بعضی افراد با سفارتخانه های خارجی در ارتباط هستند

به گزارش مجله کامپیوتر، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مورد تحولات منطقه شروع شد.

بعضی افراد با سفارتخانه های خارجی در ارتباط هستند

سید حسن نصرالله در این سخنرانی تاکید نمود: ما در شرایط حساس و دقیقی به سر می بریم.شرایط حساس کنونی می طلبد که به صورت دقیق و مسئولانه سخن بگوییم.

سید حسن نصرالله تاکید نمود: من اعلام کردم که این جنبش، یک جنبش مردمی خودجوش است و من بیش از همه به آن احترام می گذارم. امیدوار بودم که تظاهرات نمایندگان دست به اقدامات مخرب و درگیری با نیروهای امنیتی نزنند. این جنبش تاکنون دستاوردهای مثبتی نیز داشته که باید از آن محافظت گردد. ما از تظاهرات نمایندگان خواستیم نگذارند تا بعضی احزاب بر موج این اعتراضات سوار شده و از آن سوء استفاده نمایند. یکی از دستاوردهای آن، مجبور کردن دولت به تدوین یک بودجه بدون اقتصادیات و تعرفه بود. زیر فشارهای مردمی، بسته اصلاحاتی از سوی سعد الحریری نخست وزیر لبنان طی روزهای گذشته معرفی گردید. این بسته بسیار مهم و بی سابقه بود؛ درست است که خواسته ها برآورده نکرد اما یک اقدام رو به جلو بود. بعضی افراد آن را کم اهمیت جلوه دادند چرا؟ این مسأله باعث ایجاد شک و شبهه می گردد.

سید حسن نصرالله توضیح داد: دولت مصمم است تا تصمیمات خود را در چارچوب یک برنامه زمانی معین اجرایی کند. یکی از مهم ترین قوانینی که مطرح شده است بازگرداندن اموال غارت شده و پیش نویس قانون مبارزه با فساد به شمار می رود. ما اطلاعاتی داریم که نشان می دهد بعضی از گروه ها از تظاهرات نمایندگان خواسته اند تا به افراد خاصی ناسزا بگویند. یکی دیگر از دستاوردهای جنبش مردمی این بود که شرایط در کشور برای گروه های سیاسی طوری رقم خورد که بتوانند در جهت مبارزه با فساد قدم بردارند و یکی از این گروه ها که در این جهت بسیار جدی است حزب الله به شمار می رود. ما با دیگر گروه ها برای تسریع تصویب قانون مبارزه با فساد و برداشتن مصونیت از بعضی افراد و بازگرداندن اموال غارت شده کوشش می کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان توضیح داد: روز گذشته رئیس جمهور لبنان باب تبادل نظر و رایزنی را در برابر جنبش مردمی باز کرد اما بعضی رسانه ها سخنان رئیس جمهور را تحریف کردند. هر راه کاری باید بر اساس عدم ایجاد خلأ در نهادهای دولت و نظام حاکم مطرح گردد. اگر چنانچه خلأ به وجود بیاید آن هم در سایه اوضاع اقتصادی نابه سامان و تنش ها در کشور و منطقه، اوضاع به سمت آشوب و فروپاشی حرکت خواهد نمود. در این صورت شاهد ایجاد خلأ امنیتی و جنگ داخلی خواهیم بود.

وی تاکید نمود: ما استعفای دولت و برگزاری انتخابات پارلمانی زود هنگام را تأیید نمی کنیم چرا که این مسأله پیچیده است. ما از کشور در برابر خلأیی که به آشوب و فروپاشی منجر می گردد دفاع می کنیم. از لحاظ دینی و اخلاقی، باید از فرزندان و خانواده هایمان محافظت کنیم. ما از آنها با مقاومت، خون و اموال خود دفاع می کنیم. در مورد بعد سیاسی نیز ما به دفاع از کشور اهمیت می دهیم و هزینه آن را نیز پرداخت می کنیم. آماده ایم تا هزینه دفاع سیاسی از کشور را پرداخت کنیم.

سید حسن نصرالله خطاب به تظاهرات نمایندگان تاکید نمود: اگر می خواهید در جهت درست قدم بردارید، برای خود نمایندگان و رهبرانی انتخاب نموده و درخواستهای خود را معین کنید و در سایه فشارهای مردمی اقدام به مذاکره کنید. بستن راه ها یکی از ابزار اعتراضات مدنی است و من به صورت اولیه با آن مخالفتی ندارم اما در بعضی موارد شاهد بعضی اقدامات مانند درخواست ارائه کارت شناسایی و اقدامات خطرناک دیگری هستیم. مردم خواستار بازشدن راهها هستند و من از تظاهرات نمایندگان می خواهم که راه ها را باز نمایند.

دبیر کل حزب الله توضیح داد: درخواست تبادل نظر با جنبش مردمی، به این معنی نیست که آنها باید میدانها را ترک نمایند بلکه حق دارند در میدان باقی بمانند. یک مسأله بسیار مهم وجود دارد و آن اینکه بعضی افراد به دنبال آن هستند که این طور القاء نمایند بعضی گروه های سیاسی، ارتش را به سمت شلیک کردن به معترضان سوق می دهند. این یک دروغ و فریبکاری است. ما با شلیک کردن به سمت معترضان مخالفیم بلکه باید از آنها حمایت گردد. آنچه که در روز نخست به صورت مردمی و خود جوش بدون مداخله احزاب شروع شده بود اکنون تغییر نموده است. اقدامات امروز این جنبش و شعارهای آن، دیگر برخواسته از یک جنبش مردمی خودجوش نیست. ما شاهد حمایت اقتصادی معینی از سوی بعضی احزاب و گروه های معروف از این جنبش هستیم.

سید حسن نصرالله تاکید نمود: درخواستهایی که امروزه مطرح می گردد درخواستهای فقراء نیست. بعضی افراد کوشش دارند درخواستی به شورای امنیت ارائه دهند که به موجب آن، لبنان زیر بند هفتم قرار بگیرد. بعضی گروه های سیاسی با موج سواری بر روی درخواستهای مردمی به دنبال تحقق اهداف خود هستند. در بعضی میدانها شاهد مطرح شدن سخنانی علیه سلاح مقاومت هستیم. باید نمایندگان مخالفان معین گردد. بعضی افراد خود را پشت این اعتراضات پنهان می نمایند. در میان کسانی که اعتراضات را رهبری می نمایند یک گروه هستند که ملی گرا و صادق هستند و یک گروه دیگر به احزاب سیاسی و کسانی که پیشتر، در قدرت بودند وابسته هستند. بعضی تجمع ها و گروه ها با سفارت خانه های خارجی در ارتباط هستند. بعضی افراد به دنبال انتقام جویی سیاسی و تسویه حساب هستند و ما نام تمام این افراد را داریم.

سید حسن نصر الله ادامه داد: بر اساس اطلاعات ما، شرایط در لبنان وارد حوزه ای شده که در سطح منطقه ای هدف قرار گرفته و در این جهت از گروه های داخلی استفاده می گردد. آنچه که سفارتخانه های خارجی می گویند باور نکنید چرا که عمل آنها مهم است نه حرفهای آنها. اطلاعات و شک و تردیدهایی در مورد کوشش برای کشاندن لبنان به جنگ داخلی وجود دارد.ببینید در کشورهای اطراف چکونه کوشش برای جنگ داخلی وجود دارد. حزب الله در لبنان جریان قوی تر کشور است. ما نگران سرنوشت جریان مقاومت نیستیم بلکه نگران کشور هستیم. مقاومت در صورت احتیاج آماده ورود به میدان است اما اکنون به صلاح نیست که حامیان مقاومت وارد این اعتراضات شوند ما از مردم هم می خواهیم که تظاهرات را ترک نمایند. ترک تبادل نظر با رئیس جمهور و سرباز زدن از پاسخ به پیشنهاد او به معنای هدف قرار دادن کشور و منافعش است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بعضی افراد با سفارتخانه های خارجی در ارتباط هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی افراد با سفارتخانه های خارجی در ارتباط هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید