تجهیز آزمایشگاه های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل

به گزارش مجله کامپیوتر، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای حمایت و خرید کالاهای ساخت داخل، گفت: تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی یکی از ملزومات مورد نیاز در مدارس است که با ابلاغ بخشنامه ای به کلیه مدارس، خواسته شد تا تمام تجهیزات خود را فقط از ساخت داخل خریداری کنند.

تجهیز آزمایشگاه های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل

به گزارش مجله کامپیوتر، بطحائی امروز در حاشیه جلسه ای با موضوع حمایت از کالای ملی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع مجله کامپیوتر با بیان این که این جلسه یک جلسه مفصل به همت شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، گفت: موضوع اصلی این جلسه رصد و پیگیری مصوبه ای است که شورای عالی انقلاب فرهنگی در اردیبهشت ماه سال جاری در زمینه حمایت از کالای داخلی به تصویب رسانده است.

وی با بیان این که در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دستگاه ها تقسیم کاری را انجام داده است، اظهار کرد: در این جلسه دستگاه های مختلف گزارش عملکرد خود را در این زمینه ارائه کرده و از آنجایی که آموزش و پرورش یکی از مخاطبان این مصوبه بوده است، گزارشی را در این حوزه ارائه کردیم.

بطحائی با بیان این که گزارش عملکرد این دستگاه در دو بخش ارائه شده است، ادامه داد: در بخش اول فعالیت های فرهنگ سازی و ترویج و تبلیغ استفاده از کالای ایرانی بود که مخاطبان این بخش از برنامه های ما دانش آموزان بوده اند.

وزیر آموزش و پرورش برگزاری نمایشگاه در بیش از 700 شهر و منطقه از کالای ساخت داخل، برگزاری همایش ها و مسابقات با موضوع حمایت از کالای ایرانی، برگزاری کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان و بازدید دانش آموزان از کارخانه ها و مراکز تولیدی را از برنامه های ترویجی وزارت آموزش و پرورش در حوزه استفاده از کالای ساخت داخل نام برد.

وی تاکید کرد: در این برنامه ها تلاش شد تا دانش آموزان با فرازونشیب تولید کالاهای ایرانی آشنا شوند.

بطحائی، استفاده و خرید از کالاهای ایرانی شامل نوشت افزارها و اسباب بازی ها را بخش دوم فعالیت وزارت آموزش و پرورش برای ترویج خرید کالاهای ساخت داخل نام برد و یادآور شد: در این زمینه نمایشگاه مفصلی برگزار شد و تولیدکنندگان این حوزه ها کالاهای خود را عرضه کردند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص خرید تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی برای مدارس، اظهار کرد: خوشبختانه تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه های مدارس بخشی از آن از طریق شرکت های داخلی تامین شده است.

بطحائی با بیان این که در برخی از موارد که نمونه داخلی وجود نداشته است، اقدام به خرید نمونه های خارجی از تجهیزات آزمایشگاهی شد، ادامه داد: ولی تعداد این دست از اقلام تجهیزات آزمایشگاهی بسیار کم است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس بخشنامه و تکلیفی که به مدارس داده شده است، مدارس مکلف شدند که کلیه وسائل و تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز خود را صرفاً از تولیدات داخلی خریداری کنند و با توجه به ممنوعیتی که برای استفاده از کالای خارجی وجود داشت، در سال جاری هیچ گونه تجهیزات خارجی خریداری نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجهیز آزمایشگاه های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز آزمایشگاه های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید