تشکیل کمیته مشخص خسارت سیل به صنعت برق

به گزارش مجله کامپیوتر، کمیته ای به منظور آنالیز طرح ها و برآورد خسارات در صنعت برق ایجاد شده که در سریع ترین زمان ممکن، مسائل و چالش های موجود در مناطق سیل زده رفع گردد.

تشکیل کمیته مشخص خسارت سیل به صنعت برق

به گزارش مجله کامپیوتر، آنالیز روزهای ابتدای حادثه سیل بیانگر این بود که میزان خسارت در استان گلستان بسیار زیاد بوده و برآورد می گردد که حدود 8 تا 10 میلیارد تومان به شبکه برق کشور آسیب رسیده باشد. در استان مازندران نیز طبق برآوردها، دو میلیارد تومان و در استان لرستان نیز پیش بینی می گردد که حداقل پنج میلیارد تومان خسارت به شبکه برق وارد شده باشد.

محمودرضا حقی فام، سخنگوی صنعت برق در گفت وگو با مجله کامپیوتر، در این باره اظهار کرد که بر اساس برآوردهای انجام شده و پیش بینی های اولیه خسارات سیل به صنعت برق 287 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با بیان این که این میزان خسارت به سازمان برنامه و بودجه گزارش شده است، گفت: پس از آنالیز نتیجه کمیته آنالیز طرح ها و برآورد خسارات در صنعت برق، می توانیم مسیریابی مناسب را برای اصلاح شبکه به وجود آوریم و به محض این که از وضعیت بحرانی خارج شدیم، عملیات اجرایی را شروع کنیم.

به گفته سخنگوی صنعت برق تنها در این شرایط است که می توان میزان واقعی خسارات را ارزیابی کرد، اما تا آن موقع سعی بر رفع کردن تمامی چالش ها داریم که مسئله ای برای تأمین برق مشترکان مناطق سیل زده به وجود نیاید.

حقی فام با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکل چندانی برای تأمین برق این مناطق نداریم، توضیح داد: برق تنها در بعضی از روستاها که تخلیه شده اند و آب گرفتگی در این مناطق زیاد است، آن هم به دلیل حفظ مسائل ایمنی، قطع شده که بلافاصله بعد از فروکش کردن آب، برق این مناطق نیز وصل خواهد شد.

وی، توضیح داد: در تمام مناطقی که مردم در آنجا سکوت دارند، تأمین برق انجام شده و هیچ مسئله ای در این حوزه وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشکیل کمیته مشخص خسارت سیل به صنعت برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته مشخص خسارت سیل به صنعت برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید