تولد نخستین نوزاد با پادتن کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، تا آنجایی که می دانیم این اولین مورد گزارش شده در دنیا است که در آن نوزادی پس از واکسیناسیون مادر، با پادتن بیماری متولد شده است.

تولد نخستین نوزاد با پادتن کرونا

این نوزاد تنها یک مورد کوچک از هزاران هزار نوزاد متولد شده از مادرانی است که طی ماه های قبل واکسینه شده اند

یکی از کارکنان کادر بهداشت و درمان در فلوریدا نوزادی به دنیا آورده که بدنش حاوی پادتن کووید-19 است. این اتفاق اولین مورد شناخته شده پس از تزریق واکسن به افراد است.

گزارش شده که این زن در هفته سی وششم بارداری اش، واکسن مدرنا را دریافت نموده بود. او سه هفته بعد و در ماه ژانویه زایمان کرد، سپس بر روی این نوزاد آزمایش خون و دی ان ای انجام شد. متخصصان باور دارند تولد نوزادی با پادتن کووید دارای پیامد هایی قابل توجه در کوشش برای مبارزه علیه همه گیری است.

دکتر پالم گیلبرت متخصص اطفال در پالم بیج درگفتگو با دبلیو پی بی اف گفت: ما بند ناف نوراد را آزمایش کردیم تا ببینیم که آیا پادتن به وسیله مادر به نوزاد منتقل شده است یا خیر و موارد دیگر واکسیناسیون افراد باردار را هم آنالیز خواهیم کرد.

او گفت: تا آنجایی که می دانیم این اولین مورد گزارش شده در دنیا است که در آن نوزادی پس از واکسیناسیون مادر، با پادتن بیماری متولد شده است.

آقای گیلبرت و دکتر دیگری از فلوریدا به نام دکتر چاد رودنیک این یافته ها را در نشریه آنلاین مدآرِکسایو (medRxiv) نوشته اند که هنوز آنالیز نشده است. آقای رودنیک می گوید: این نوزاد تنها یک مورد کوچک از هزاران هزار نوزاد متولد شده از مادرانی است که طی ماه های قبل واکسینه شده اند.

به گفته او، مطالعات بیشتر باید نشان دهد که این پادتن تا چه مدت در بدن خواهد ماند. باید معین گردد که یک نوزاد، برای محافظت، به چه میزان ایمنی و چه تعداد پادتن در گردش خونش، نیازمند است.

او گفت که دانشمندان هنوز در حال یادگیری درباره چگونگی واکنش واکسن در زنان باردار هستند. بعضی از شرکت های دارویی در تحقیقات خود درباره واکسن (کرونا)، زنان باردار را هم در نظر گرفته اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "تولد نخستین نوزاد با پادتن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد نخستین نوزاد با پادتن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید