اکراین، لهستان و لتونی قرار گرفته است. ویز ای انگلیس امکان سفر به بلاروس را هم فراهم می نماید.

پرو: پرو با پایتختی لیما از کشورهای آمریکای مرکزی است. شما با دریافت ویزا انگلیس امکان سفر به پرو را بدون دریافت ویزای این کشور خواهید داشت.

اسکاتلند: اسکاتلند در شمال غرب اروپا قرار گرفته و بعد از انگلستان بزرگترین کشور بریتانیا به شمار می رود. دارندگان ویز ای انگلستان می توانند به خاک اسکاتلند وارد شوند.

ولز: ولز از دیگر کشورهای تشکیل دهنده بریتانیاست که در جنوب غربی این جزیره قرار گرفته است. از این رو ویزا انگلیس امکان سفر به این کشور را نیز فراهم می نماید.

ایرلند شاقتصادی: ایرلند شاقتصادی در غرب بریتانیا قرار گرفته و مانند ولز و اسکاتلند می توان با داشتن ویزا انگلیس به خاک آن وارد شد.

کوبا: کوبا با پایتختی هاوانا بخشی از آمریکای لاتین به شمار رفته و داشتن ویز ا انگلیس امکان سفر به این کشور را می دهد.

جاماییکا: جاماییکا از کشورهای محدوده جزایر کاراییب بوده و سومین کشور پرجمعیت انگلیسی زبان به شمار می رود. دارندگان ویز ا انگلیس می توانند به این کشور سفر نمایند.

مدت اعتبار ویزا

ویزای انگلیس با توجه به درخواست متقاضی و تصمیم سفارت به صورت 6 ماهه، 2، 5 و 10 ساله چند بار ورود صادر می شود. در واقع اعتبار هر ویزا به نوع و مدت زمان آن بستگی دارد.

اما اعتبار ویزا انگلستان برای ویزاهای 5 و 10 ساله به اعتبار پارسپورت یا همان تاریخ انقضا بستگی دارد. از آنجا که پاسپورت های ایرانی حداکثر 5 ساله هستند ویزای انگلستان برای ایرانیان حداکثر 5 ساله خواهد بود.

از این رو قبل از اقدام جهت دریافت ویزا حتما با مراجعه با اداره گذرنامه پاسپورت خود را به صورت 5 ساله تمدید کنید. در غیر اینصورت مدت اعتبار ویزای شما دقیقا طبق زمان اعتبار پارسپورت صادر می شود.

شرایط دریافت ویز ای انگلیس

ویزا انگلیس شرایط و سخت گیری های خود را دارد. بنابراین ضروری است بدانید که فقط افراد با شرایط و داشتن مدارک اعلام شده می توانند برای دریافت ویزای انگلیس اقدام نمایند.

  • داشتن دعوت نامه معتبر از بستگان درجه یک یا دوستانی که در انگلیس زندگی نموده و اقامت این کشور را دارند.
  • داشتن برنامه سفر دقیق (در صورت عدم ارائه دعوت نامه) برنامه سفر شامل رزرو پرواز، رزرو هتل و بیمه مسافرتی می شود.
  • ارائه تمکن اقتصادی (برای هر نفر حداقل 150.000.000 میلیون تومان).
  • گردش حساب فعال برای 6 ماهه اخیر.

متقاضیان ویزا می توانند به وسیله دفاتر سفارت در تهران، امارات (دبی، ابوظبی)، ترکیه (استانبول، آنکارا) و ارمنستان (ایروان) جهت دریافت وقت انگشت نگاری سفارت انگلیس و تحویل مدارک اقدام نمایند. جواب ویزا از روز انگشت نگاری 15 الی 20 روز کاری تعیین می شود.

بیشتر بخوانید …

قیمت ویزای انگلیس چقدر است؟

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس

قیمت وقت سفارت انگلیس چقدر است؟

انواع ویزای انگلیس

افتخارات آژانس هواپیمایی مجله کامپیوتر

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک

به "با ویزای انگلیس به کدام کشورها می توان سفر کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ویزای انگلیس به کدام کشورها می توان سفر کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید