تحریم های آمریکا مقابله با کرونا در ایران را سخت کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، بیژن زنگنه امروز (پنجشنبه) در حاشیه بیست و دومین نشست سالانه وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی ئی سی اف) که به صورت وبینار برگزار گشت، ادامه داد: نقش مخرب آمریکا در تمام مقررات جهانی در چهار سال اخیر قابل مشاهده بود.

تحریم های آمریکا مقابله با کرونا در ایران را سخت کرد

وی به رفتارهای آمریکا از جمله در مورد گرم شدن آب و هوا و کنوانسیون های آب و هوایی تا به هم زدن روابط تجاری با چین و جنگ تجاری با چین، روابط دو طرف اقیانوس اطلس و خروج از برجام و اعمال تحریم های یک جانیه و غیرقانونی بر ایران به ویژه در بخش انرژی اشاره کرد و اضافه کرد: آمریکا دسترسی ایران را به درآمدهای خود محدود و از نظر خوش منع کرده و باعث شده در این شرایط کرونا که بازارهای جهانی با رکود روبرو است، تا روزی 400 کشته در کرونا داشته باشیم و نتوانیم از اموال و درآمدهای خودمان برای زندگی مردم و به ویژه برای هدف های بشر محبت آمیز و بهداشتی و درمانی استفاده کنیم.

زنگنه تاکید کرد: تحریم های آمریکا علیه ایران و محروم کردن ایران از درآمدهای هیدروکربوری سبب شد ایران در مقابله با کرونا با مشکل روبرو شود. از همین رو معتقدم دولت آمریکا مسئول کشته شدن روزانه 400 نفر از مردم ایران به دلیل همه گیری ویروس کروناست.

وی ادامه داد: به رغم همه این فشارها توانستیم صنعت گاز خودمان را توسعه دهیم و به رکورد ظرفیت تولید هزار میلیون متر مکعب در روز برسیم.

به گفته زنگنه اکنون 95 درصد جمعیت ایران تحت پوشش شبکه های گازرسانی قرار گرفته است و این در حالی است که پیش بینی بلندمدت بازار گاز نشان می دهد سهم گاز از 23 درصد کنونی به 28 درصد در سال 2050 می رسد.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام و تحمیل غیرقانونی تحریم های یک جانبه چیزی جز زورگویی علیه ایران و جهان نبوده است، گفت: راه اینکه بتوانیم در یک جهان صلح آمیز و یک صلح پایدار و تولید پایدار به نفع تولید کننده ومصرف کننده گاز زندگی کنیم، این است که همکاری های بین المللی را گسترش داده و چندجانبه گرایی را مورد توجه قرار دهیم و قلدرمآبی را کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: همچنین باید از سیاسی کردن بازارها به ویژه بازارهای انرژی پرهیز کنیم.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "تحریم های آمریکا مقابله با کرونا در ایران را سخت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا مقابله با کرونا در ایران را سخت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید